Skocz do zawartości

Brak hamulcy tył


worms77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem gdy naciskam nożny pedał to w ogóle nie hamują mi tylne hamulce jak zaciagne ręczny to chyta je wymienilem szczęki ale nic nie pomogło cylinderki się wysuwają choć nie wiem czy nie za mało pedał jest dosyć twardy przy wciskaniu z czym moge mieć tutaj problem mad.gif Fiat uno 1.0 rok 1994 3 drzwiowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowietrzałeś układ?

Nie odpowietrzałem bo ztego co wiem to jak bym mial zapowietrzone to pedał hamulca wchodził by lekko i trzeba by było pompować a tak to mam twardy i łapie u góry ale nie wiem a z tymi cylinderkami one ile powinny się wysuwać ? całe ? bo mi się wysuwają tylko troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odpowietrzałem bo ztego co wiem to jak bym mial zapowietrzone to pedał hamulca wchodził by

> lekko i trzeba by było pompować a tak to mam twardy i łapie u góry ale nie wiem a z tymi

> cylinderkami one ile powinny się wysuwać ? całe ? bo mi się wysuwają tylko troche

Najpierw odpowietrz hamulce ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja dodam, że najlepiej byłoby, aby tył stał wyżej od przodu przy odpowietrzaniu tyłu. Bywa, że

> gdzieś się mimowszytsko powietrze zaplącze w przewodach i można tak sobie dymać i dymać .

No to jutro będę kombinował i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie blokują koła

podciągnij korektor siły hamowania.

na maksa - a potem powoli popuszczaj do momentu gdy tylne koła będą blokowały się nieco później od przednich.

próby przeprowadź na szutrowej( żużlowej) nawierzchni przy prędkosciach do ok 30 km/h

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podciągnij korektor siły hamowania.

> na maksa - a potem powoli popuszczaj do momentu gdy tylne koła będą blokowały się nieco później od

> przednich.

> próby przeprowadź na szutrowej( żużlowej) nawierzchni przy prędkosciach do ok 30 km/h

> pozdr.

a mogł byś mi jeszcze nakreślić gdzie mam go szukać w którym miejscu bo szukam troche po googlach ale mało co rozumiem z tego co tam pisza może nie trafilem na dobra stronke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mogł byś mi jeszcze nakreślić gdzie mam go szukać w którym miejscu bo szukam troche po googlach

> ale mało co rozumiem z tego co tam pisza może nie trafilem na dobra stronke

Korektor siły hamowania znajduje się z tyłu przy belce, przy jej lewej tulejce.

Do samej belki przykręcona jest 2 śrubami od dołu dźwignia napinająca.

Do regulacji służy śruba umieszczona z boku dźwigni napinającej - popuszczasz ją a następnie naciągasz sprężynę.

I tu jeszcze dwie uwagi:

- zobacz w jakim stanie jest sprężyna (czy nie jest częściowo wytarta lub pęknięta oraz czy otwór na sprężynę w dźwigni nadmiernie nie powiększył

się )

- śrubę regulacji odkręcaj ostrożnie - najlepiej wcześniej parokrotnie spryskaj ją środkiem penetrującym.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest lepiej aczkolwiek muszę spróbować jeszcze raz odpowietrzyć układ. Być może trzeba będzie zajrzeć do tylnych zacisków.

Jedni radzą wywalić korektor ale jak jechałem u JKF'ja chyba bym nie zniósł tego wchodzenia bokiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korektor siły hamowania znajduje się z tyłu przy belce, przy jej lewej tulejce.

> Do samej belki przykręcona jest 2 śrubami od dołu dźwignia napinająca.

> Do regulacji służy śruba umieszczona z boku dźwigni napinającej - popuszczasz ją a następnie

> naciągasz sprężynę.

> I tu jeszcze dwie uwagi:

> - zobacz w jakim stanie jest sprężyna (czy nie jest częściowo wytarta lub pęknięta oraz czy otwór

> na sprężynę w dźwigni nadmiernie nie powiększył

> się )

> - śrubę regulacji odkręcaj ostrożnie - najlepiej wcześniej parokrotnie spryskaj ją środkiem

> penetrującym.

> pozdr

Zaglądałem od spodu na to i mam urwaną tą cała spręzyne a ten mechanizm cały jest tak zardzewiały ze nie idz etego ruszyć co mam teraz z tym zrobic wyczyscic czy juz nic z tego nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaglądałem od spodu na to i mam urwaną tą cała spręzyne a ten mechanizm cały jest tak zardzewiały

> ze nie idz etego ruszyć co mam teraz z tym zrobic wyczyscic czy juz nic z tego nie bedzie

Wyczyść a potem co parę dni podlewaj odrdzewiaczem.

W międzyczasie kup sprężynę i ją załóż.

Zobacz jak hamuje ze sprężyną - jeśli dalej będzie kiepsko to spróbuj ostrożnie popuścić śrubę od regulacji (z czuciem odkręcaj - dokręcaj - małymi ruchami)

pozdr

I zapamiętaj - hamulców a nie hamulcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu. U mnie było podobnie i właśnie okazało się, że sprężyna od korektora była pęknięta, ale udało się ją jeszcze jakoś zamocować. I teraz moje pytanie gdzie można takową kupić bo w motoryzacyjnym nie mieli confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłącze się do tematu. U mnie było podobnie i właśnie okazało się, że sprężyna od korektora była

> pęknięta, ale udało się ją jeszcze jakoś zamocować. I teraz moje pytanie gdzie można takową

> kupić bo w motoryzacyjnym nie mieli

Zmień sklep na taki specjalizujący się w fiatach.

Będą wtedy wiedzieć o co chodzi i gdzie tego szukać.

Twojej okolicy nie znam więc bezpośrednio nie pomogę.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyczyść a potem co parę dni podlewaj odrdzewiaczem.

> W międzyczasie kup sprężynę i ją załóż.

> Zobacz jak hamuje ze sprężyną - jeśli dalej będzie kiepsko to spróbuj ostrożnie popuścić śrubę od

> regulacji (z czuciem odkręcaj - dokręcaj - małymi ruchami)

> pozdr

> I zapamiętaj - hamulców a nie hamulcy

No zapamiętam mam z tym problem ale jestem bardziej ścisłowcem zlosnik.gif zrobię tak jak mówisz ;D

Dzięki wszystkim za udzielanie się w moim poście szerokości tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.