Skocz do zawartości

Tarcze


artur-wiater

Rekomendowane odpowiedzi

Pany czy ktoś kupował tarcze w Jadarze bo po ostatnich przygodacz z ATE - miały bicie, a kosztowały 180 za sztukę, nie będę przeplacał.

Co myślicie o tych:

http://www.jadar-auto.pl/produkt_CHEVROLET_EVANDA_TACUMA_TARCZA_HAMULCOWA_PRZOD-96.html

Gość zapewniał mnie 10 razy, że pomimo niskiej ceny są ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany czy ktoś kupował tarcze w Jadarze bo po ostatnich przygodacz z ATE - miały bicie, a kosztowały

> 180 za sztukę, nie będę przeplacał.

> Co myślicie o tych:

> http://www.jadar-auto.pl/produkt_CHEVROLET_EVANDA_TACUMA_TARCZA_HAMULCOWA_PRZOD-96.html

> Gość zapewniał mnie 10 razy, że pomimo niskiej ceny są ok...

Tarcz akurat w jadarze nie kupowałem ale zawsze co u nich kupiłem było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy gdzie te "ate" były kupowane. smile.gif

Tak samo jak ze sprzęgłami SACHS - jedne są oryginalne a drugie nie smile.gif Podobno da się rozpoznać po pudełku - inny odcień niebieskiego smile.gif - no i po opisie, np. "REP SET" znaczy się z odzysku, regenerowane.

Ja zjeździłem dwa komplety ATE w poprzedniej octavii - przez całe"życie" tarcze NIE miałem żadnych problemów. Średnica tarcz 280mm. Hamowania z prędkości autostradowych - żadnego bicia nie miałem.

Jeśli chodzi o JADAR to jak swego czasu miałem Nexię to tylko u nich kupowałem części - ale ostatni 3-ci rozrząd jaki u nich kupiłem okazał się totalną klapą - jak zwykle miało być oryginalnie "korea". Jak poprzednie rozrządy wytrzymywały ~50tys.km do wymiany , tak te ostatni wytrzymał jakoś ~20 / 30tys.km. Po tym przebiegu napinacz rozleciał się, ale na całe szczęście podczas jakieś naprawy, także silnik nie pracował. Po prostu "wziął" i strzelił. Od razu nadmienię, że napinany był zgodnie ze sztuką.

Pompa od razu też została zmieniona, chociaż tez przejechała tyle samo co napinacz - z jednego kompletu wszystko pochodziło.

Z tego co pamiętam, to jak ją zakręciłem ręcznie po wymontowaniu, to chodziła jakby miała 100tys.km. więcej najechane.

Także z mojego doświadczenia, części "korea" byly dobre do 2006r. - później chyba ktoś inny "wykupił" prawa do tej marki.

Mam doświadczenie z Potak.

W POTAk'u - to kupiłem tarcze do swojej Epici, ale tylne.

TO był drugi raz z rzędu, po tym jak zacisk mi się zapiekł. Także nie miałem kasy na drugi dobry komplet z rzędu.

Poprzednie miałem BluePrint / Ashika - dobre jakościowo. Chociaż DOKUJI są lepsze.

Także wiesz, te zamawiane z Potaku miały być super takie same jak oryginał, tylko chińskie rączki wywierciły otwór przez, który ustawiasz napinacz - jakieś 5mm za wysoko.

Na całe szczęście da się jeszcze ustawić ręczny śrubokrętem.

Tarcze z tego co pamiętam były firmy "JapanParts" jakoś tak.

Nie wiem czy bym zakładał je na przód ?? Raczej NIE.

Ja u siebie z racji braku jakiegoś rozsądnego zamiennika, na przód założyłem Delphi. Przynajmniej odlewane w Europie.

Pewnie te Chińskie też będą dobre, ale trzeba im dać kilka lat na poprawe jakości.

Ale w Evie masz tarcze 256mm, jest bardzo duży wybór dobrych zamienników. Nawet Zimmermany widziałem - a to już wysoka klasa tarcz.

