Skocz do zawartości

Dziennik budowy KOZMO - dłuuugie


TomcatT4

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak popatrzyłem sobie na te świeże fotki tej "paskudy" i wpadłem na pomysł, że jego przyszłość to

> przerobienie na miejski pojazd elektryczny. Na to to chyba być nawet dofinansowanie z UE

> wyrwał. Do tego teraz idzie moda na elektryczne do miasta, może to jest jakiś pomysł. Tutaj

> już możesz uderzać też do firm robiących skutery jak Romet, który coś tam skleja samemu, może

> Kymco, Junak. Może takie firemki byłby zainteresowane robieniem elektryków.

Z UE mam takie doświadczenie, że jeden z moich pomysłów zgłoszonych w jednym z projektów o dofinansowanie wypłynął pół roku później jako maszynka do wydojenia Unii. "Użyczenia" mojego pomysłu nie udowodnię.

Niestety bez dobrych znajomości i odpowiedniej osoby w projekcie nie przebiłem się a kilka razy próbowałem.

A marka Romet to przecież i tak przebrandowana chińszczyzna - nawet to ich elektryczne wozidełko to gotowy chiński pojazd.

Oczywiście wersja elektryczna też jest w planach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o dołowanie, bardziej o zdrowo rozsądkowe myślenie. Podziwiam kolegę za zapał, gdyby

> wszedł w odrobinę inny, łatwiejszy temat z pewnością odniósłby sukces przy takiej

> determinacji, porwał się jednak na coś co z punktu widzenia dużych firm, mogących wyłożyć

> kasę-nie ma najmniejszego sensu. Na wprowadzenie takiego pojazdu do sprzedaży seryjnej czy

> nawet niskonakładowej nie bardzo ma chyba co liczyć, więc pojazd zostaje w sferze koncept

> carów, prototypów i tym podobnych.

> Więc lepiej było zbudować jakiś szybki pojazd co wygrywałby ćwiartki na przykład, wtedy sponsor

> szybko by się znalazł i koszty by się zwróciły, przy tym modelu nie bardzo firmy widzą sens

> wykładania kasy i to całkiem logiczne się wydaje.

Dokładnie tak jest. To nie projekt na markę pojazdu budowaną w dziesiątkach tysięcy sztuk. I ja to od początku wiem. To mały torowy szatan, który miałby być produkowany w kilku sztukach.

Teraz chciałbym przede wszystkim prototyp skończyć. I dalej wierzę, że on na imprezach typu trackday w Poznaniu może narobić niezłego szumu. I byłby czymś nowym na tle aut rajdowych, wyścigowych, driftowozów czy tych na ćwiartkę.

A jedynym moim problemem jest to, że ja rozmawiam z jedną firmą miesięcznie a nie z dziesięcioma czy dwudziestoma miesięcznie. I ani razu jeszcze nie rozmawiałem z dużą firmą bo nie mam do takich firm dojścia. Oni sami się nie zainteresują. To ja muszę dotrzeć do odpowiednich ludzi i ich przekonać. A to jest dużo trudniejsze niż sama budowa auta. Szczególnie jak wszystko robi się całkowicie samemu poza godzinami własnej pracy zawodowej. A drugiego hobbysty, który byłby mega przedstawicielem handlowym nie mam i miał smykałkę do włażenia drzwiami i oknami nie mam - a o jakąś prowizją bym się podzielił ;-).

Więc chyba dlatego to się tak ciągnie.

> Mimo wszystko jeszcze raz napiszę, podziwiam za zapał i determinację, oraz życzę powodzenia.

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie dalej rozmowy i poszukiwania sponsorów lub inwestorów. W międzyczasie w ostatni weekend

> sierpnia wyprowadziłem Kozmo na świeże powietrze aby porobić trochę aktualnych zdjęć, których

> nie posiadałem.

