Skocz do zawartości

Chłodnica oleju do 1.2 16V +T


karan

Rekomendowane odpowiedzi

> to gitara. dobra alternatywa dla podstawki mocala, ktorej cena jest dosc zaporowa

Ale mam dla Ciebie zla informacje ... masz kawalki przewodow z orginalnej chlodnicy, bo tam weze wchodza na wcisk na oring a nie sa wkrecane jak w normalnej podstawce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mam dla Ciebie zla informacje ... masz kawalki przewodow z orginalnej chlodnicy, bo tam weze

> wchodza na wcisk na oring a nie sa wkrecane jak w normalnej podstawce

mam trzy duze szroty w okolicy zlosnik.gif a jak nie, to jeden wielki jakies 30km ode mnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie koszta?

Podstawke kupilem za 70, do tego wymiana oringow dla pewnosci

weze w oplocie mam z pracy,( jesli ktos kupuje to zwykle gumowe olejowe fagumit ok 20zl/m w oplocie ponad 100zl/m) zakucie tez z pracy( kilkanascie zloty z zakuciem) . Do tego brakuje mi chlodniczki ale narazie nie mam problemow z nadmiernym grzaniem sie oleju wiec odwlekam z jej montazem.

Filtr oleju mam ze stilo jtd ale taki nr maja tez punciaki i inne fiaty. Jest o polowe krótszy. Wiec nie ma problemu z brakiem miejsca przy podstawce. Obecnie bez podstawki taki uzywam i wszystko jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podstawke kupilem za 70, do tego wymiana oringow dla pewnosci

> weze w oplocie mam z pracy,( jesli ktos kupuje to zwykle gumowe olejowe fagumit ok 20zl/m w

> oplocie ponad 100zl/m) zakucie tez z pracy( kilkanascie zloty z zakuciem) . Do tego brakuje

> mi chlodniczki ale narazie nie mam problemow z nadmiernym grzaniem sie oleju wiec odwlekam z

> jej montazem.

> Filtr oleju mam ze stilo jtd ale taki nr maja tez punciaki i inne fiaty. Jest o polowe krótszy.

> Wiec nie ma problemu z brakiem miejsca przy podstawce. Obecnie bez podstawki taki uzywam i

> wszystko jest jak najbardziej OK.

Czyli jak sobie używkę załatwię od np. tempry 1.9 TD lub Bravy 19. TD podstawkę plus chłodniczkę oleju+ dorobię węże to będzie wszytko co będę musiał mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak sobie używkę załatwię od np. tempry 1.9 TD lub Bravy 19. TD podstawkę plus chłodniczkę

> oleju+ dorobię węże to będzie wszytko co będę musiał mieć?

Jesli ta z tempry/bravy jest taka jak w Uno Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli ta z tempry/bravy jest taka jak w Uno Turbo

Czyli jeśli zakupię taką podstawkę, bo kolega wcześniej pisał że pasują do innych fiatów

KLIK

i do tego dodam na dorobionych wężach chłodniczkę oleju

KLIK 2

to będzie okay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ta Chłodnica oleju 9-rzędowa starczy czy by musiał byc wieksza do np. 1.2 T

starczy to moze byc wiek zlosnik.gif... a czy wystarczy to zalezy nie tylko od samej chlodniczki. generalnie umiejscowienie jest najwazniejsze, sprawne termostaty, wentylatory i chlodnica wody (wielkość). na temat stanu ww rzeczy nie trzeba juz chyba pisac... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co za stare gówno placić 150 zeta jak mozna kupic nowe i tańsze

> http://fmic.pl/category.php?id_category=45

Kurde racja,

czyli do pełni szczęścia potrzebuję dorobić i zakuc węże + ta poddstawka z Punto Gt, albo te z diesli fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> 130pln + nowa sruba mocujaca podstawke/filtr 55pln z punto GT + nowy oring 8pln

to sporo za podstawkę.

Ja szukałem w archiwum maili ile płaciłem za tą swoją którą miałem Ci sprzedać, na allegro i z tego co wyszło to koszowała mnie ona 1/2 Twojej ceny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sporo za podstawkę.

