Skocz do zawartości

Uno 1.4 - gdzie jest czujnik temperatury??


sstaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

> opis gdzie w Uno 1.4 znajduje się czujnik temp. płynu chłodzącego?

Ale który czujnik, bo są dwa... spineyes.gifbiglaugh.gifhehe.gif

Co dolega Twemu bolidowi?

Jeden czujnik jest w kolektorze dolotowym, a drugi w głowicy (?). Nie pomyl go z czujnikiem ciśnienia oleju - też w głowicy, +- na środku, od strony świec.

I tak: pierwszy obsługuje komputra, a drugi działa na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale który czujnik, bo są dwa...

> Co dolega Twemu bolidowi?

> Jeden czujnik jest w kolektorze dolotowym, a drugi w głowicy (?). Nie pomyl go z czujnikiem

> ciśnienia oleju - też w głowicy, +- na środku, od strony świec.

> I tak: pierwszy obsługuje komputra, a drugi działa na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej.

To ja dorzucę jeszcze trzeci czujnik, na potrzeby wentylatora chłodnicy. grinser006.gif Tylko ten znajduje się na chłodnicy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi!!!

Stawiałem na czujnik temp., gdyż auto dziwnie się zachowywało - raz nagrzewało się normalnie, inny, razem w ciągu kilku minut wskazówka dochodziła do czerwonego pola a wentylator się nie włączał, gdy włączałem ogrzewanie leciało zimne powietrze, kilka razy osiągnął czerwone pole i zgasł itp. Okazało się jednak, że proplem leżał po stronie układu chłodzącgo - po przepłukaniu go wyleciało z niego mnóstwo szlamu, który najprawdopodobniej go zatykał. Wyglądało to jak glony, które osadzają się na ścianach butelki z wodą a potem się odrywają (pewnie każdy to widział). Nie wiem skąd tam się to wzięło. A najlepsze jest to, że w połowie lutego wynieniałem cały płyn bo miałem nieszczelną chłodnice i stary wyleciał wink.gif na różowe Borygo wink.gif Po wyczyszczeniu układu i wlaniu nowego płynu problem zniknął wink.gif

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.