> Autorzy zdjęć: Monika Bralewska i Grzegorz Burzyński

Niestety samochód wygląda coraz gorzej, im bardziej dopracowywane są szczegóły tym więcej widać, że poszczególne elementy do siebie nie pasują... Auto wygląda stylistycznie jak zlepek kilku aut. Zacząłem czytać Twoj temat jeszcze raz i dopóki nie zacząłes rzeźbić nadwozia wszystko było ok.

Na Twoim miejscu rozebrałbym ten pojazd do gołej ramy i od nowa zaczął projektować nadwozie i bardziej bym poszedł w stronę KTM X-bow.

Czy Tobie ten samochód wizualnie się podoba i jest samochodem Twoich marzeń? Bo jeśli Ty nie jesteś przekonany o jego ponadprzeciętnej urodzie to wątpię żeby ktoś inny się w nim zakochał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety samochód wygląda coraz gorzej, im bardziej dopracowywane są szczegóły tym więcej widać, że

> poszczególne elementy do siebie nie pasują... Auto wygląda stylistycznie jak zlepek kilku aut.

> Zacząłem czytać Twoj temat jeszcze raz i dopóki nie zacząłes rzeźbić nadwozia wszystko było

> ok.

> Na Twoim miejscu rozebrałbym ten pojazd do gołej ramy i od nowa zaczął projektować nadwozie i

> bardziej bym poszedł w stronę KTM X-bow.

> Czy Tobie ten samochód wizualnie się podoba i jest samochodem Twoich marzeń? Bo jeśli Ty nie jesteś

> przekonany o jego ponadprzeciętnej urodzie to wątpię żeby ktoś inny się w nim zakochał

Owszem podoba się mi jak i wielu osobom, które oglądają go na żywo. Nawet w tej niewykończonej formie modelu nadwozia. Zdjęcia niestety nie oddają tego co widać na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem podoba się mi jak i wielu osobom, które oglądają go na żywo. Nawet w tej niewykończonej

> formie modelu nadwozia. Zdjęcia niestety nie oddają tego co widać na żywo.

Idź w elektryki, serio, to dobry kierunek, ewentualnie jako opcja smile.gif Co do dofinansowania z UE to rusz tyłek w tym temacie, może lepiej zamiast kolejny kredyt na 50 tysiaków zainwestuj dwa tysie w kogoś kto porządnie pisze wnioski o dotację. Jeżeli gość w Polsce dostał dotację 50 kpln na budowanie zamków z piasku na plaży to nie wiem co trzeba zrobić żeby nie dostać na odpalenie biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem podoba się mi jak i wielu osobom, które oglądają go na żywo. Nawet w tej niewykończonej

> formie modelu nadwozia. Zdjęcia niestety nie oddają tego co widać na żywo.

Tyle, że niestety - ale potencjalny inwestor najpierw musi oglądnąć zdjęcia... Auto ogólnie jest OK, ale w kilku rzutach nie jest już tak różowo, np. przednia szyba jest jakby za mała, tylny zwis za długi (jest niżej, niż progi - fatalnie to wygląda), maska jest jakby za bardzo podgięta do góry przed szybą itp. itd.

Nie czytam całego wątku - ale w jakim stanie jest to auto? Tj. nadwozie jest już w miarę docelowe, czy dalej pianka, czy coś w ten deseń? Może udałoby się mankamenty "figury" zniwelować lakierowaniem - choćby sprayem w garażu - kurz, itp. w lakierze nie przeszkadzają na zdjęciach a auto polakierowane sugeruje, że już raczej bliżej, niż dalej (czyt. - z punktu widzenia inwestora - może faktycznie jest sens włożyć w to pieniądze) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem podoba się mi jak i wielu osobom, które oglądają go na żywo. Nawet w tej niewykończonej

> formie modelu nadwozia. Zdjęcia niestety nie oddają tego co widać na żywo.

