Skocz do zawartości

Zacisk tłoczek, wymiana uszczelek


tomi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odkąd zmieniłem klocki w tamtym roku zauważyłem że mam w jednym zacisku podwiniętą uszczelke z tłoczka. Jakoś się tam wkręciła, nie wiem jak ale płyn nigdy nie wyciekał. Chciałbym to wymienić przed zimą jeszcze i mam pytanie ... gdy już będe miał zacisk w dłoni i wyskrobie tą uszczelke to co dalej ... mam deptać na hamulec aż wyjdzie tłoczek ? płyn wleje do jakiegoś pojemniczka tak i co dalej ? Gdy już wyleci tłoczek to chciałbym tam poczyścić jakimś pilnikiem półokrągłym. Mam dwie nowe uszczelki do zacisku, jedna taka karbowana stożkowa na zewnątrz jest a druga zwykła płaska idzie gdzie ? . Nie robiłem tego wcześniej więc może pomożecie jakoś, na co mam zwracać uwage, czym czyścić, może jakiś smar itp. Dodam że jeżdziłem na trzymających zaciskach przez cały rok i moja długa cierpliwość się wyczerpała hehe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek najlepiej wysunąć z zacisku za pomocą kompresora nie za dużym ciśnieniem używając np. zwykłego pistoletu do przedmuchiwania. Druga uszczelka wchodzi na tłoczek od środka zacisku uszczelniając przed wyciekami płynu. Można kupić małą tubkę specjalnego smaru do zacisków hamulcowych i posmarować tłok. Czyścić można delikatnie papierkiem z jak najmniejszą gradacją. Możesz przy okazji wymienić wężyki - koszt niewielki a też mogą być powodem trzymających się hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tłoczek najlepiej wysunąć z zacisku za pomocą kompresora nie za dużym ciśnieniem używając np.

> zwykłego pistoletu do przedmuchiwania. Druga uszczelka wchodzi na tłoczek od środka zacisku

> uszczelniając przed wyciekami płynu. Można kupić małą tubkę specjalnego smaru do zacisków

> hamulcowych i posmarować tłok. Czyścić można delikatnie papierkiem z jak najmniejszą gradacją.

> Możesz przy okazji wymienić wężyki - koszt niewielki a też mogą być powodem trzymających się

> hamulców.

Powodzenia z tym smarem panic.gif

Czy za przeproszeniem "bzykając" w gumce nacierasz ją piaskiem ooniee.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.