Skocz do zawartości

Sprezyny FK


Miras_MM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem ze pare miesiecy temu bylo cos o tym ale uciekl mi gdzies ten watek i nie moge znalesc. Chodzi o to czy jest ktos w stanie mi powiedziec ile obnizaja sprezyny na przod FK73VA ? W jednym CC mialo byc to -70 a w drugim -60 dopiero po rozebraniu okazalo sie ze i w tym i tym sa te same symbole confused.gif ten na niby -60 stal wyzej ale byl na gazowkach mts-a a drugi na dziadkowych amorach i tu moze tkwic roznica w wysokosci ale ile jest w rzeczywistosci nizej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to było -70 ale pewnie ktoś wyskoczy że on ma -60 i nadal nie będziesz wiedział dokładnie

Dziwna sprawa bo moje kupilem jako -70 i na tyle mi to wygladalo a te drugie byly zalozone w aucie jak go kupowalem od kolegi natomiast on sprezyny zakupil nowe i byl pewien ze to sa -60. Dlatego sie zdziwilem jak ogladalem teraz oby dwa komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim kanarku mam te sprężyny i muszę ci powiedzieć, że siedzi na to -70 / -50 i jak dla mnie siedzi ładnie (amory 4x monroe reflex), a znowu kolega ma MTS Technik -70 / -50 ( seryjny amor) i cały czas jak stajemy gdzieś obok siebie na zlocie to wydaje się wyższy od mojego. Ale ty masz gazówki to u Ciebie odpada problem amorów.

Także macie mniej więcej porównanie mojego i kolegi:

http://i50.tinypic.com/vf9w07.jpg

Jak mówiłem niby jeden i drugi -70 / -50 a jednak kanarek niższy wink.gif Fotka też tego tak nie odzwierciedla ale coś tam widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imo 60/40 to właśnie 73 - mam foto 100% -40tki i pisze 73HA,

> a 75tka to 70/50 - i tez na tym foto jest 75HA - mowa o tyle

a to nie są przypadkiem te cięte??? co kiedyś miałeś??? hehe.gif

bo wg mnie IMO to FKS73VA/HA to wyłacznie i nie inaczej -40przód/-40 tył

takie miałem na Schumacherze założone i były to 40 więc wyglądało trochę lepiej niż seria smile.gif

Tylne springi

286184223-DSC_6039.jpg

Przednie springi

286184223-DSC_6040.jpg

286184223-DSC_6041.jpg

A żółtek na nich stał tak: choć trochę zapakowany smile.gif

286184223-DSC_6409%282%29.jpg

i jeszcze takie - trochę je rozjaśniłem żeby było widać opony w nadkolach

286184223-DSC_5903.jpg

post-25211-14352517165481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie są przypadkiem te cięte??? co kiedyś miałeś???

Co to za różnica czy to będzie moja -50tka cięta o 2/3 zwoje, która teraz jest na aucie czy poprzednia -40, która została wymieniona jak obie to wyżej wspomniany tył i mają ciągle widoczne fabryczne oznaczenia FK? hmm.gif Aziku chyba chcesz wpysk.gif za tą upierdliwość zlosnik.gif

To że Tobie -40 lub -50 z tyłu wszystkimi zwojami starczyło nie znaczy, że wszystkim musi palacz.gif

> bo wg mnie IMO to FKS73VA/HA

Cały czas mówie o oznaczeniu HA czyli springach z tyłu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówie o oznaczeniu HA czyli springach z tyłu

U mnie akurat i na przednich i na tylnych pisze to samo czyli FK73 a dalej VA albo HA ale to juz tylko oznaczenie ktora os. A na tych co pokazal AZI pisze FKS73 czyli moga to byc tylko -40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za różnica czy to będzie moja -50tka cięta o 2/3 zwoje, która teraz jest na aucie czy

> poprzednia -40, która została wymieniona jak obie to wyżej wspomniany tył i mają ciągle

> widoczne fabryczne oznaczenia FK?

albo nie rozumumiem Radziu co piszesz albo.... piszesz że FKS73HA to -50, gdzie udowadniam, że to -40.... a ty dalej twierdzisz, że -50 spineyes.gif

Nie wprowadzaj w błąd bo sam głupieje....

> Aziku chyba chcesz za tą upierdliwość

stwierdzam tylko fakty i wstawiam obraz oryginalnych części

> To że Tobie -40 lub -50 z tyłu wszystkimi zwojami starczyło nie znaczy, że wszystkim musi

Chopie mi nawet -80 nie starczają na tyle (a takowe też mam na garage)

> Cały czas mówie o oznaczeniu HA czyli springach z tyłu

O niczym innym ja nie mówię - wskazałem koledze zdjęcia przodu (VA) i tyłu (HA) - Ty też se zapamiętaj te oznaczenia.... smile.gif bo ja zawsze zapominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo nie rozumumiem Radziu co piszesz albo.... piszesz że FKS73HA to -50, gdzie udowadniam, że to

> -40.... a ty dalej twierdzisz, że -50

> Nie wprowadzaj w błąd bo sam głupieje....