Na żywo też bym Cię poklepał po ramieniu i powiedział ze mi się podoba zlosnik.gif Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety wygląda jak pokraka

> do tego jakby był polakierowany to morze by minimalnie zyskał , a tak to szare byleco , do tego

> trochę popsute proporcje

> ale walcz dalej

Ty to chyba za dużo z Białorusinami gadałeś, że takie byki sadzisz. Autu IMHO nic nie dolega, problemem jest kraj z 1 torem wyścigowym z prawdziwego zdarzenia smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko trochę krytycznie co do formy prezentacji, bo autko ma potencjał, tylko musisz uważać jak je pokazujesz;

1. zdjęcia z profilu odpadają IMVHO, przód i tył nie gadają linią w takim ujęciu i wygląda to trochę pokracznie.

Jeżeli chcesz linię boczną pokazywać to zdecydowanie zdjęcia z 30-45* kątem będą najlepsze vide 3. zdjęcia, które wstawiłeś teraz.

2. wrzuć dystanse, bo chowające się koła źle wyglądają.

3. tył musi dostać lotkę, ten parapet jest za duży i z lotką przestanie przytłaczać.

Samo autko ma potencjał, pomysły z elektryką też nie są pozbawione sensu.

Działaj, ja trzymam kciuki za powodzenie projektu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tylko trochę krytycznie co do formy prezentacji, bo autko ma potencjał, tylko musisz uważać jak

> je pokazujesz;

Bardzo lubię konstruktywną krytykę ;-)

> 1. zdjęcia z profilu odpadają IMVHO, przód i tył nie gadają linią w takim ujęciu i wygląda to

> trochę pokracznie.

> Jeżeli chcesz linię boczną pokazywać to zdecydowanie zdjęcia z 30-45* kątem będą najlepsze vide 3.

> zdjęcia, które wstawiłeś teraz.

> 2. wrzuć dystanse, bo chowające się koła źle wyglądają.

> 3. tył musi dostać lotkę, ten parapet jest za duży i z lotką przestanie przytłaczać.

Odpowiem hurtowo ale zacznę od punktu 2. Dystanse już są poza lewym przednim kołem. Jak będę miał gotowe nadwozie to pod nie poprawię docelowe wahacze - w trakcie prac poszerzyłem nadwozie o 5 cm na stronę a wahacze zostały ze starego projektu. Na zdjęciach nie ma również prawidłowej geometrii kół tylnych.

Sprawa bocznej linii. Na zdjęciach klapy przednia i tylna opadają trochę stąd zwis tylny może drażnić (zresztą docelowo będzie przeprojektowany) jak i zbyt niski spojler z przodu. Oczywiście będzie z tyłu spojler idący wraz z dolną linią bocznych okien.

Projekt auta powstał ponad 6 lat temu więc w głowie mam już pomysł na facelifting. Głównie klapy przedniej i szyby przedniej. Zresztą to normalna praktyka wśród wielkich koncernów, że w dniu premiery nowego modelu mają już gotowy jego facelifting. W moim przypadku koszty zmany przedniej części są niewielkie uwzględnione w kalkulacji dla sponsora/inwestora.

Oczywiście auto w szpachli samochodowej nigdy nie będzie powalało na kolana bo większość ostatecznego efektu robi wykończenie u lakiernika i tapicera a to jeszcze przede mną. Mimo wszystko zdecydowałem się na te zdjęcia.

> Samo autko ma potencjał, pomysły z elektryką też nie są pozbawione sensu.

Konstrukcja Kozmo jest na tyle uniwersalna, że nie będzie problemu zbudować wersji elektrycznej.

> Działaj, ja trzymam kciuki za powodzenie projektu

Wielkie dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Tym, którzy klikali bardzo dziękuję ;-)

> Wczoraj Kozmownię odwiedziła ekipa konkursu It's your life, just take it z Marceliną Zawadzką

> (Miss Polonia 2011) i Michałem Leszkiem z firmy Krüger&Matz będącej organizatorem tego

> konkursu.

> Poniżej kilka zdjęć.

