Skocz do zawartości

Nowości - Dacia Logan i Sandero 2013


Maxiu

Rekomendowane odpowiedzi

> Bardzo ładny przód i profil. Z tyłu niestety....

Samochody dla plebsu nie mogą wyglądać jak Audi A4 old.gif To się tak specjalnie robi, że z założenia mają być brzydkie, bo jaki problem zrobić ładny tani samochód? Tylko kto by wtedy kupował drogie? No może z wyjątkiem tych drogich i brzydkich, bo zawsze się dobrze sprzedają swoim klientom biglaugh.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby jeszcze miały z 5 gwiazdek....

Pisali ostatnio, ze gwiazdki to oszustwo.

Nie wiem ile Logan mial/ma gwiazdek, ale wymusilem pierwszenstwo na scani wozacej mleko i zyje (gdzies na AK zdjecia Logana wklejalem po tym spotkaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisali ostatnio, ze gwiazdki to oszustwo.

W pewnym sensie tak...

Ale mimo wszystko wolałby siedzieć w samochodzie z 5 gwiazdkami niż z np 2 czy trzema.. - przy tej samej klasie...

Oczywiście najbardziej wolałbym siedzieć pod parasolem nad basenem... ale takich samochodów niezależnie od gwiazdek nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pewnym sensie tak...

> Ale mimo wszystko wolałby siedzieć w samochodzie z 5 gwiazdkami niż z np 2 czy trzema.. - przy tej

> samej klasie...

> Oczywiście najbardziej wolałbym siedzieć pod parasolem nad basenem... ale takich samochodów

> niezależnie od gwiazdek nie ma....

Nie popadjmy w skrajności - gwiazdkę dają/zabierają np. za pipczyk/brak zapięcia pasów. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajną będą mieli teraz gamę w sumie: lodgy, niebawem doker, lift logana i sandero. no no po cichu

> jestem w pewien sposób nawet fanem tej marki

Ja też, dupowóz powinien być tani w zakupie i eksploatacji.

Myślałem, że doczekam się czegoś małego, miejskiego od Daćki, ale niestety... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy tym razem budę zabezpieczyli przed korozją jak należy bo niektóre egzemplarze gniły

> gorzej niż Uniacze.

W daciach mnie to jakoś mocno nie dziwi, ale jak widzę gnijące Mazdy 3 i 6, Mondeo i inne modele wielkich koncernów to już dla mnie dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie najbardziej ciekawi Dokker Do małej firmy moze to byc swietna oferta

A mnie to wkurzyło maksymalnie. Nie będzie Logana Vana, nie będzie Pickupa, ale będzie kolejny Doblo/Berlingo/Kangoo/Partner/Combo/Caddy pod inną nazwą. Po co? Konkurencja jest ogromna, a Dacia wygrywała tym, że jest inna. No to musieli wbić się w trend i wszystko popsuli.

Leasing się skończy, wkrótce potem korozja zje mojego pickupa i co ja kupię? buu.gif

Samo auto (Dokker) jest bardzo OK, ale zastąpienie nim poprzedników to skandal! Niestety, kto się z kim zadaje, takim się staje. Wydanie drugie czy trzecie tyle na WorkUp'a czy D-Maxa to screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mnie to wkurzyło maksymalnie. Nie będzie Logana Vana, nie będzie Pickupa, ale będzie kolejny

> Doblo/Berlingo/Kangoo/Partner/Combo/Caddy pod inną nazwą. Po co? Konkurencja jest ogromna, a

> Dacia wygrywała tym, że jest inna. No to musieli wbić się w trend i wszystko popsuli.

Dacia Dokker to Mercedes Citan w tanszej wersji. Nic nie popsuli, jest dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze ocynk na blachy i będzie całkiem niezłe auto.

A będzie! Bo ja na przykład zamiast pięciolatka na pięć, chętniej kupię nówkę na dziesięć, tylko niech tyle wytrzyma. W zasadzie gdyby nie rdza, jeździł bym do dzisiaj pierwszym białym "borewiczem" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dacia Dokker to Mercedes Citan w tanszej wersji. Nic nie popsuli, jest dobrze

hahahaha...

Dobrreeeeee...