> Ja szukałem w archiwum maili ile płaciłem za tą swoją którą miałem Ci sprzedać, na allegro i z tego

> co wyszło to koszowała mnie ona 1/2 Twojej ceny

pisalem czy sprzedasz ...ale nie odpowiadales 270751858-jezyk.gif

PS moge ja jeszcze kupic cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sporo za podstawkę.

> Ja szukałem w archiwum maili ile płaciłem za tą swoją którą miałem Ci sprzedać, na allegro i z tego

> co wyszło to koszowała mnie ona 1/2 Twojej ceny

Ja tez moge ja jeszcze kupic, karanowi sa dwie niepotrzebne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam tez pytanie, gdzie najlepiej umiescic chlodnice, mam troche miejsca przed ICkiem, moze

> tam albo lepiej za ICkiem/chlodnica wody?

przed ickiem/chlodnica lepiej nie bo bedzie go grzala....

ja myslalem za chlodnica (spalem) by na postoju spal dmuchal na nia...

ew obok icka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przed ickiem/chlodnica lepiej nie bo bedzie go grzala....

> ja myslalem za chlodnica (spalem) by na postoju spal dmuchal na nia...

> ew obok icka...

Dzieki za nr 20.GIF

Tez jestem zdania ze przed IC nie montowac bo cieplo bedzie lecialo prosto na niego

U mnie chlodnica przed skrzynia wiec mam tam miejsce za nia i tak jak KAran pisze wentyl chlodnicy bedzie ja odrazu schladzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena niska jak za markowa chlodnice....zobaczymy co to bedzie za shit ...

Daje radę bardzo dobrze, mam taką właśnie tylko trochę wyższą. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to żeby złączki/przejściówki odpowiednie dobrać. Ja miałem mieć w zamyśle Mocala, do tego zebrałem końcówki, Setrab ma inne, ale mi sklep za free dostarczył odpowiednie przejście w ramach tego, że z Mocalem zawalili sprawę. Choć jak patrzę na te zdjęcia Twoje, to chyba tam są właśnie takie jak Mocal. Po prostu bądź czujny ok.gif

P1020787.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> 5999633 - ZŁĄCZKA » Dostępność - Tak

no i curewa ta sruba mocujaca podstawke/filtr o tym numerze nie pasuje sick.gif

Jest za dluga i srednica gwintu do filtra jest mniejsza

Teraz zglupialem...punto gt/uno T maja dwa rodzaje srub

59996333 (c1211)

7783177 (d1211)

Ktos wie na 100% ktory ma byc? Bo moze zamowilem dobra a fiat sie pomylil...

mi to wyglada na srube mocujaca wymiennik wada-olej, ktory to jest grubszy od podstawki pod chlodnice...

wkrecona na maxa:

9dcc943ab499d168gen.jpg

03ce4ad97084c626.jpg

sruba:

27f99a6c93af7387gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obetnij, nagwintuj i po problemie

juz zrobione zlosnik.gif zakupilem srube z gwintem M20x1.5 ktora zostala obcieta 2.5mm i nagwintowana...ale psia krew jak juz wchodze do kanalu to chcialbym pojechac z robota, a tu zonk hyhy

czyli dla potomnosci:

59996333 (c1211) sruba do starych sohc z filtrem na gwint 3/4

7783177 (d1211) sruba z gwintem M20x1.5 (silniki fire)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz zrobione zakupilem srube z gwintem M20x1.5 ktora zostala obcieta 2.5mm i nagwintowana...ale

> psia krew jak juz wchodze do kanalu to chcialbym pojechac z robota, a tu zonk hyhy

> czyli dla potomnosci:

> 59996333 (c1211) sruba do starych sohc z filtrem na gwint 3/4

> 7783177 (d1211) sruba z gwintem M20x1.5 (silniki fire)

Dzieki ok.gif przyda sie napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chlodnica podwieszona za IC...pozostalo zakuc przewody...

Przy takiej "trasie" od podstawki do chłodnicy polecam na prawdę grube i mocno zbrojone. Druga rada, ja poszedłem do zakładku, i zakułem specjalnie za długie węże tylko z jednej strony, do drugiej strony wziąłem luzem końcówki, przyciałęm węże na wymiar na samochodzie sprawdzając 10 razy z luźno wsuniętymi końcówkami i dopiero wtedy dałem im do zakucia drugą stronę.