No i jestem finalistą. Dziękuję za wcześniejsze głosy. A teraz facebookowiczów zapraszam do wejścia na stronę https://www.facebook.com/itsyourlifejusttakeit i polubienie galerii ze mną jak i samej strony ;-)

A wieczorem będzie jeszcze wideo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wieczorem będzie jeszcze wideo ;-)

Jest już i wideo z konkursu It's your life, just take it.

Zapraszam do oglądania, i ponownie mam prośbę do facebookowców o wejście na stronę: https://www.facebook.com/itsyourlifejusttakeit polubienie tego filmu, strony jak i o jego udostępnienie.

Im więcej polubień i udostępnień tego wideo tym większe moje szanse. Do dzieła! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że są duzi, ale to nie VW albo Fiat że może być trudniej się przebić. Łatwiej będzie dotrzeć

> do Kymco Polska i tam męczyć konia.

Akurat Kymco Polska nie jest wielką firmą - przynajmniej jak byłem u nich ze 4 lata temu to był jeden Koreańczyk i kilkunastu pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest już i wideo z konkursu It's your life, just take it.

> Zapraszam do oglądania, i ponownie mam prośbę do facebookowców o wejście na stronę:

> https://www.facebook.com/itsyourlifejusttakeit polubienie tego filmu, strony jak i o jego

> udostępnienie.

> Im więcej polubień i udostępnień tego wideo tym większe moje szanse. Do dzieła! ;-)

A właściciel Lechpolu nie jest zainteresowany sfinansowaniem projektu ? hmm.gif

Kasy ma tyle, że mógłby postawic fabrykę takich aut i by się nie zorientował, że mu kasy ubyło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest już i wideo z konkursu It's your life, just take it.

> Zapraszam do oglądania, i ponownie mam prośbę do facebookowców o wejście na stronę:

> https://www.facebook.com/itsyourlifejusttakeit polubienie tego filmu, strony jak i o jego

> udostępnienie.

> Im więcej polubień i udostępnień tego wideo tym większe moje szanse. Do dzieła! ;-)

Sledze od poczatku ale nie wiem czy mi nie umknelo. Probowales jakis crowdfounfingowych inicjatyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A właściciel Lechpolu nie jest zainteresowany sfinansowaniem projektu ?

> Kasy ma tyle, że mógłby postawic fabrykę takich aut i by się nie zorientował, że mu kasy ubyło

Nie sadzisz chyba, że na finansowaniu projektów zarobił?

Na tym projekcie to on zarobi. Po to jest ten konkurs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A właściciel Lechpolu nie jest zainteresowany sfinansowaniem projektu ?

> Kasy ma tyle, że mógłby postawic fabrykę takich aut i by się nie zorientował, że mu kasy ubyło

Zapytaj w komentarzach pod filmem na YT i na ich profilu fb jeśli masz fb. Może to ich nakręci jeszcze bardziej ;-)

Właśnie tam przydałoby się trochę przychylnych projektowi komentarzy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sledze od poczatku ale nie wiem czy mi nie umknelo. Probowales jakis crowdfounfingowych inicjatyw?

Przerabiałem polakpotrafi.pl już. Ale to było prawie 2 lata temu jak to startowało dopiero w Polsce i nie było jeszcze popularne. Po tym konkursie planuję wystawić projekt ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Nadszedł czas finałowego głosowania na mój projekt w konkursie It's your life, just take it.

Niestety głosowanie jest tylko facebookowe ale mimo to zapraszam do głsowania na mnie i udostępniania tego linku dalej i dalej i dalej. Głosować można raz dziennie. Głosowanie trwa do poniedziałku.

Link do głosowania:

http://welcometabs.com/vote/4666

Im więcej głosów tym większe moje szanse na wygraną w konkursie. Do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Nadszedł czas finałowego głosowania na mój projekt w konkursie It's your life, just take it.

> Niestety głosowanie jest tylko facebookowe ale mimo to zapraszam do głsowania na mnie i

> udostępniania tego linku dalej i dalej i dalej. Głosować można raz dziennie. Głosowanie trwa

> do poniedziałku.

