Skocz do zawartości

Opony szersze niż fabryczne.


Dyrman

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Dziadkowi w Sienie stwardniały 13-letnie fabryczne Goodyeary grinser006.gif i teraz chce założyć nowe wielosezonówki. Pacjent to Siena 1.6 HL 98' - fabryka dała tam 175/65 R14. Zastanawiamy się czy przy okazji wymiany nie warto by założyć 185/60 R14. Praktykuje ktoś z Was takie rozwiązanie? Jeśli tak to polecacie taką zmianę czy lepiej zostać przy fabrycznym rozmiarze? Jaka tam jest szeroka felga? Nie będzie nic obcierało przy 185?

Z góry dzieki za pomoc smile.gif

Pozdrawiam z sąsiedniego kącika Nuova Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem.

> Dziadkowi w Sienie stwardniały 13-letnie fabryczne Goodyeary i teraz chce założyć nowe

> wielosezonówki. Pacjent to Siena 1.6 HL 98' - fabryka dała tam 175/65 R14. Zastanawiamy się

> czy przy okazji wymiany nie warto by założyć 185/60 R14. Praktykuje ktoś z Was takie

> rozwiązanie? Jeśli tak to polecacie taką zmianę czy lepiej zostać przy fabrycznym rozmiarze?

> Jaka tam jest szeroka felga? Nie będzie nic obcierało przy 185?

> Z góry dzieki za pomoc

> Pozdrawiam z sąsiedniego kącika Nuova Bravo.

w moim paliowozie z tyłu mam te 185/60 i jest ok. przód seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcierać nie będzie bo to fabryczny rozmiar zlosnik.gif

Ale dziadkow nawet jak ma 1,6 taka opona nie jest potrzebna. Wstaw 175 i będzie gitara, chyba że masz te 185 na stanie, to wtedy nie ma o czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem.

> Dziadkowi w Sienie stwardniały 13-letnie fabryczne Goodyeary i teraz chce założyć nowe

> wielosezonówki. Pacjent to Siena 1.6 HL 98' - fabryka dała tam 175/65 R14. Zastanawiamy się

> czy przy okazji wymiany nie warto by założyć 185/60 R14. Praktykuje ktoś z Was takie

> rozwiązanie? Jeśli tak to polecacie taką zmianę czy lepiej zostać przy fabrycznym rozmiarze?

> Jaka tam jest szeroka felga? Nie będzie nic obcierało przy 185?

> Z góry dzieki za pomoc

> Pozdrawiam z sąsiedniego kącika Nuova Bravo.

jeżeli i tak musisz kupować i nieznaczna różnica w cenie nie jest problemem to bierz 185/60... opona jest minimalnie szersza i niższa dzięki czemu auto troszkę lepiej prowadzi się w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obcierać nie będzie bo to fabryczny rozmiar

O icon_eek.gif Była jakaś wersja która fabrycznie wychodziła na 185?

> Ale dziadkow nawet jak ma 1,6 taka opona nie jest potrzebna. Wstaw 175 i będzie gitara, chyba że

> masz te 185 na stanie, to wtedy nie ma o czym dyskutować.

Dziadek sam zaproponował 185 i widzę że by mu to sprawiło frajdę wink.gif Jeśli Wy, znawcy tematu, nie wskażecie racjonalnych przeciwwskazań, to nie będę oponował i zamówimy dla dziadka te szersze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli i tak musisz kupować i nieznaczna różnica w cenie nie jest problemem to bierz 185/60...

> opona jest minimalnie szersza i niższa dzięki czemu auto troszkę lepiej prowadzi się w

> zakrętach.

No właśnie cena w ogóle nie gra roli, dziadek spokojnie mógłby sobie pozwolić na nowe auto klasy wyższej, a jeździ Sieną bo "lepszego nie potrzebuje", "chodzi jak złoto" i "bardzo ładne auto" spineyes.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli Wy, znawcy tematu, nie

> wskażecie racjonalnych przeciwwskazań, to nie będę oponował i zamówimy dla dziadka te szersze

Moja była Siena zrobiła na takich gumach prawie 100tys i zero problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziadek sam zaproponował 185 i widzę że by mu to sprawiło frajdę Jeśli Wy, znawcy tematu, nie

> wskażecie racjonalnych przeciwwskazań, to nie będę oponował i zamówimy dla dziadka te szersze

nie ma zadnych przeciwskazan, na 185/60/14 jezdzilo mi sie lepiej niz na 175/65/14 smile.gif co do felg to seryjna ma szerokosc zawrotnych 5" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O Była jakaś wersja która fabrycznie wychodziła na 185?

Znajomych 1,6 HL na takich wyjechała z salonu. Sam ją odbierałem w 1998 roku biglaugh.gif

> Dziadek sam zaproponował 185 i widzę że by mu to sprawiło frajdę Jeśli Wy, znawcy tematu, nie

> wskażecie racjonalnych przeciwwskazań, to nie będę oponował i zamówimy dla dziadka te szersze

Moze więcej palić biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uniaku (seryjnie 135/80/13) zalozylem 165/70/13 na seryjne felgi (4,5) jezdzilo sie znacznie lepiej a spalanie sie raczej nie zmienilo, albo wzroslo niewyczuwalnie, wiec gadanie ze spalanie wzrosnie jest troche na wyrost, na felgi tez wejda ale pomyslalbym o 185/65/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.