Niestety w Epice są tarcze ~278mm i już nic dobrego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBLOZ - bez takich sugestii niczym nie popartych.

Ja kupowałem w InterCars i po pierwsze - nie sądzę, żeby tam handlowali podróbkami.

Po drugie - jakby były podróbki, to pewnie "podróbkarz" by się wyginał przed zwrotem kasy, a był zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cecek proszę nie bierz tego do siebie.

Skąd miałem wiedzieć gdzie kupiłeś tarcze, jak sam zamieściłeś tak bardzo obszerny i treściwy post

Quote:

Ja do Aveo też kupiłem ATE i po 600 km padła jedna, wykrzywiła się. Dziwne. Za to z klocków Ferodo Premium to byłem bardzo zadowolony.


Poprzedni mój post to tylko moje doświadczenie, nie mające na celu nikogo denerwować smile.gif

Wracając do tematu. Dla mnie ATE to bardzo rozsądna marka za przyzwoite pieniądze, o ile da się kupić części do swojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, nie gniewałem i nie gniewam się, tylko tak na gorrrąco napisałem od razu odpowiedź smile.gif

W jednym z poprzednich aut kupiłem komplet ATE: tarcze i klocki. Nic się nie wykrzywiło, ale tak się złożyło, że jeździłem nim króciutko, bo sprzedałem. Ale...

Ale jakoś hamowało mi się gorzej niż na Ferodo Premium. I trochę głośno. Dziwne jak na nowy i drogi komplet.

Swoją drogą, w jednym z aut muszę zmienić niedługo tarcze i ni ...uja nie wiem już jakie kupić. Ostatnimi czasy Brembo nie kupowało... a może TRW? Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pany kupiłem to cudo i dzisiaj doszło, na oko wygląda solidnie ale dziwi mnie jedna rzecz, tarcze mają 24 mm grubości, a wytłoczone jest na nich, że minimalna grubość to 20 mm czyli po 2 mm na stronę, a przeciez już najstarsi górale wiedzą, że 1mm na stronę to maksymalne zużycie ma strone w przypadku tarcz, a może coś sie zmieniło albo o czymś nie wiem, albo zalezy od tarcz, co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> Pany czy ktoś kupował tarcze w Jadarze bo po ostatnich przygodacz z ATE - miały bicie, a kosztowały

> 180 za sztukę, nie będę przeplacał.

> Co myślicie o tych:

> http://www.jadar-auto.pl/produkt_CHEVROLET_EVANDA_TACUMA_TARCZA_HAMULCOWA_PRZOD-96.html

> Gość zapewniał mnie 10 razy, że pomimo niskiej ceny są ok...

powiem taak korea to produkt tani i w porzadku a to jest dziwne ze juz w swoim zyciu spotkalem 4 razy podrobki boscha i o zgroza niczym sie nie roznily od oryginaly poza malymi niezauwazalnymi detalami tarczy boscha tanich wersji nie kupilbym za duze ryzyki sady lambda tez wiec kupuje made in korea i narazie nie mam z nimi problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pany tarcze w końcu się doczekały montażu, są ok nie biją więc polecam ten tani produkt...

No, ale nie biją PO JAKIM przebiegu?

Bo nowe, to żadne nie biją: taniocha czy drożyzna, wszystkie zwykle OK. Dopiero po iluś tyś. km widać czy i jaka jakość. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jak pisałem kupiłem tanie korea bo wsześniej kupiłem ATE po 180 sztuka i nowe biły

Ja też kupiłem ATE do Aveo i biły po bodaj 600 km - a drogie były jak fiks! yikes.gif Na szczęście po m-cu oczekiwania, reklamację InterCars uznał i kasę zwrócił (za same tarcze, tylko niestety, ale takie życie).

Ja już sam nie wiem co przy najbliższej okazji kupować - ostatnio kupiłem do innego niedużego auta tanie tarcze MaxGear i... już 1000 km przejechane i całe są! yikes.gifgrinser006.gif

Ale do większego auta wolałbym coś "markowego" - nie wiem, może Brembo...? swieca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.