Myślisz, że te dziurki w nadkolu poprawią wentylację jakkolwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takiej "trasie" od podstawki do chłodnicy polecam na prawdę grube i mocno zbrojone. Druga

> rada, ja poszedłem do zakładku, i zakułem specjalnie za długie węże tylko z jednej strony, do

> drugiej strony wziąłem luzem końcówki, przyciałęm węże na wymiar na samochodzie sprawdzając 10

> razy z luźno wsuniętymi końcówkami i dopiero wtedy dałem im do zakucia drugą stronę.

> Myślisz, że te dziurki w nadkolu poprawią wentylację jakkolwiek ?

przewody bedą teflonowe w oplocie 1/2'' dodatkowo po drodze bedzie mocowanie przwodow by nie lataly...

Dziurki napewno nie zaszkodzą (musze je jeszcze gesciej zrobic) a jest szansa, ze poprawia przeplyw powietrza przez IC i chlodnice oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Aby nie zakladac nowego tematu.

> Do tych ktorzy nie mieli chlodnicy a pozniej zamontowali.

> Czy odnotowaliscie spadek cisnienia oleju ? jesli tak to na jakim poziomie.

> Teoretykow prosze o milczenie

Ja nie mam żadnego spadku ...nawet nie widać na wskaźniku spadku ciśnienia oleju (gulf 5w50) jak termostat zaczyna popuszczac (80C)

Jedyne co kiedyś zauważyłem to wyższcze ciśnienie na jałowym po przejściu z 10w40 na 5w50 przy gorącym oleju grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby nie zakladac nowego tematu.

> Do tych ktorzy nie mieli chlodnicy a pozniej zamontowali.

> Czy odnotowaliscie spadek cisnienia oleju ? jesli tak to na jakim poziomie.

> Teoretykow prosze o milczenie

Nie odnotowałem żadnych zmian na wskaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jednak Jakbyś mógł zachować ciśnienie dowolnie powiększając układ, to chyba byś trochę prawom

> fizyki zaprzeczył, czyż nie?

Masz rację, ale tutaj ciśnienie nie spadnie bo jest regulowane zaworkiem (ta sprężynka z kulką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, ale tutaj ciśnienie nie spadnie bo jest regulowane zaworkiem (ta sprężynka z kulką).

No, to będziemy mieli zaraz kolejną długą dyskusję. Ta sprężynka z zaworkiem nie jest przecież od regulowania ciśnienia roboczego, tylko maksymalnego. Taki WG dla pompy oleju. Także tak, nie spadnie, ale maksymalne, wszystkie ciśnienia poniżej maksymalnego przy mniejszych obrotach powinny relatywnie zmaleć, choć pewnie bardzo mało, bo chyba chłodnica oleju nie powiększa układu tak drastycznie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jednak Jakbyś mógł zachować ciśnienie dowolnie powiększając układ, to chyba byś trochę prawom

> fizyki zaprzeczył, czyż nie?

Napisalem ze nie potrzebuje teorii poniewaz chcialem sie dowiedziec jak to wyglada u ludzi ktorzy to zamontowali. wink.gif

Dodajac T mialem jakis spadek cisnienia w zaleznosci od uzywanego oleju ( przy sprawnej pompie ), nawet restryktor mial znaczenie.

Aby zapobiec zbytniemu spadkowi cisnienia na wolnych modyfikowalem kompa aby na wolnych bylo 1000 obr/min a nie jak w seii.

Teraz montuje chlodnice oleju i chcialem miec dane do porownania z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby zapobiec zbytniemu spadkowi cisnienia na wolnych modyfikowalem kompa aby na wolnych bylo 1000

> obr/min a nie jak w seii.

O to to, też tak zrobiłem za poradą mądrych ludzi. Nie mam na stałe zamontowanego wskaźnika z ciśnieniem, ale jest taki myk, że mi na wolnych obrotach po pewnej chwili luźnego chodzenia coś w silniku klekocze, na dole. Zakładałem już wątek, pytałem mnóstwa ludzi, byłem przekonany, że to przez za niskie ciśnienie oleju, ale wziąłem zmierzyłem manometrem i jest git. No chyba właśnie, że mimo tego co zmierzyłem powinno i tak być wyższe, i tego właśnie nie wiem confused.gif bo manometr mierzy przecież praktycznie na pompie, a potem może już być przecież niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.