Jesteś zmęczony po robocie? Czy nie czytasz po prostu ze zrozumieniem? zlosnik.gif

Napisałem wyżej:

Quote:

mam foto 100% -40tki i pisze 73HA,

a 75tka to 70/50 - i tez na tym foto jest 75HA - mowa o tyle


Gdzie napisałem, że 73HA to -50? spineyes.gif

> stwierdzam tylko fakty i wstawiam obraz oryginalnych części

To co podałem to też oznaczenie ori spring tylnych FK z danych setup 60/40 i 70/50 czyli springi -40 (73HA) i -50(75HA) nie wiem po co aluzja do ciętego tyłu? hmm.gif

> Chopie mi nawet -80 nie starczają na tyle (a takowe też mam na garage)

OCB? niewiem.gif Miałeś w Brązie albo Żółtku więcej niz -50 z tyłu? hmm.gif

> O niczym innym ja nie mówię - wskazałem koledze zdjęcia przodu (VA) i tyłu (HA) - Ty też se

> zapamiętaj te oznaczenia.... bo ja zawsze zapominam

Ja też mówie o tyle, a jak zapominam oznaczeń HA/VA to patrze na foty i po kłopocie - nic się nie myli - polecam tą metode waytogo.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie akurat i na przednich i na tylnych pisze to samo czyli FK73 a dalej VA albo HA ale to juz

> tylko oznaczenie ktora os. A na tych co pokazal AZI pisze FKS73 czyli moga to byc tylko -40.

Nie mam niestety jak Ci sprawdzić przodu -60 i -70 aktualnie, ale skoro oba to oznaczenia 73 to musi być tak jak AZI pisze - komplet 40/40 po prostu waytogo.gif Swoją drogą jak to możliwe, że miało to być -60 lub -70? hmm.gif Sprawdź ilość zwoji biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam niestety jak Ci sprawdzić przodu -60 i -70 aktualnie, ale skoro oba to oznaczenia 73 to

> musi być tak jak AZI pisze - komplet 40/40 po prostu Swoją drogą jak to możliwe, że miało to

> być -60 lub -70? Sprawdź ilość zwoji

Te 70/50 kupilem od Sbs-a i wiem ze tyl byl ciachany ale przod ori i pamietam jak Jego czarnuch jezdzil to fajnie nisko stal a u mnie przy 1,1 tez wygladalo na -70. Natomiast te niby 60/40 kupione byly nowki i wiem na bank ze nic nie bylo robione confused.gif jutro zrobie jakies foto tego wszystkiego crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

sory za archeologie ale po co zakładać kolejny temat grinser006.gif mianowicie pytanie.

Brał ktoś od nich sprężyny ??

http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-fiat-cinquecento-seicento-fk-i3017011258.html

lub też mile widziane inne strony lub polecani sprzedający. Gdyż poszukuję sprężyn koniecznie FK 70/50. Oraz jakie w końcu ma być na nich oznaczenie (70/50) grinser006.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Raczej się tego nie dokopiesz smile.gif

Kupiłem w kwietniu nowy zestaw fk 60/40 i co?

Oznaczenia przednich springów FK73VA spineyes.gif

Z ciekawości zapytałem sprzedawce, bo wiem że takie

oznaczenia mogą też być na - 70. . .

Odpowiedź sprzedawcy brzmiała:

"spokojnie, moga miec te same oznaczenia, maja inne wymiary, Pana sa dluzsze"

Ale nic więcej nie drążyłem, tym bardziej że gleba mi się podoba zlosnik.gif

Pzdr,

SHT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokopaliście się w końcu jaka jest różnica w oznaczeniach przednich sprężyn ?

> Chodzi mi o to że szukam -60 a nie chcę kupić -70 :/

> Więc jakie tam ma być oznaczenie w końcu ?

Siemka, mam akurat moje ori nie cięte -60 FK przednie luzem wiec zaraz Ci spisze oznaczenia ok.gif

EDYTKA mulher.gif

Obiecane fotki:

FK -60

20130705-031256.jpg

20130705-031343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupuj -70 a się nie wkur****

> tez mam już w garażu tylko muszą mi przyjść chęci na wymianę

Wiem że to nie duża różnica ale zimą każdy centymetr się będzie liczył grinser006.gif

A mam takie progi pod garażem że na -70 przycieram stabem i podłogą ( to zimą pewnie na tym lodzie zawisnę :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem że to nie duża różnica ale zimą każdy centymetr się będzie liczył

> A mam takie progi pod garażem że na -70 przycieram stabem i podłogą ( to zimą pewnie na tym lodzie

> zawisnę :/ )

Jeździłem całą zimę na 70/50 i jakoś nie było tragedii 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem że to nie duża różnica ale zimą każdy centymetr się będzie liczył

> A mam takie progi pod garażem że na -70 przycieram stabem i podłogą ( to zimą pewnie na tym lodzie

> zawisnę :/ )

Jeździłem w zimę na -70/50 swoim parchem, i uwierz że im niżej tym lepszy z niego pług i fajniej się hasa, a u mnie na osiedlu czasami na prawdę jest słabo z przejazdem grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem w zimę na -70/50 swoim parchem, i uwierz że im niżej tym lepszy z niego pług i fajniej

> się hasa, a u mnie na osiedlu czasami na prawdę jest słabo z przejazdem

No u mnie podobnie .. na osiedlu same serie i przy 35/35 robiłem już lekko za pług zderzakiem ( i po całej zimie szorowania dołem zderzaka o zmrożoną koleinę stwierdzam że po kolejnej zderzak do malowania o ile spawanie nie będzie potrzebne icon_rolleyes.gif )

Dobra bo uciekamy od tematu ...

Czyli nie ma różnicy w oznaczeniach FK-70 i FK-60 tylko trzeba mierzyć wysokość bo z tego co widzę ilość zwojów jest też identyczna ...

Dzięki za odpowiedź ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.