Wiesz, ja kiedyś słyszałem "temy uszemy" jak sprzedawca żenił klientowi bałach, że "panie, ta Skoda Felicia to to jest panie GOLF CZFURKA, tylko z inną metką, rozumisz pan. Tu WSZYSTKO jest od GOLFA, CZFURKI".

Istotnie, miał rację.

Zapalniczka (w wersji GLX, która zapalniczkę miała, bo w bazie i tego nie było) była tożsama z zapalniczką z GOLFA, CZFURKI, PAAANIE...

Ale wiesz - nie każdy tutaj jest tak niskoświadomy, żeby łykać bałach o tym, jak "panie, ta daczja to MERCEDES, tylko inny znaczek ma, tak dla niepoznaki, żarzysz pan?".

Citan to KANGOO.

Powtarzamy, aż zapamiętamy i zrozumiemy:

Citan to KANGOO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dacia Dokker to Mercedes Citan w tanszej wersji.

Mercedes Citan to Kangoo więc Dokker to Kangoo i tu jest cały bezsens unifikacji. Firmy i kierowcy mają różne wymagania odnośnie niuansów i detali w aucie dostawczym. Unifikacja sprawia, że nie ma szans dopasować pojazdu pod wymagania.

> Nic nie popsuli, jest dobrze

Bład 1: Wycofanie z oferty pick-up'a - brak alternatywy.

Błąd 2: Wycofanie vana na bazie MCV czyli taniego blaszaka (części do Dokkera będą droższe).

Błąd 3: Oferowanie osobowego Dokkera i równolegle Lodgy, który ma tylko tradycyjne drzwi jest lekko bzdurne jeśli nie chore.

Było to do przewidzenia, że Dacia na fali sukcesu będzie ciągnęła do "lepszej większości". Niestety. Magia Dacii polega na inności, na wstrzymywaniu czasu i nikogo nie skusi ładny wygląd i świadomość, że to tanie Renault czy tani Mercedes.

Może pora na kolejne zmartwychwstania. Moskwicz? Aro? Autobianchi? Kto wie... wink.gif

Pozdrawiam smutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mercedes Citan to Kangoo więc Dokker to Kangoo i tu jest cały bezsens unifikacji. Firmy i kierowcy

> mają różne wymagania odnośnie niuansów i detali w aucie dostawczym. Unifikacja sprawia, że nie

> ma szans dopasować pojazdu pod wymagania.

> Bład 1: Wycofanie z oferty pick-up'a - brak alternatywy.

Marginalna sprzedaż.

> Błąd 2: Wycofanie vana na bazie MCV czyli taniego blaszaka (części do Dokkera będą droższe).

Zdublowanie oferty - za bardzo podgryzałyby się te modele nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marginalna sprzedaż.

Nie wiem czy marginalna. Podaż i tak była mniejsza niż popyt w roku 2011. Chodzi o to, że klient na takie auto jest specyficzny tj. firma specjalistyczna, zakład energetyczny itp., a także klient małorolny. Mimo to takie auta muszą(!) być na rynku. Bo tanie wersje japońskich pick-up'ów są i tak za drogie (głównie w utrzymaniu).

> Zdublowanie oferty - za bardzo podgryzałyby się te modele nawzajem.

A Dokker z przesuwanymi drzwiami i Lodgy z otwieranymi to nie jest dublowanie oferty? Czy Lodgy ma prawo powiedzieć do Berlingo "nie ścigam się z maluchami"?

Liczę jednak, że zapatrzona w topowe marki Dacia zrobi np. pick-up'a z kolejnej generacji Dustera. Taki Duster space cab z paką 1,8-2m byłby sensowny. Jeśli nie, Logan będzie moim pierwszym i ostatnim Rumunem. buu.gif

dacia-duster-pickup-5276523542014386621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Logan coraz ładniejszy się robi. smile.gif Miałem ostatnio okazję jeździć jako pasażer chyba 5-letnim Loganem. Autko z silnikem diesla 68 KM, przebieg 250 kkm. Powiem szczerze byłem pod wrażeniem, że auto w środku ciche, nic nie trzeszczało, tapicerka w stanie bardzo dobrym. Właściciel w tym czasie wymieniał z przodu zawiechę, ale bardziej z tego powodu, że przez jakiś czas wymieniali kanalizację na osiedlu, dłuższy czas po wybojach i żona przywaliła w większą dziurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.