Skocz do zawartości

Z czego podmienic dmuchawe?


wrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Pany! Jak wiecie, w porzadnym zwiazku kazdy daje cos od siebie, co tworzy partnerstwo :> Dalem unolotowi troche opieki, mamy hamulce ze sieny, pospawana blache, zegary z poldka i troche innych modow a kurde idzie zima i boje sie ze brak ciepla ze strony unolota spowoduje rozpad tego zwiazku :/ Zaten jaka dmuchawe wstawic? Z czego? Slyszalem cos o polonezie tylko nie pamietam ktora to byla wersja. Mam duzo mozliwosci przerobek, jednak opcja sieny odpada. Nagrzewnica daje rade tylko problem jest z porzadnym rozprowadzeniem tego ciepla a moj dwubiegowy wiatraczek dmucha tragicznie. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany! Jak wiecie, w porzadnym zwiazku kazdy daje cos od siebie, co tworzy partnerstwo :> Dalem

> unolotowi troche opieki, mamy hamulce ze sieny, pospawana blache, zegary z poldka i troche

> innych modow a kurde idzie zima i boje sie ze brak ciepla ze strony unolota spowoduje rozpad

> tego zwiazku :/ Zaten jaka dmuchawe wstawic? Z czego? Slyszalem cos o polonezie tylko nie

> pamietam ktora to byla wersja. Mam duzo mozliwosci przerobek, jednak opcja sieny odpada.

> Nagrzewnica daje rade tylko problem jest z porzadnym rozprowadzeniem tego ciepla a moj

> dwubiegowy wiatraczek dmucha tragicznie. Co polecacie?

Dmucha dmucha, chyba że Twój wentylator umiera...

Ja Ci proponuję zamontować pompę wody elektryczną tuż przed nagrzewnicą i zobaczysz efekt :D

Nagrzewnica podpięta jest równolegle do układu i część płynu ją po prostu omija.

Przykładowa pompa, na pewno znajdziesz taniej...

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-obiegu-wody-mercedes-w203-i2615509281.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dmucha dmucha, chyba że Twój wentylator umiera...

> Ja Ci proponuję zamontować pompę wody elektryczną tuż przed nagrzewnicą i zobaczysz efekt :D

> Nagrzewnica podpięta jest równolegle do układu i część płynu ją po prostu omija.

> Przykładowa pompa, na pewno znajdziesz taniej...

> http://allegro.pl/pompa-obiegowa-obiegu-wody-mercedes-w203-i2615509281.html

Ja mam taką założoną 001.gif Tylko jeszcze nie podłączyłem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam wprost czemu Siena odpada??

góra dzień pracy, a efekt naprawdę przejdzie Twe oczekiwania, gdyby do tego jeszcze pompę dołożyć to już będzie malina smile.gif

a wiatrak w nagrzewnicy Uno, jak również sama nagrzewnica (powierzchnia grzejna) są bardzo, bardzo małe... i to nie ma prawa dobrze grzać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapytam wprost czemu Siena odpada??

> góra dzień pracy, a efekt naprawdę przejdzie Twe oczekiwania, gdyby do tego jeszcze pompę dołożyć

> to już będzie malina

> a wiatrak w nagrzewnicy Uno, jak również sama nagrzewnica (powierzchnia grzejna) są bardzo, bardzo

> małe... i to nie ma prawa dobrze grzać

ja na miejscu kolegi to bym zaczął od sprawdzenia termostatu biglaugh.gif

I ewentualnie przejrzenia/przeczyszczenia/wymiany nagrzewnicy... może jest zakamieniona...

Ja tam po 5km miałem w uno afrykę w czasie mrozów rzędu -5*C zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapytam wprost czemu Siena odpada??

> góra dzień pracy, a efekt naprawdę przejdzie Twe oczekiwania, gdyby do tego jeszcze pompę dołożyć

> to już będzie malina

> a wiatrak w nagrzewnicy Uno, jak również sama nagrzewnica (powierzchnia grzejna) są bardzo, bardzo

> małe... i to nie ma prawa dobrze grzać

Ja się zgodzę z feniksem, nagrzewnica od palio i ciepło zawita na dobre. Roboty tak na prawdę dużo z tym niema, tylko się tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah zapomnialem zaznaczyc, ze temperatura nagrzewnicy jest ok, nawet bardzo. Problemem jest rozproszenie tego ciepla na poszczegolne elementy samochodu smile.gif Chyba zaczne myslec o calym elemencie ze sieny jednak wolalbym jakis wydajniejszy wiatrak.

Znalazlem jeszcze dwa rodzaje wentylatorow do uno:

- lopatkowe

- promieniowe

Ktore i gdzie byly montowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodze sie z Toba. Najpierw jednak musi cos dmuchac a pozniej moge juz kombinowac nad prowadzeniem

> ciagu w odpowiednie miejsca.

w oryginalnej nagrzewnicy masz grzanie na szybę i/lub nogi. Do tego budowa i umiejscowienie wiatraka z nawiewu nie daje mu odpowiedniej mocy. Trzecia sprawa to nie tylko temperatura ale także powierzchnia oddawania ciepła (wydajność nagrzewnicy).

Nie wiem czy miałeś/widziałeś kiedyś zespół nagrzewnicy z Uno na wierzchu. Oraz dla porównania np. ze sieny?

Pompka plus nagrzewnica ze sieny i będziesz zadowolony, nie wiem czy za 50zł znajdziesz i dopasujesz odpowiedni wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dmucha dmucha, chyba że Twój wentylator umiera...

> Ja Ci proponuję zamontować pompę wody elektryczną tuż przed nagrzewnicą i zobaczysz efekt :D

> Nagrzewnica podpięta jest równolegle do układu i część płynu ją po prostu omija.

> Przykładowa pompa, na pewno znajdziesz taniej...

> http://allegro.pl/pompa-obiegowa-obiegu-wody-mercedes-w203-i2615509281.html

Potwierdzam. Zamontowałem i ogrzewanie się poprawiło. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie chcialo mi sie przerabiac zestawu ze sieny, natomiast wytargalem te z uno i poszla pod lupe. Dmuchawa jest konkretna! Nie ma mowy o jej wymianie. Zaczalem przygladac sie nagrzewnicy i doszedlem do wniosku ze ma strasznie mala przepustowosc powietrza. Niewiele myslac porozszerzalem troche zeberka, przeczyscilem nagrzewnice, naprawilem klapki w wentylacji, wsadzilem to wszystko spowrotem i na prawde dmucha konkretnie.

Kilka wnioskow po testach

- spokojnie moge wyciagnac troche zeberek z nagrzewnicy zeby jeszcze bardzeij ulatwic przeplyw powietrza

- instalacja drugiego biegu dmuchawy przez przekaznik. Testowalem dmuchawe poza unolotem i musze powiedziec ze przy 14V ciagnie prawie 5A !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.