Skocz do zawartości

głowica 1.2 16V do uno 1.0 fire


iceman_n

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

chcę zrobić mocne uno w takiej właśnie pojemność i zastanawiam się jak to zrobić

gdzieś wyczytałem, że skok tłoka jest najmniejszy właśnie w 1.0 i tak łopatologicznie myśląc to razem z głowicą 16v i jakimiś ostrymi wałkami powinno to ładnie latać

tylko czy czapka z 16v wejdzie na blok 1.0? jaki będzie wtedy stopień sprężania?

confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, nikt tutaj nie robił takiej wydumki, ja ostatnio poskładałem 1.0 na czapce z 1.2 8v ale jeszcze nie jeździłem więc nie wiem jak to lata, również kierowałem się krótkim skokiem tłoka

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zabawy. troche bedzie. Trzeba wtlokach zrobic podciecia do zaworow, teoche porobic wydumki z

> rozrzadem. poza tymreszta powina pasowac pomijajac oczywiscie kolektory ssacy i wydechowy vo

> sa calkiem inne

A kanały olejowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podcinki nie trza robić, zmieszczą się ;p

przy rozrządzie trza dolne kółko od 16-tki zamontować

niemniej uważam grę za nie wartą świeczki..., taka mocno sztuka dla sztuki. Kiedyś myślałem to zrobić, niemniej wydanie około 1000zł na uzyskanie 60-65KM nieco mnie zniechęciło (1.2 75KM kosztował wtedy coś koło tej kwoty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to powiem w ogóle o co chodzi:

ponieważ w moim regionie w kjsach jest klasa 0-1000ccm, a mam okazje kupić tanio już trochę pogrzebane uno z silnikiem 1.0, to chciałbym zrobić takiego potworka.

mam 4 gaźniki keihin 38mm z jakiegoś kawasaki i tak mi się zamarzyło, żeby zrobić fajną wiertare wink.gif

do ilu można zakręcić taką głowice 16v, żeby się nie rozleciała?

z drugiej strony jeśli ma to kosztować jakieś astronomiczne pieniądze to chyba nie warto...

kolego triskalion możesz mi napisać czy taka głowica z 8v siada P&P do 1.0 czy trzeba też coś kombinować?

pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podcinki nie trza robić, zmieszczą się ;p

> przy rozrządzie trza dolne kółko od 16-tki zamontować

> niemniej uważam grę za nie wartą świeczki..., taka mocno sztuka dla sztuki. Kiedyś myślałem to

> zrobić, niemniej wydanie około 1000zł na uzyskanie 60-65KM nieco mnie zniechęciło (1.2 75KM

> kosztował wtedy coś koło tej kwoty).

bedzie duzo wiecej niz 60 km...sadze ze wlasnie kolo 75 jezeli to dobrze wystroic i dobrze oscinke ustawic smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> generalnie to powiem w ogóle o co chodzi:

> ponieważ w moim regionie w kjsach jest klasa 0-1000ccm, a mam okazje kupić tanio już trochę

> pogrzebane uno z silnikiem 1.0, to chciałbym zrobić takiego potworka.

> mam 4 gaźniki keihin 38mm z jakiegoś kawasaki i tak mi się zamarzyło, żeby zrobić fajną wiertare

> do ilu można zakręcić taką głowice 16v, żeby się nie rozleciała?

> z drugiej strony jeśli ma to kosztować jakieś astronomiczne pieniądze to chyba nie warto...

> kolego triskalion możesz mi napisać czy taka głowica z 8v siada P&P do 1.0 czy trzeba też coś

> kombinować?

> pozdrawiam

do 7.600 seryjna glowice na hydraulice mozesz krecic...najfajniej jednak przerobic na mechanike i nawet9tys nie bedzie dla niej problemem oczywiscie jezeli bedziesz mial wywazony dol i jakies ostrzejsze waleczki smile.gif Planujemy z kolega flyman zrobic cos takiego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.