Skocz do zawartości

Pompa VACUM a praca wysprzęglika ???


robertprusik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i mam takie pytanie czy pompa wacum ma wpływ na wysprzęglanie i pracę sprzęgła zadaję to pytanie ponieważ wymieniłem kompletne sprzęgło i przy wciskaniu sprzęgła przy wyższych obrotach słuchać specyficzny dzwięk łłłoooooowww tak jak by się sprzęgło powoli rozłączało możecie coś podpowiedzieć czy może wysprzęglik jest jakiś felerny i już huczy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisal jak wymienasz sprzeglo wysprzeglik tez najlepiej wymienic bo kto tam bedzie zagladal przez kolejne x tysiecy km?? nie wiem jak u ciebie ale moj mechanik zawsze mowi mi co najlepiej wymienic przy okazji:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak kolega pisal jak wymienasz sprzeglo wysprzeglik tez najlepiej wymienic bo kto tam bedzie

> zagladal przez kolejne x tysiecy km?? nie wiem jak u ciebie ale moj mechanik zawsze mowi mi co

> najlepiej wymienic przy okazji:D

Wysprzęglik też jest wymieniony na nowy na starym to tak huczał że nie szło wytrzymać w środku a na nowym też jest taki pogłos tylko mniejszy czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysprzęglik też jest wymieniony na nowy na starym to tak huczał że nie szło wytrzymać w środku a na

> nowym też jest taki pogłos tylko mniejszy czy to normalne?

Nie...

U mnie po wymianie skrzynia i sprzeglo chodza cicho, sprzeglo lekko, bez zadnych odglosow i biegi wchodza gladko..

Moze cos nie tak zlozyl?

Ale jesli wymieniany wysprzedlik, to moze nie sprzeglo a skrzynia?

U mnie halasowala 5-tka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie...

> U mnie po wymianie skrzynia i sprzeglo chodza cicho, sprzeglo lekko, bez zadnych odglosow i biegi

> wchodza gladko..

> Moze cos nie tak zlozyl?

> Ale jesli wymieniany wysprzedlik, to moze nie sprzeglo a skrzynia?

> U mnie halasowala 5-tka..

ale ten dzwięk jest tylko w momencie wciskania sprzęgła i to na karzdym biegu a najbardziej słychać jak obroty wchodzą po wyżej 3 tyś obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy wciskaniu sprzęgła przy wyższych

> obrotach słuchać specyficzny dzwięk łłłoooooowww

tak to robi łożysko, jak już napisali Koledzy, albo feler w wysprzęgliku albo łozysko w skrzyni.

> możecie coś podpowiedzieć czy może wysprzęglik jest jakiś felerny i już huczy ???

ma w sobie łożysko oporowe i ono może "śpiewać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak to robi łożysko, jak już napisali Koledzy, albo feler w wysprzęgliku albo łozysko w skrzyni.

> ma w sobie łożysko oporowe i ono może "śpiewać"

A czy łożysko w skrzyni jak by było na wykończeniu to podczas normalnej jazdy nie było by slychac jego dziwnej pracy ? a nie tylko przy wciskaniu sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.