Skocz do zawartości

Dziennik budowy KOZMO - dłuuugie


TomcatT4

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie,

> zwracam się do Was z prośbą o głosy na filmiki o Kozmo w konkursie Millenium Banku.

> Zasada jest prosta – są trzy filmiki.

> 250 głosów na pierwszy odsłania drugi.

> 250 głosów na drugi odsłania trzeci.

> Odsłonięcie trzeciego to udział w finale w którym filmy ocenia jury.

> Adres strony do głosowania:

> http://www.youtube.com/BankMillennium

> Klikamy w galerię i szukamy filmu: "KOZMO – narodziny samochodu..."

> Głosy można oddawać tylko raz dziennie.

> Dzięki za głosy

Jako Twój fan głos poszedł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> zwracam się do Was z prośbą o głosy na filmiki o Kozmo w konkursie Millenium Banku.

> Zasada jest prosta – są trzy filmiki.

> 250 głosów na pierwszy odsłania drugi.

> 250 głosów na drugi odsłania trzeci.

> Odsłonięcie trzeciego to udział w finale w którym filmy ocenia jury.

> Adres strony do głosowania:

> http://www.youtube.com/BankMillennium

> Klikamy w galerię i szukamy filmu: "KOZMO – narodziny samochodu..."

> Głosy można oddawać tylko raz dziennie.

> Dzięki za głosy

250 ty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już finał ale dodatkowe głosy na każdy z trzech filmów o Kozmo na pewno będą autem dla jury oceniającego finałowe filmy.

Głosujcie zatem codziennie do 31.12 z domu i z pracy na każdy z trzech moich filmików.

Dziękuję Wam ;-)

http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest już finał ale dodatkowe głosy na każdy z trzech filmów o Kozmo na pewno będą autem dla jury

> oceniającego finałowe filmy.

> Głosujcie zatem codziennie do 31.12 z domu i z pracy na każdy z trzech moich filmików.

> Dziękuję Wam ;-)

> http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=375

ok.gif tylko podbijaj wątek co jakiś czas, bo zapomnimy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe głosy i proszę o dalsze głosowanie na każdy z trzech filmików o Kozmo.

Głosy można oddawać raz na dobę.

Mam nadzieję, że duża liczba głosów pozytywnie wpłynie na opinie jury - pierwszy pod względem popularności film konkurenta ma teraz ponad 2 tys głosów.

Poniżej bezpośrednie linki do filmów:

http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=373

http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=374

http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=375

Aha, jeszcze jedno - głosowanie odbywa się poprzez kliknięcie "GŁOSUJĘ NA FILM" - tak to wygląda:

kozmo_konkurs_bankmillennium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką masę będzie miał ten samochód ? bo nie znalazłem nigdzie informacji ?

Planowana w wersji na B1 to 550 kg natomiast w wersji T-Jet coś około 650 kg.

BTW – przypominam o codziennym oddawaniu głosów na wszystkie 3 filmy z Kozmo – dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prace nad modelem nadwozia - wizyta u lakiernika

14.12.2012 r.

Dawno nic nie pisałem. Pora zatem na relację z postępu prac u lakiernika. Po poprzedniej wizycie, która miała miejsce dwa tygodnie temu wydawało się, że będzie dużo więcej pracy z wykończeniem nadwozia niż przewidywałem, ponieważ lakiernik uznał, że jeszcze dużo gipsu trzeba nałożyć zanim zabierze się za szpachlowanie i ostateczne wykańczanie modelu nadwozia. Jednak dzisiejsza wizyta była pozytywnym zaskoczeniem - okazuje się, że wyszpachlowany jest już cały korpus nadwozia z wnękami pod drzwi i klapy i tylna klapa. W połowie wyszpachlowane są wnęki drzwi i przednia klapa - na żywo wygląda to rewelacyjnie - zdjęcia nie oddają tego. Teraz jestem już pewien, że Kozmo trafiło do odpowiedniego człowieka.