> Link do głosowania:

> http://welcometabs.com/vote/4666

> Im więcej głosów tym większe moje szanse na wygraną w konkursie. Do dzieła!

+1 ok.gif powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety głosowanie jest tylko facebookowe ale mimo to zapraszam do głsowania na mnie i

> udostępniania tego linku dalej i dalej i dalej.

+1 ode mnie i dużo innych osób zaangażowałem smile.gif patrzę na konkurencję i masz najwięcej odsłon, musisz wygrać, 3mam kciuki Tomek i codziennie będę wrzucał głos ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> +1 ode mnie i dużo innych osób zaangażowałem patrzę na konkurencję i masz najwięcej odsłon,

> musisz wygrać, 3mam kciuki Tomek i codziennie będę wrzucał głos

Również dziękuję. Głosujemy raz dziennie do poniedziałku włącznie więc walka będzie zacięta. A na koniec głos decydujący ma jury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Również dziękuję. Głosujemy raz dziennie do poniedziałku włącznie więc walka będzie zacięta. A na

> koniec głos decydujący ma jury.

codziennie klikam, pilnuje mojej mulher.gif żeby klepnęła i znajomym przypominam, mam nadzieję, że z głosami AK dasz radę, a jury można coś podpowiedzieć grinser006.gif jak dobrze kojarzę Lechpol organizuje ten konkurs :> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytaj w komentarzach pod filmem na YT i na ich profilu fb jeśli masz fb. Może to ich nakręci

> jeszcze bardziej ;-)

> Właśnie tam przydałoby się trochę przychylnych projektowi komentarzy ;-)

A rozmawiałeś osobiście z właścicielem Lechpolu ?

Bo ten jego syn to za wiele do powiedzenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A rozmawiałeś osobiście z właścicielem Lechpolu ?

> Bo ten jego syn to za wiele do powiedzenia nie ma.

Nie, nie rozmawiałem z właścicielem. Ale marka Kruger&Matz należy do syna i to on zorganizował konkurs więc jakiś tam budżet własny ma na to wszystko.

W sumie chciałbym spróbować porozmawiać z nim o zrobieniu z Kozmo jakiegoś democara z jego car audio.

A poza tym dalej będę szukał jakiejś innej firmy. Jak co miesiąc znowu z kimś tam prowadzę jakieś wstępne rozmowy i tak powoli czas leci. Niestety nie stać mnie na wejście na newconnect a jak wiadomo tam kasa spada z nieba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za głosy w konkursie "It's your life, just take it!". Niestety zostałem tylko finalistą i nie znalazłem się na liście laureatów. Ale myślę, że udział w tym konkursie przyniesie marketingowe korzyści dla mojego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie rozmawiałem z właścicielem. Ale marka Kruger&Matz należy do syna i to on zorganizował

> konkurs więc jakiś tam budżet własny ma na to wszystko.

A gdzie tam - stary trzyma łapę na wszystkim zlosnik.gif

> W sumie chciałbym spróbować porozmawiać z nim o zrobieniu z Kozmo jakiegoś democara z jego car

> audio.

> A poza tym dalej będę szukał jakiejś innej firmy. Jak co miesiąc znowu z kimś tam prowadzę jakieś

> wstępne rozmowy i tak powoli czas leci. Niestety nie stać mnie na wejście na newconnect a jak

> wiadomo tam kasa spada z nieba ;-)

W ciagu ostatnich lat pochowałem 2 firmy z New Connect hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Witajcie po długiej przerwie.

Mimo, że rozmowy z różnymi firmami nie są zbyt owocne nie poddaję się jeszcze.

Postanowiłem uruchomić kampanię na platformie crowdfundingowej Indiegogo.

https://www.indiegogo.com/projects/kozmo-cool-sportscar-for-everyone

Jeśli jeszcze we mnie wierzycie to udostępnijcie gdzie tylko da się ten link. Może macie znajomych autorów blogów, portali, dziennikarzy itd. Nie tylko Polsce ale i za granicą.

