Skocz do zawartości

Dziennik budowy KOZMO - dłuuugie


TomcatT4

Rekomendowane odpowiedzi

> Jaki był powód?

Nastąpiły drobne problemy - gdzieniegdzie rozpuszczalnik ze szpachli wytrawiał delikatnie styropian - wolał nie ryzykować i zrezygnował.

Ja znalazłem rozwiązanie tego problemu ale będzie je wdrażał następny lakiernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nastąpiły drobne problemy - gdzieniegdzie rozpuszczalnik ze szpachli wytrawiał delikatnie styropian

> - wolał nie ryzykować i zrezygnował.

> Ja znalazłem rozwiązanie tego problemu ale będzie je wdrażał następny lakiernik.

Hmm...no trzeba uważać bo z budowlanki pamiętam co niektóre materiały budowlane robiły ze styropianu.

Powodzenia, kibicuję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nastąpiły drobne problemy - gdzieniegdzie rozpuszczalnik ze szpachli wytrawiał delikatnie styropian

sama szpachlówka uniwersalna zawiera styrol , bardzo ciężki rozcienczalnik , który odparowywuje przez kilka tygodni , a co zatym idzie trawi podłoże

im blizej końca tym bedzie gorzej , gdyż będziesz musiał użyć produktów natryskowych , w Novolu szpachla natryskowa ma swój specjalny rozcienczalnik i jest to niekwestionowana zaleta , gdyż uniemożliwia lakiernikowi uzycie NITRA , a uwierz mi ro bi to 90% lakierników

co zrobi nitro ze steropianem , chyba tłumaczyć nie muszę wink.gif ,

c

> - wolał nie ryzykować i zrezygnował.

> Ja znalazłem rozwiązanie tego problemu ale będzie je wdrażał następny lakiernik.

ciekawi mnie bardzo , Twój pomysł na izolację styropianu hmm.gif

P.S. Odbudowywuję własne Renault Espace E2 , posiada ono wadę podłoża (laminatu) i następuje na lakierze tzw "odgazowanie i pęcherzenie powłoki" , szlag mnie juz trafia , bo nie mogę dobrać odpowiednich produktów sciana.gif co te żaby spieprzyły ???

drugi raz "obieram z farby " moje E2 do golasa (ostatni raz 5 lat temu) ...

zrezygnowałem z epoksydu bo jest zbyt szczelny , podłoże robię ze szpachli natryskowej i podkładu akrylowego , chcę go malować "wodą" bo jest dużo wydajniejsza od baz rozcienczalnikowych , ale znów się boję czy nie jest zbyt szczelna (żywice lateksowe)...

dla spokoju sezonuję elementy na powietrzu by odparowały jak najwięcej rozcienczalników , to stara metoda juz niemal zapomniana wink.gif z epoki szpachli nitro wink.gif dziś tylko w oldtimerach tak się pracuje wink.gif

tak czy siak życze powodzenia claps.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poniżej jeden z projektów elektronicznej deski rozdzielczej jeszcze na diodach i trzech

> wyświetlaczach OLED B&W 128x64 pikseli. Chociaż elektronik, który to będzie robił ostatnio

> wspominał coś o LCD 5,3 cala 720p

Ten licznik to do SC przed liftem? One miały taką linijkę z kontrolkami w obudowie daszku? Imo niezłe miejsce na obrotomierz smile.gif I więcej miejsca zostaje na wyświetlacze w liczniku smile.gif

Gratki, jesteś pozytywnie zakręcony smile.gif

286234947-kozmo.JPG

post-24647-14352517343093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Antek

1. Jego brat ??

2. Ja ?? - pomyłka n->r to jeszcze jakoś zlosnik.gif

> pojebany to jest jego brat który odważył się "latać" tą klatką

rodzinna cecha hehe.gifwink.gif

> facet ma jaja większe niż ich garaz

nie widziałem jaj ani garażu zlosnik.gif

ale co prawda to fakt Szacun Ogromny waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten licznik to do SC przed liftem? One miały taką linijkę z kontrolkami w obudowie daszku? Imo

> niezłe miejsce na obrotomierz I więcej miejsca zostaje na wyświetlacze w liczniku

> Gratki, jesteś pozytywnie zakręcony

to ja bym nie robił na całym a np tylko w środkowej części tego paska obrotek smile.gif

albo tak jak jest w nowym lambo cały LCD ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten licznik to do SC przed liftem? One miały taką linijkę z kontrolkami w obudowie daszku? Imo

> niezłe miejsce na obrotomierz I więcej miejsca zostaje na wyświetlacze w liczniku

Ja chciałem zrobić uniwersalny wkład do nowych i starych budzików więc pominąłem tą linijkę kontrolek w starym.