Oczywiście przypominam o oddawaniu głosów na Kozmo w konkursie Banku Millennium:

http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=373

http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=374

http://www.youtube.com/user/BankMillennium/?x=375

Głosujemy codziennie do końca tego roku. Dziękuję.

tn_forum_2012-12-14_p1000299.jpg

tn_forum_2012-12-14_p1000300.jpg

tn_forum_2012-12-14_p1000301.jpg

tn_forum_2012-12-14_p1000302.jpg

tn_forum_2012-12-14_p1000303.jpg

tn_forum_2012-12-14_p1000304.jpg

tn_forum_2012-12-14_p1000305.jpg

tn_forum_2012-12-14_p1000306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrzuciłem na swojego fejsiora mam nadzieje ze ci naklikają na film

Dzięki. Na razie jestem daleko za Artiplastem i jego repliką McLarena F1. Więc klikać trzeba codziennie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prace nad modelem nadwozia - wizyta u lakiernika

4.01.2013 r.

Dzisiaj wybrałem się z noworoczną wizytą do lakiernika. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się, że właściwie całe Kozmo gotowe jest do zdjęcia form. Do wykończenia przez lakiernika zostały tylko zewnętrzne poszycia drzwi, którymi będzie można zająć się dopiero po zdjęciu form z wewnętrznych stron drzwi. W przyszłym tygodniu będę wiedział kiedy to nastąpi. W tym czasie lakiernik zajmie się jeszcze drobnymi korektami szczegółów kształtu Kozmo.

tn_forum_2013-01-04_img_20130104_145107.jpg

tn_forum_2013-01-04_img_20130104_145118.jpg

tn_forum_2013-01-04_img_20130104_145137.jpg

tn_forum_2013-01-04_img_20130104_145149.jpg

tn_forum_2013-01-04_img_20130104_145201.jpg

tn_forum_2013-01-04_img_20130104_145215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prace nad modelem nadwozia - wizyta u lakiernika

> 4.01.2013 r.

> Dzisiaj wybrałem się z noworoczną wizytą do lakiernika. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się,

> że właściwie całe Kozmo gotowe jest do zdjęcia form. Do wykończenia przez lakiernika zostały

> tylko zewnętrzne poszycia drzwi, którymi będzie można zająć się dopiero po zdjęciu form z

> wewnętrznych stron drzwi. W przyszłym tygodniu będę wiedział kiedy to nastąpi. W tym czasie

> lakiernik zajmie się jeszcze drobnymi korektami szczegółów kształtu Kozmo.

Dawaj, dawaj foty - kibicujemy ok.gif

A z przodu W123 coupe hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dawno nic nie pisałem więc może dwa świeże cytaty z dziennika budowy:

Prace nad gotowym nadwoziem

25.03.2013 r.

Witam po dłuższej przerwie. W tym czasie zajmowałem się szukaniem funduszy na dalszą budowę prototypu jak również doglądałem prac przy pierwszych gotowych elementach nadwozia z włókien szklanych. Są to wewnętrzne części drzwi, które zostały wykonane w firmie carbonbike.pl, zajmującej się wytwarzaniem najlżejszych na świecie handbike'ów i różnych elementów nadwozi samochodowych z włókien węglowych. Poniżej zdjęcia form i pierwszego prototypowego elementu nadwozia.

tn_forum_2013-03-25_151758.jpg

tn_forum_2013-03-25_151816.jpg

tn_forum_2013-03-25_151841.jpg

tn_forum_2013-03-25_151846.jpg

tn_forum_2013-03-25_151857.jpg

tn_forum_2013-03-25_151902.jpg

tn_forum_2013-03-25_151906.jpg

tn_forum_2013-03-25_151911.jpg

Prace nad modelem nadwozia - wizyta u lakiernika

26.03.2013 r.