Może dzięki Wam Kozmo jednak powstanie.

Dziękuję.

A poniżej zapowiedź nowych wizualizacji ukazujących jak Kozmo mogłoby wyglądać - kolega zaproponował mi stworzenie wizualizacji uwzględniających zmiany jakie dokonałem względem pierwszych projektów.

tn_forum_2015-03-17_grzegorz_muszynski_nowe_rendery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> roboczych.

> Uff, to chyba tyle - dziękuję tym, którzy tu dotarli za wytrwałość ;-)

> Na koniec jeszcze raz obrazek z całym autem kiedy model nadwozia nie był jeszcze rozcięty i

> autorem ;-)

> Pozdrawiam

jestem w ciężkim szoku po obejrzeniu tego i żałuje że nie widziałem wczoraj , na spokojnie bym sobie pooglądał

gratuluje umiejętności i zapraszam do mnie do firmy na "pogaduchy" jakbyś był jeszcze kiedyś w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie po długiej przerwie.

> Mimo, że rozmowy z różnymi firmami nie są zbyt owocne nie poddaję się jeszcze.

> Postanowiłem uruchomić kampanię na platformie crowdfundingowej Indiegogo.

> https://www.indiegogo.com/projects/kozmo-cool-sportscar-for-everyone

> Jeśli jeszcze we mnie wierzycie to udostępnijcie gdzie tylko da się ten link. Może macie znajomych

> autorów blogów, portali, dziennikarzy itd. Nie tylko Polsce ale i za granicą.

> Może dzięki Wam Kozmo jednak powstanie.

> Dziękuję.

> A poniżej zapowiedź nowych wizualizacji ukazujących jak Kozmo mogłoby wyglądać - kolega

> zaproponował mi stworzenie wizualizacji uwzględniających zmiany jakie dokonałem względem

> pierwszych projektów.

trzymam kciuki niezmiennie. ale popracuj nad renderami...

zrobienie naprawdę ładnego modelu ktorego nie odróżnisz od zdjęcia, to kilkanascie godzin pracy grafika 3d (zwłaszcza ze bazę jak widać już masz). zainwestuj w to! obecnie wygląda jak model z gry z lat 90... a ludzie "kupują" oczami, daj im coś bardziej namacalnego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzymam kciuki niezmiennie. ale popracuj nad renderami...

> zrobienie naprawdę ładnego modelu ktorego nie odróżnisz od zdjęcia, to kilkanascie godzin pracy

> grafika 3d (zwłaszcza ze bazę jak widać już masz). zainwestuj w to! obecnie wygląda jak model

> z gry z lat 90... a ludzie "kupują" oczami, daj im coś bardziej namacalnego

Ja mam nieodparte wrażenie, że chociaż o gustach się nie dyskutuje, to nadwozie tego auta to tak epoka, albo i dwie do tyłu... To nie jest agresywne, tak jak IMO powinno być auto sportowe. Podziwiam wkład pracy, aczkolwiek może wartoby zmienić koncepcję, a nabytą wiedzę wykorzystać w kolejnym projekcie, być może nieco bardziej przystającym do dzisiejszych czasów? Sponsorzy też "kupują" oczami, więc... hmm.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam nieodparte wrażenie, że chociaż o gustach się nie dyskutuje, to nadwozie tego auta to tak

> epoka, albo i dwie do tyłu... To nie jest agresywne, tak jak IMO powinno być auto sportowe.

> Podziwiam wkład pracy, aczkolwiek może wartoby zmienić koncepcję, a nabytą wiedzę wykorzystać

> w kolejnym projekcie, być może nieco bardziej przystającym do dzisiejszych czasów? Sponsorzy

> też "kupują" oczami, więc...

dokładnie, chyba zamiast auta sportowego lepiej by się sprawdził jako pojazd typowo miejski albo samochód na kategorię dla małolatów coś jak microcar. A jak już inwestycja by się zwróciła i dała nowy budżet to opracować coś od początku, bardziej sportowego( o ile zapał nie minie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie

Sam odkopuję swój stary wątek.