Ale docelowo chyba wyląduję tam i tak wyświetlacz LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne autko ok.gif Szczególnie podziwiam wytrwałość przy dopieszczaniu formy nadwozia cool.gifok.gif

Całe szczęście, że w ciężkim terenie laminat się nie sprawdza, bo nerwica byłaby murowana, patrząc na Twój ogrom pracy włożony w body wink.gif

Trzymam kciuki za projekt 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całe szczęście, że w ciężkim terenie laminat się nie sprawdza

hmm ale tomcat ma "budę" z laminatu ?

IMG_1019.JPG

pęka ? czy się weryfikuje ? grinser006.gif

a co do KOZMO to wielkie claps.gifclaps.gifclaps.gif

szacun za kawał dobrej roboty

nie wiem kogo masz od laminatów, ale na pewno w Niewiadowie jest sporo osób które to ogarniają

tam cały czas produkują przyczepki i różne elementy z laminatów icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przy okazji oglądania dzieła Artiplasta na targach Arena Moto Show 2012 w Gliwicach zupełnie niespodziewanie zostałem zaproszony do studia Antyradia Katowice. Zapraszam do wysłuchania efektu tej spontanicznej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Na razie mam w garażu przestój oczekując na wolny termin u lakiernika.

W międzyczasie zapraszam do lektury listopadowego numeru WRC w którym jest obszerna rozmowa ze mną a także do obejrzenia "Odrobiny Polski" w tym tygodniu w TVN Turbo. Pierwsza emisja dzisiaj (w sobotę 20.10.2012 r.) o 13:40. Program z gościnnym występem Żurawia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, postarales sie z ta relacja. Nie sadzilem, ze zrobiszja az tak dokladna. Wesz, ze dopinguje

> projektowi i wierze, ze uda ci sie go w niedlugim czasie dokonczyc,

> Przy okazji zalapalem sie na jednym z filmow z budowa swojego malucha hehe LINK

komentarz wzorowy hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki smile.gif szczerze zazdroszczę umiejętności i samozaparcia. ok.gif

Powiedz mi dwie rzeczy, ile to auto obecnie waży, bo piszesz że dałeś prawie 200 kg szpachli.

Druga rzecz, ile ta zabawa pochłonęła funduszy (jeśli nie tajemnica)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na TVN Player dostepny za 5 dni do obejzenia, jest zapowiedz.

Mam nadzieję, że będę już poprawnie podpisany bo od dzisiaj mam nowe imię i nazwisko - grafik w TVN (może to Grześ, który u Lisa pisał Zbuczyn) podpisał mnie imieniem i nazwiskiem bohatera jednego ze wcześniejszych odcinków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do obejrzenia programu "Odrobina Polski", który emitowany był na antenie TVN Turbo w dniach 20-25 października 2012 r. Witold Odrobina wraz z ekipą gościł w garażu z projektem Kozmo 30 lipca 2012 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrob ten film jako prywatny albo dostepny tylko na haslo, bo Cie wuje z ITI podkabluja i youtube

> zablokuje konto...

Najpierw niech mnie przeproszą za tydzień emisji na antenie a teraz tydzień emisji na tvnplayerze ze złym podpisem (zostawili imię i nazwisko gościa z poprzedniego programu - w zrzucie na YT sam poprawiłem podpis) bo nikt z nich łaskawie nie sprawdził czy wszystko jest ok przed wypuszczeniem materiału do emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapraszam do obejrzenia programu "Odrobina Polski", który emitowany był na antenie TVN Turbo w

> dniach 20-25 października 2012 r. Witold Odrobina wraz z ekipą gościł w garażu z projektem

> Kozmo 30 lipca 2012 r.

Gratulacje, jestem pełen podziwu.

Swoją drogą ten prowadzący to jakiś irytujący z lekka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie,

zwracam się do Was z prośbą o głosy na filmiki o Kozmo w konkursie Millenium Banku.

Zasada jest prosta – są trzy filmiki.

250 głosów na pierwszy odsłania drugi.

250 głosów na drugi odsłania trzeci.

Odsłonięcie trzeciego to udział w finale w którym filmy ocenia jury.

Adres strony do głosowania:

http://www.youtube.com/BankMillennium

Klikamy w galerię i szukamy filmu: "KOZMO – narodziny samochodu..."

Głosy można oddawać tylko raz dziennie.

Dzięki za głosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.