Gotowe wewnętrzne elementy drzwi zostały dzisiaj uzbrojone w mechanizmy szyb i poddane testom. Następnie gotowe elementy drzwi zabrałem do lakiernika aby przymierzyć je we wnęki pod drzwi wykonane w modelu nadwozia. Po zaznaczeniu miejsc do drobnych poprawek lakiernik zajmie się nimi a następnie przygotuje do zdjęcia form zewnętrzne części drzwi. W trakcie oczekiwania na modele drzwi, które zabrałem do zdjęcia form, lakiernik wykończył deskę rozdzielczą.

tn_forum_2013-03-26_141617.jpg

tn_forum_2013-03-26_141629.jpg

tn_forum_2013-03-26_141635.jpg

tn_forum_2013-03-26_141644.jpg

tn_forum_2013-03-26_141652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie do ukończenia projektu brakuje tylko jednego... pieniędzy.

Ponieważ na razie rozmowy sponsorsko-inwestoskie ciągną się i nic z nich nie wynika, postanowiłem spróbować crowdfundingu.

Na pierwszy ogień polska strona:

http://www.polakpotrafi.pl/projekt/kozmo

Jeśli możecie rozpropagujcie jak najbardziej ten link, może ktoś z Was lub Waszych znajomych skusi się na jedną cegiełkę a dzięki temu Kozmo powstanie.

Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witajcie.

Dawno nic nie pisałem. Czas więc na małe uaktualnienie:

Prace nad modelem nadwozia - dzień 87+85. (143,5+85)

5.06.2013 r.

To był bardzo długo oczekiwany dzień. Odebrałem auto od lakiernika, który przez 85 dni roboczych przygotowywał model nadwozia do zdjęcia form. Teraz tak przygotowane Kozmo będzie czekało aż znajdę sponsora, który umożliwi ukończenie projektu czyli wykonanie: form nadwozia i wnętrza, pierwszego nadwozia i wnętrza, poprawki zawieszenia i układu hamulcowego, zmianę silnika na docelowy 1,4 T-Jet podkręcony do ok. 230 KM, a na koniec pomalowanie całości i ostateczne wykończenie auta.

Poniżej zdjęcia z załadunku Kozmo na lawetę. Specjalnie w tym celu podniosłem zawieszenie - dlatego auto może wyglądać trochę dziwnie - docelowo będą też większe i bardziej odsadzone na zewnątrz felgi.

Zapraszam też do wspierania projektu na stronie Polak Potrafi: http://www.polakpotrafi.pl/projekt/kozmo . Dziękuję.

tn_forum_2013-06-05_114017.jpg

tn_forum_2013-06-05_114117.jpg

tn_forum_2013-06-05_114128.jpg

tn_forum_2013-06-05_114139.jpg

tn_forum_2013-06-05_114227.jpg

tn_forum_2013-06-05_114252.jpg

tn_forum_2013-06-05_122619.jpg

tn_forum_2013-06-05_122641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W czasie przerwy przy pracach nad Kozmo związanej z poszukiwaniem dalszego dofinansowania projektu trzeba też udzielać się medialnie ;-)

Poniżej link do wywiadu ze mną w którym w skrócie opowiadam skąd pomysł i dlaczego tak a nie inaczej. Zapraszam do lektury ;-)

http://think-about.pl/kozmo-polski-samochod-sportowy-wywiad/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na zdjęciach z ostatniego transportu Kozmo auto miało podniesione zawieszenie i widać było zbyt wąskie koła w stosunku do tego co ma być docelowo, postanowiłem lekko zretuszować dwa zdjęcia.

Mniej więcej tak auto będzie wyglądało docelowo. Mam nadzieję, że teraz bardziej się podoba ;-)

tn_forum_2013-06-22_114017_retusz.jpg

tn_forum_2013-06-22_114128_retusz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skrócie opowiadam skąd pomysł i dlaczego tak a nie

> inaczej.

