Skocz do zawartości

Nowa kampania Chevrolet Spark, Aveo, Captiva, Epica, Lacetti


chocba

Rekomendowane odpowiedzi

Zakres:

Category: Motor vehicles

Product: Passenger car

Brand: CHEVROLET

Name: Aveo /Kalos, Captiva, Epica/Tosca, Lacetti/Nubira/Optra, Matiz/Spark

Type/number of model:

Description:

The recall concerns the following models:

MY2009 ~ 2011 Chevrolet Aveo /Kalos

MY2007 ~ 2010 Chevrolet Captiva

MY2008 ~ 2010 Chevrolet Epica/Tosca

MY2007 ~ 2008 Chevrolet Lacetti/Nubira/Optra

MY2007 ~ 2009 Chevrolet Matiz/Spark

The VIN ranges of affected vehicles are as follows:

• KL1SF48DJ8BS09481~ KL1SF69WJAB134357(Aveo/Kalos)

• KL3CD26RJ7B000248 ~ KL1CG26FJAB012371 (Captiva)

• KL1LF69RJ8B090447 ~ KL1LA69KJAB012342 (Epica/Tosca)

• KL5JD56Z47K999027~ KL1NF356J8K315878(Lacetti/Nubira /Optra)

• KL1KF480J7C199689 ~ KL1KF484J9C645714 (Matiz/Spark)

Country of origin: Republic of Korea

Opis usterki

Injuries

The affected vehicles may in some instances experience spongy brakes, increased brake pedal travel and in some cases reduced brake performance, caused by a valve sticking within the ABS module.

These conditions may cause an accident, resulting in injuries to the passengers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakres:

> Category: Motor vehicles

> Product: Passenger car

> Brand: CHEVROLET

> Name: Aveo /Kalos, Captiva, Epica/Tosca, Lacetti/Nubira/Optra, Matiz/Spark

> Type/number of model:

> Description:

> The recall concerns the following models:

> MY2009 ~ 2011 Chevrolet Aveo /Kalos

> MY2007 ~ 2010 Chevrolet Captiva

> MY2008 ~ 2010 Chevrolet Epica/Tosca

> MY2007 ~ 2008 Chevrolet Lacetti/Nubira/Optra

> MY2007 ~ 2009 Chevrolet Matiz/Spark

> The VIN ranges of affected vehicles are as follows:

> • KL1SF48DJ8BS09481~ KL1SF69WJAB134357(Aveo/Kalos)

> • KL3CD26RJ7B000248 ~ KL1CG26FJAB012371 (Captiva)

> • KL1LF69RJ8B090447 ~ KL1LA69KJAB012342 (Epica/Tosca)

> • KL5JD56Z47K999027~ KL1NF356J8K315878(Lacetti/Nubira /Optra)

> • KL1KF480J7C199689 ~ KL1KF484J9C645714 (Matiz/Spark)

> Country of origin: Republic of Korea

> Opis usterki

> Injuries

> The affected vehicles may in some instances experience spongy brakes, increased brake pedal travel

> and in some cases reduced brake performance, caused by a valve sticking within the ABS module.

> These conditions may cause an accident, resulting in injuries to the passengers.

A Chevrolet Polska siedzi cicho w tym temacie. Ta informacja jest z strony europejskiego odpowiednika UOKiK, gdzie pojawiaja sie wszystkie kampanie na produkty sprzedawane w Europie. CZasami patrze jakie roznice czasowe są pomiedzy ogloszeniem kampanii a informacja na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, Chevrolet Polska dostał listę VIN-ów z całej Europy i teraz w Warszawie ostro pracują nad wyłuskaniem aut z polskiej sieci sprzedaży i podzieleniu na poszczególnych dealerów. Robota iście mrówcza, ale niebawem każde ASO dostanie listę numerów VIN objętych kampanią. Jest to kampania przywoławcza, więc będzie obowiązek listownego powiadomienia właścicieli. Jeżeli chodzi o auta sprowadzone, to sądzę, że trzeba będzie wysyłać zapytania do centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie Panowie, Chevrolet Polska dostał listę VIN-ów z całej Europy i teraz w Warszawie ostro

> pracują nad wyłuskaniem aut z polskiej sieci sprzedaży i podzieleniu na poszczególnych

> dealerów. Robota iście mrówcza, ale niebawem każde ASO dostanie listę numerów VIN objętych

> kampanią. Jest to kampania przywoławcza, więc będzie obowiązek listownego powiadomienia

> właścicieli. Jeżeli chodzi o auta sprowadzone, to sądzę, że trzeba będzie wysyłać zapytania do

> centrali.

A nie wiedza co to jest funkcja filtrowania w Excell? Przeciez kazde auto w systemie ma dokladnie przypisane miejsce sprzedazy i kazdy lub wiekszosc programow ma funkcje export do pliku. Dla sprawnego goscia to jest 1 dzien roboty.

A na moje zapytanie o potwierdzenie tych danych jest cisza od 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> U nas jest taka zasada, że wysyłamy list do aktualnego klienta przypisanego do danego auta w bazie,

> nawet jeżeli nie jest to pierwszy właściciel.