Tak zaczął się dla mnie rok 2017:

 

tn_forum_2016-12-29_153545_dxo.jpg

 

 

a właściwie to tak:

 

tn_forum_2017-01-04_144111_dxo.jpg

 

tn_forum_2017-01-04_144129_dxo.jpg

 

tn_forum_2017-01-04_144155_dxo.jpg

 

 

Auto trafiło do mojego starego znajomego specjalisty od laminatów, który obecnie pracuje w Stw center. Musi mocno natrudzić się, żeby zlikwidować wszystkie pęknięcia i ubytki jakie powstały w trakcie ponad 3 lat oczekiwania na zdjęcie form:

 

tn_forum_2017-01-13_111948_dxo.jpg

 

tn_forum_2017-01-13_112004_dxo.jpg

 

tn_forum_2017-01-13_112034_dxo.jpg

 

tn_forum_2017-01-13_112050_dxo.jpg

 

 

Prace ruszyły dzięki pomocy moich braci. Wracam z projektem i muszę zdążyć do 30 kwietnia aby prototyp pokazać na największych na świecie targach kit carów w Wielkiej Brytanii:

The National Kit Car Show – Stoneleigh 2017

 

Zanim z braćmi podjęliśmy decyzję o zobowiązaniu podjętym na Kozmo, będąc na skraju ostatecznego poddania się, postanowiłem przynajmniej poprawić kilka rzeczy, które nie do końca mi wyszły. Czyli przednią szybę i zwis tylnej klapy:

 

tn_forum_2016-09-14_150323.jpg

 

tn_forum_2016-09-14_172104.jpg

 

tn_forum_2016-09-19_184240.jpg

 

tn_forum_2016-09-19_184310.jpg

 

tn_forum_2016-09-19_184334.jpg

 

tn_forum_2016-09-19_184400.jpg

 

tn_forum_2016-09-19_184422.jpg

 

 

Porównanie kształtu przodu przed i po zmianie przedniej szyby:

 

tn_forum_2016-09-20_1.jpg

 

tn_forum_2016-09-20_2.jpg

 

 

Tył postanowiłem skrócić, podnosząc wszystko poniżej lamp o 5 cm:

 

tn_forum_2016-10-16_150305.jpg

 

tn_forum_2016-10-16_161920.jpg

 

tn_forum_2016-10-17_172459.jpg

 

tn_forum_2016-10-17_172524.jpg

 

 

W trakcie prac bardzo miłą urodzinową niespodziankę zrobili mi przyjaciele z Youngtimer Warsaw ;-)

 

tn_forum_2016-10-23_urodziny_1.jpg

 

tn_forum_2016-10-23_urodziny_2.jpg

 

tn_forum_2016-10-23_urodziny_3.jpg

 

 

A na koniec kilka zretuszowanych zdjęć:

 

tn_forum_2016-10-24_rzut-boczny.jpg

 

tn_forum_2016-10-24_rzut-przedni.jpg

 

tn_forum_2016-10-24_rzut-tylny.jpg

 

tn_forum_2016-11-05_rzut_boczny.jpg

 

tn_forum_2016-11-05_rzut_boczny_maly_spo

 

tn_forum_2016-11-05_rzut_boczny_duzy_spo

 

tn_forum_2016-11-06_rzut_boczny_duzy_spo

Edytowane przez tomcatt4
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił te wcięcia w drzwiach i dziurę, która ma jak rozumiem chłodzić hamulce. Takie otwory to kojarzą mi się z początkiem lat dwutysięcznych, gdzie była moda na takie dostawki w Golfach, CC, etc. Rozumiem, ze docelowo z przodu będzie jakaś lampa za jednym szkłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.