Jestem pełen podziwu dla samozaparcia, wiary w powodzenie projektu i entuzjazmu. Niestety. Widzę jeden problem. Nie ma polskiej marki samochodu w sporcie. Żadnej polskiej marki samochodu nie ma. Czy w sporcie czy nie. I nie będzie, bo wielcy gracze na to nie pozwolą. I dlatego gdzie nie wejdziesz, tam głową w mur trafiasz, bo z ekonomicznego punktu widzenia, ten projekt musi upaść. Wcześniej czy później, ale musi. Dlatego nie ma chętnych na inwestowanie, bo to tylko inwestowanie w czyjeś marzenia. A jeśli nie będzie sportu, to nie będzie sprzedaży. Bo jak przekonać potencjalnego klienta? Ceną? Nie da rady. Za drogi. Można sobie konkret furę za to kupić, albo replikę Cobry zbudować i zadawać szyku na bulwarach. A młodzież SC sobie kupi i spokojnie 150 kucyków zapoda jak przyjdzie ochota. I to za ułamek ceny KOZMO. Mimo wszystko powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to byłby popyt przy określonej cenie, maks 20-30 kpln na gotowo. Na górną półkę samochodów typu DIY i replik jest za słaby, przy cenie 50 kPLN nikt nie zaryzykuje bo już fajne młode używki lub nowe auta kupisz. Poniżej jest szansa. Może nie warto iść do końca we wszystkie elementy własnej konstrukcji a np. deska z Megane, fotele z czegoś innego a silnik jeszcze z czegoś innego. To by pozwoliło opracować stosunkowo tanią bazę, którą klient by doposażał albo nowymi częściami albo kupi na allegro używki i całościowo zamknie mu się to w fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to byłby popyt przy określonej cenie, maks 20-30 kpln na gotowo.

Pachnie optymizmem. Nie, żebym się czepiał, ale wszedłem w temat przypadkowo, przy okazji przeglądania czegoś innego i jakiś odnośnik skierował mnie tutaj. Przeczytałem wszystko bardzo dokładnie, bo akurat sam problem mnie interesuje, tylko z innego punktu widzenia. Jeśli chodzi o sport motorowy jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o koszty i ceny jako takie, więc nie będę się wypowiadał. Z drugiej strony czegoś tu nie rozumiem. Gość sam pisze, że kupił parę rurek za pół ceny, do tego silnik i parę gratów od cieniaczka, poskładał wszystko do kupy i fajnie się jechało na torze. Ok. Zgoda. Później na to wszystko przyszły 2m3 styropianu , trochę gipsu i całość kosztowała 80 tys zł. No więc myślę - chyba 8 tys. , ale nie. Jak byk jest napisane 80 tys. Może nie doczytałem z czego są te rurki, bo nawet kupując fabrycznego cieniaczka do przeszczepu, to i tak jakiś kosmos cenowy wychodzi. Skąd te koszty? Nie wiem. I na koniec tekst. Szukam sponsora. Pomyślałem, że dołożę grosik człowiekowi pozytywnie zakręconemu, ale tu znowu zonk. Potrzebne 100 tys. Na laminat i lakier? Za 200 tys, to firmy jachty pełnomorskie z kompletnym wyposażeniem robią, a nie zabawkę. Myślę więc, że ktoś stroi sobie żarty, ale też nie. Wywiady, autografy, plany. Więc czytam dalej i koniec końców okazuje się, że w okazyjnej cenie 30 tys zł kupię sobie parę rurek z laminatem, a za niespełna 100 tys, gotowe auto z silnikiem od fiata. No może w sporcie to jakaś okazja, bo na giełdzie już nie. Tyle tylko, że do sportu jeszcze daleka droga. Ok. Jestem realistą, wyłożę 10% z tego 100tys i pytam, co z tego będę miał? Reklamę na aucie? Małą, bo przecież te 10tys. to tylko 5% całkowitych kosztów powstania auta, do tego dochodzą koszty eksploatacji w czasie wyścigów, które też trzeba jakoś pokryć, więc dla mnie za 10tys. w najlepszym wypadku zostanie powierzchnia reklamowa wielkości pocztówki, bo auto małe, a ktoś, kto wyłoży 1 tys będzie się musiał zadowolić wizytówką. A wszystko i tak tylko wtedy, gdy projekt zostanie zrealizowany do końca, powstanie prawdziwe auto wyścigowe, które zacznie wygrywać i rajdowcy rzucą się na nie, jak na świeże bułeczki. Bo przecież na ulicę jako takie się nie nadaje. Jest małe, niewygodne, dwuosobowe i patrząc na zwiększająca się ciągle liczbę fotoradarów jest stanowczo za szybkie zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pachnie optymizmem. Nie, żebym się czepiał, ale wszedłem w temat przypadkowo, przy okazji

