Skocz do zawartości

Brak ciepłego powietrza w nawiewie na szybę! Pomóżcie!


Trodido

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam problem z brakiem nawiewu ciepłego powietrza na szybę. Układ był odpowietrzony i dalej leci

> tylko zimne. Czy to jest juz do wymiany termostat ?

Termostat? Latem? biglaugh.gif Czy pokrętło ogrzewania kręci się z wyraźnym oporem, czy lekko?

Jesteś nowym właścicielem bolidu?

Napisz, jaki to silnik (tak z ciekawości, zaoszczędzi nam to dodatkowych pytań), uzupełnij profil i przywitaj się tu zanim Cię zjedzą biglaugh.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło kręci się z oporem. Mi właśnie też coś nie pasuję z tym termostatem ale sąsiedzi mi tak mówili. Samochód mam od roku mniej-więcej do tej pory nie miałem z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokrętło kręci się z oporem. Mi właśnie też coś nie pasuję z tym termostatem ale sąsiedzi mi tak

> mówili. Samochód mam od roku mniej-więcej do tej pory nie miałem z tym problemów.

92 rocznik... może nagrzwnice szlag trafił... znaczy się kamień/osad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokrętło kręci się z oporem. Mi właśnie też coś nie pasuję z tym termostatem ale sąsiedzi mi tak

> mówili.

To byś wychwycił w sezonie zimowym, ale z drugiej strony przez lato mało kiedy używa się ogrzewania.

Ale dopiero teraz przeanalizowałem tytuł tego wątku: Brak ciepłego powietrza w nawiewie na szybę. ideia.gif

Czy to oznacza, że na nogi leci ciepłe powietrze, czy też nie pojawia się ono w ogóle w kabinie?

> Samochód mam od roku mniej-więcej do tej pory nie miałem z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałem, przepraszam. Ogólnie jest brak ciepłego powietrza w kabinie. Zrobiło mi się to około tygodnia temu, jak te pokrętło zaczęło ciężko chodzić.

Wydaje mi się że winny temu zamieszaniu jest "zawór nagrzewnicy" mam nadzieję że da się go jakoś wyczyścić bo z tego co widzę on jest całkiem nowy a nic nie cieknie. panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sprecyzowałem, przepraszam. Ogólnie jest brak ciepłego powietrza w kabinie. Zrobiło mi się to

> około tygodnia temu, jak te pokrętło zaczęło ciężko chodzić.

> Wydaje mi się że winny temu zamieszaniu jest "zawór nagrzewnicy" mam nadzieję że da się go jakoś

> wyczyścić bo z tego co widzę on jest całkiem nowy a nic nie cieknie.

Zobacz ile Masz płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym. Jak miałem w okolicach minimum, to grzanie kiepsko działało - dolałem i od razu było dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sprecyzowałem, przepraszam. Ogólnie jest brak ciepłego powietrza w kabinie. Zrobiło mi się to

> około tygodnia temu, jak te pokrętło zaczęło ciężko chodzić.

> Wydaje mi się że winny temu zamieszaniu jest "zawór nagrzewnicy" mam nadzieję że da się go jakoś

> wyczyścić bo z tego co widzę on jest całkiem nowy a nic nie cieknie.

skor pokretlo zaczelo ciezko chodzic to przede wszystkim bym rozebral i zobaczyl czy linka jest ok czy nic tak sie nie ulamalo...problemu w termostacie bym nie szukal...masz wskaznik temperatury plynu ? dobrzewa sie normalnie do 90st i wlacza wentylator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak włącza się wentylator. Teraz zejdę i zobaczę z tym zaworem spróbuję go zdjąć i przeczyszczę bo te linki są do niego przyczepione może poprawi to że pokrętła będą lżej chodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak włącza się wentylator. Teraz zejdę i zobaczę z tym zaworem spróbuję go zdjąć i przeczyszczę bo

> te linki są do niego przyczepione może poprawi to że pokrętła będą lżej chodziły.

Ja bym poszedł tropem Tschooba. Ustaw pokrętło w pozycji MAX, i sprawdź czy dźwignia przy zaworze jest w skrajnym położeniu, potem przestaw pokrętło w pozycję MIN i sprawdź, czy dźwignia przestawiła się do końca w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem, jeszcze nigdy tak nie grzało :D W tym zaworze zacięła mi się ta przepustnica na ciepłe i na zimne powietrze. Ustawiłem na ciepłe na maksa założyłem z powrotem linke i chodzi smile.gif

Dzięki za pomoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawiłem, jeszcze nigdy tak nie grzało :D W tym zaworze zacięła mi się ta przepustnica na ciepłe

> i na zimne powietrze. Ustawiłem na ciepłe na maksa założyłem z powrotem linke i chodzi

> Dzięki za pomoc! :D

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.