Skocz do zawartości

Projekt odbudowa - 61' Jawa 250 model 353 Kývačka


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować tutejszym ludkom sprzęt który zamierzam odrestaurować, co pewnie będzie kosztować mnie mnóstwo pracy, czasu i pieniędzy - ale myślę że warto dla samej idei. Nigdy nie fascynowały mnie motocykle aż pewnego pięknego dnia dostałem informacje że za przysłowiową flaszkę mogę stać się posiadaczem tytułowej Jawy o której to nic nie wiedziałem. Jako że flaszka to niedroga sprawa przekazałem ją poprzedniemu właścicielowi a on w zamian dał mi to :

20120820170837.jpg

20120820171854.jpg

maszyna stała w kanciapie jakieś 18 lat bez dotykania jej - a wczesniej ujeżdzali ją jacyś młodzi gniewni co odbiło się na lekkiej dekompletacji oraz mniejszych i większych uszkodzeniach.

20120820171515.jpg

20120820171503.jpg

aktualnie zajmuję sie rozbieraniem towarzyszki, katalogowaniem wszystkiego co i gdzie ma być , czego brakuje i co trzeba naprawić

20120821113300.jpg

20120823144937.jpg

następnie wszystkie blachy, rama pojedzie na piaskowanie i lakierowanie w oryginalny kolor RAL 3004 wink.gif , elementy chromowane będą na nowo zrobione, ale jak to mówią - nie od razu Kraków zbudowano

Planowany start odrestaurowanej Czeszki 1 maj 2013 - jeszcze w miedzy czasie muszę zrobić sobie PJ kat. A 270751858-jezyk.gif

temat wraz z postępem prac będę aktualizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym zaprezentować tutejszym ludkom sprzęt który zamierzam odrestaurować, co pewnie będzie

> kosztować mnie mnóstwo pracy, czasu i pieniędzy - ale myślę że warto dla samej idei. Nigdy nie

> fascynowały mnie motocykle aż pewnego pięknego dnia dostałem informacje że za przysłowiową

> flaszkę mogę stać się posiadaczem tytułowej Jawy o której to nic nie wiedziałem. Jako że

> flaszka to niedroga sprawa przekazałem ją poprzedniemu właścicielowi a on w zamian dał mi to :

> maszyna stała w kanciapie jakieś 18 lat bez dotykania jej - a wczesniej ujeżdzali ją jacyś młodzi

> gniewni co odbiło się na lekkiej dekompletacji oraz mniejszych i większych uszkodzeniach.

> aktualnie zajmuję sie rozbieraniem towarzyszki, katalogowaniem wszystkiego co i gdzie ma być ,

> czego brakuje i co trzeba naprawić

> następnie wszystkie blachy, rama pojedzie na piaskowanie i lakierowanie w oryginalny kolor RAL 3004

> , elementy chromowane będą na nowo zrobione, ale jak to mówią - nie od razu Kraków zbudowano

> Planowany start odrestaurowanej Czeszki 1 maj 2013 - jeszcze w miedzy czasie muszę zrobić sobie PJ

> kat. A

> temat wraz z postępem prac będę aktualizować

Powodzenie i wytrwałości efekt końcowy powinien być fajny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna..... wujas taką miał jak sam jeździem 50-tką.... niekiedy odpalała... a jak odpaliła.... łałłłłłł....

niestety poszła za parę groszy i .... i tylko sentyment został....

życzę Ci powodzenia i siły na remont smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz że została skonstruowana i przetestowana w czasie okupacji Czechosłowacji , i że na

> prototypach pomalowanych w barwy Wermahtu jeździli Niemieccy pracownicy Jawy nie wiedząc co

> testują ???

cenna ciekawostka - dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> no temat mnie zaciekawił, termin się zbliża

> będzie odsłona ?

> qrde tyle czasu była cisza, można zakłady robić hehehehe

Sporo tego można jeszcze spotkać w Turcji waytogo.gif

286831039-IMG_9206.JPG

286831039-IMG_9209.JPG

post-1300-14352519939388_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.