>CUT

> dwuosobowe i patrząc na zwiększająca się ciągle liczbę fotoradarów jest stanowczo za szybkie .

edit: kolejny etap projektu to własny tor wyścigowy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pachnie optymizmem. Nie, żebym się czepiał, ale wszedłem w temat przypadkowo, przy okazji

> przeglądania czegoś innego i jakiś odnośnik skierował mnie tutaj. Przeczytałem wszystko bardzo

> dokładnie, bo akurat sam problem mnie interesuje, tylko z innego punktu widzenia. Jeśli chodzi

> o sport motorowy jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o koszty i ceny

Oj, bardzo jesteś laikiem. Ile według ciebie powinien kosztować (podaj przykładowe kwoty:

1. program do zaprojektowania ramy,

2. materiał niezbędny do jej zbudowania,

3. wykonanie i spawanie ramy?

Podaj kwoty wyłącznie dla tych trzech powyższych pozycji. Pośmiejemy się trochę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj, bardzo jesteś laikiem. Ile według ciebie powinien kosztować (podaj przykładowe kwoty:

> 1. program do zaprojektowania ramy,

> 2. materiał niezbędny do jej zbudowania,

> 3. wykonanie i spawanie ramy?

> Podaj kwoty wyłącznie dla tych trzech powyższych pozycji. Pośmiejemy się trochę

Przy wszystkich poniesionych do tej poru kosztach, to myślę, że okrojony program zamknie się w jakichś 30-35 tys, materiał 10-15tys, spawacz 10tys., Oczywiście plus minus parę złociszy i jak widzisz, gipsu nie liczę. I laik ci to mówi, więc zbyt głośno się nie śmiej. Tyle tylko, że mnie cały czas nie o to chodzi. Bo jak się robi projekt za 200 tys , a w skarpecie ma się tylko połowę, to nie szuka się sponsora za uścisk dłoni, tylko wspólnika, a to już inna bajka. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy wszystkich poniesionych do tej poru kosztach, to myślę, że okrojony program zamknie się w

> jakichś 30-35 tys, materiał 10-15tys, spawacz 10tys., Oczywiście plus minus parę złociszy i

> jak widzisz, gipsu nie liczę. I laik ci to mówi, więc zbyt głośno się nie śmiej. Tyle tylko,

> że mnie cały czas nie o to chodzi. Bo jak się robi projekt za 200 tys , a w skarpecie ma się

> tylko połowę, to nie szuka się sponsora za uścisk dłoni, tylko wspólnika, a to już inna bajka.

Odpowiedz na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj, bardzo jesteś laikiem. Ile według ciebie powinien kosztować (podaj przykładowe kwoty:

> 1. program do zaprojektowania ramy,

> 2. materiał niezbędny do jej zbudowania,

> 3. wykonanie i spawanie ramy?

> Podaj kwoty wyłącznie dla tych trzech powyższych pozycji. Pośmiejemy się trochę

Zamiast zadawać pytania, na które kolega nie zna odpowiedzi (co zresztą napisał) po prostu byś wytłumaczył co i jak opierając się na swoich doświadczeniach. Sam jestem ciekawy jakie to są koszty a też jestem totalnie zielony w tym temacie.

No chyba, że mamy zgadywać - to ja na wszystkie pytania odpowiadam: pińcet! Śmiesznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj, bardzo jesteś laikiem. Ile według ciebie powinien kosztować (podaj przykładowe kwoty:

> 1. program do zaprojektowania ramy,

> 2. materiał niezbędny do jej zbudowania,

> 3. wykonanie i spawanie ramy?