Wczoraj Auto-pol napisał, że popsuli mi Captivę w fabryce grinser006.gif Zaprosili na testy i są 2 opcje:

1. ABS popsuty - wymiana na nowy + wymiana płynu

2. ABS dobry - wymiana płynu

Obie czynności gratis ok.gif

ps. popsuli "starą", którą sprzedałem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj Auto-pol napisał, że popsuli mi Captivę w fabryce Zaprosili na testy i są 2 opcje:

> 1. ABS popsuty - wymiana na nowy + wymiana płynu

> 2. ABS dobry - wymiana płynu

> Obie czynności gratis

> ps. popsuli "starą", którą sprzedałem

Badz taki dobry i poinformuj nowego wlasciciela, ja nowego wlasciciela Lacetti juz poinformowałem love_4.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem pisemne powiadomienie.W serwisie akcja trwała ok 90min.Wymieniono płyn hamulcowy i korek

> na zbiorniczku,miał błędny napis DOT3 a miało być poprawnie DOT4.

Coś jeszcze robili?

Nasz sie łapie, lista i inne info - http://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=10009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś jeszcze robili?

> Nasz sie łapie, lista i inne info - http://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=10009

No to nieźle - mam dwa auta do sprawdzenia. Plus tego taki, że już nie muszę się mobilizować do wymiany płynu. Wystarczyło poczekać... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wymianie płynu jest kontrola pracy zaworów ABS. Jak pracuja to wyjazd, jak cos nie tak to

> wymiana modułu ABS

Dzięki za odpowiedź.

Btw. kierowniczka lacetti coś wspominała że czasem ABS się często włącza, po jakimś czasie jechałem z bratem laćkiem i ABS włączał się tak jak powinien (pisk i włącza się ABS). Więc coś może czasem się "zawiesza" crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem do serwisu i poinformowali mnie , że wszystkie Lacetti podlegają .

dzwoniłem do chevrolet polska i Pani powiedziała że nie wszystkie , mój 2006 (po podaniu vin) nie łapie się ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mojego też nie widzę na liście.

No właśnie, mojego (2006, rok modelowy niby 2007) nie było na liście, przyjechać kazali, ale wszystko z ABS-em było OK. Podobnie jak pisał jeden z kolegów - wymienili tylko płyn na DOT-4 (i tak był już wcześniej zmieniony na taki) i koreczek w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może ktoś wie czym się różniły hamulce w lacetti produkowanych w różnych latach. Ja mam model z 2004 r. (pewnie jeden z pierwszych pod nazwą chevrolet) Układ ABS firmy Bosch. Czy w późniejszych rocznikach jest inny układ? Czy może fabrycznie zalany miałem już płyn DOT4? Bo u was jak wynika z postów to tylko to wymieniają. A ja niestety mam mały problem z układem ABS (przy małych prędkościach - wcześniej opisywany na kąciku). Nadmieniam że pani z centrali mówiła że mój po numerze VIN się nie łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A ja niestety mam mały problem z układem ABS

> (przy małych prędkościach - wcześniej opisywany na kąciku).

Pewnie któryś czujnik nie daje w takich warunkach odpowiednio dobrego sygnału. Może to być wina kontaktu w którymś złączu, samego czujnika, bądź jego wieńca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie któryś czujnik nie daje w takich warunkach odpowiednio dobrego sygnału. Może to być wina

> kontaktu w którymś złączu, samego czujnika, bądź jego wieńca.

No tak tylko jak sprawdzić z tyłu wieniec? (gdzie wszystko jest zespolone i jako tako to wieńca nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak tylko jak sprawdzić z tyłu wieniec? (gdzie wszystko jest zespolone i jako tako to wieńca nie

> ma)

Wieniec jest schowany, ale, w razie czego, wymienia się cały zespół, więc i tak nie ma różnicy, co w nim się popsuło. Liczy się sygnał, jaki da na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem przez pół miasta przez ten p******** złom. Oczywiście powiadomić o kampanii musieli poleconym. sciana.gif Gorzej że nie wiem do kogo poszedł, zostawiłem u dilera w rozliczeniu. Podjadę chyba do komisu i zostawię list..... Nawet po sprzedaży się to g**** i są problemy angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś jechałem przez pół miasta przez ten p******** złom. Oczywiście powiadomić o kampanii musieli

> poleconym. Gorzej że nie wiem do kogo poszedł, zostawiłem u dilera w rozliczeniu. Podjadę

> chyba do komisu i zostawię list..... Nawet po sprzedaży się to g**** i są problemy

screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś jechałem przez pół miasta przez ten p******** złom. Oczywiście powiadomić o kampanii musieli

> poleconym. Gorzej że nie wiem do kogo poszedł, zostawiłem u dilera w rozliczeniu. Podjadę

> chyba do komisu i zostawię list..... Nawet po sprzedaży się to g**** i są problemy

A nie łatwiej było wysłac maila, lub nawet list polecony. Ale cóż ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś jechałem przez pół miasta przez ten p******** złom. Oczywiście powiadomić o kampanii musieli

> poleconym. Gorzej że nie wiem do kogo poszedł, zostawiłem u dilera w rozliczeniu. Podjadę

> chyba do komisu i zostawię list..... Nawet po sprzedaży się to g**** i są problemy

Istnieją jeszcze telefony 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.