> Podaj kwoty wyłącznie dla tych trzech powyższych pozycji. Pośmiejemy się trochę

Ale pamiętaj, że klienta końcowego nie interesuje to, nie widzi licencji za oprogramowanie, nie wycenia know how. Jest cena za furę, jest rynek na którym są auta sprzedawane i to jest odnośnikiem. Entuzjastów, którzy zapłacą za czas, poświęcenie, pomysł jest niewielu. A Ci co za to chcą zapłacić to i tak pójdą do konkurencji, która zapewnia serwis, ma renomę i jakość. Choć ja osobiście z całego serca trzymam kciuki za sukces projektu. Pomysł, zaangażowanie jest świetne.

Ale przy okazji prośba do ojca projektu, przestań pitolić o tym, że to polski samochód, że teraz nic nie produkujemy, etc. Ten sentymencik już na nikogo nie działa, a szczerze określenie polski samochód nie dodaje mu jakości i zaufania, że warto na to wydać kasę. Podejdź bardziej marketingowo do nazwy, choćby zostaw KOZMO, ale bez narodowego nadęcia bo to już nie jest modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj, bardzo jesteś laikiem. Ile według ciebie powinien kosztować (podaj przykładowe kwoty:

pozwolę sobie troszkę porzucać cenami:

> 1. program do zaprojektowania ramy,

zakup programu nic nie da, bo jeszcze trzeba go obsłużyć. Tu potrzebujemy coś więcej niż ACAD, tak wiec i umiejętności proporcjonalnie większe. Sam program jaki potrzebowalibyśmy do porządnego zaprojektowania ramy, uwzględniając przy analizie obciążenia statycznie i dynamicznie to koszt około 40tys. euro. (myślę o Ansysie w wersji structural, taką cenę u mnie w biurze zaproponował Polski dystrybutor tego oprogramowania).

Tak wiec nie pozostaje nic innego jak zlecenie wykonanie projektu wraz z analiza do jakiegoś biura projektowego. I tu pewno pojawi się cena około 50-100kzł za wykonanie projektu ramy wraz z analizą, rysunki wykonawcze, projekty osprzętu dodatkowego. Aczkolwiek przy ogromie pracy jaki należałoby wykonać w moim mniemaniu przy wykonaniu tego projektu od strony obliczeniowej (tak jak pisałem wcześniej program to tego typu analizy jest mocno pracochłonny) + ewentualne zmiany w projekcie wstępnym, to cena może być bliższa większego końca albo i wyższa niż to co podałem.

> 2. materiał niezbędny do jej zbudowania,

kosmicznych materiałów tutaj nie potrzeba, zakładam że nikt nie będzie szalał z aluminium lub włóknem węglowym bo to znów podroży koszt projektu.

Tak więc jakby to miała być stal to wystarczy zwykłe S235 które kosztuje kilka złoty za kg.

> 3. wykonanie i spawanie ramy?

uwzględniając że to będzie S235 oraz wykonujemy niezbędny osprzęt pomocniczego, przyjął bym 25-30zł/kg (materiał, spawanie, badania spoin, przygotowanie powierzchni pod malowanie, malowanie).

> Podaj kwoty wyłącznie dla tych trzech powyższych pozycji. Pośmiejemy się trochę

dlaczego to wszystko napisałem, chciałem zauważyć że porządny projekt będzie kosztował więcej niż robocizna. Teoretycznie rozbije się to na koszt iluś tam wyprodukowanych egzemplarzy ale projekt trzeba zrobić najpierw.

To wszystko tak teoretycznie, nie wiem jakie są warunki legalizacji konstrukcji jak KOZMO. Może nie wymaga projektu w takim zakresie jakbym ja go widział, może nie trzeba robić analiz strukturalnych a wystarczy zwykłe "know how" projektanta i jego doświadczenie. Tak czy owak jakiś projekt choćby zwykły wykonawczy ramy + osprzętu pomocniczego, i tak będzie trzeba wykonać. Nikt chyba nie będzie improwizował z każdą ramą osobno podczas produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.