Skocz do zawartości

[V-B] kontrolka ABS


skalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zaczęła świecić kontrolka ABS w mojej Vectrze. Po zgaszeniu i ponownym ruszaniu kontrolka gasła. I nie świeciła sie znowu. Komp pokazał błędy

00039 - Nieprawidłowy sygnał sensora prędkości lewgo przedniego koła

Nie występuje

00025 - Uszkodzony ząb na kole sensora

Nie występuje

Ostatnio zauważyłem, że zapala się przy jeździe powyżej 100km/h przy w miarę jednostajnej jeździe. Przy jeździe po mieście czy z mniejszymi prędkościami błąd nie występuje. Sprawdziłem koronkę i widać na niej ząb czasu ale zęby są całe. Co radzicie sprawdzić ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś tak czasem nie potrafił znalezć to TUTAJ wsio jest

Dziękuje za troskę, ale znalazłem bez pomocy zlosnik.gif

U mnie występuja zupełnie inne błędy niż podane w poście, dalej szukac problemu po stronie sterownika czy może jednak czujnik przy kole lub koronka lewego koła szwankuje icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuje za troskę, ale znalazłem bez pomocy

> U mnie występuja zupełnie inne błędy niż podane w poście, dalej szukac problemu po stronie

> sterownika czy może jednak czujnik przy kole lub koronka lewego koła szwankuje

Przeczyścić nie zaszkodzi, ale u mnie był walnięty sterownik i komp pokazywał bzdury właśnie typu, że któryś czujnik jest uszkodzony.

A sam czujnik możesz sprawdzić multimetrem, nie pamiętam dokładnie wartości, ale na necie gdzieś na pewno jest. I wtedy masz pewność co do czujnika. Ewentualnie napisz priva do użytkownika beast, on Ci na pewno podpowie jak to pomierzyć.

A, i efekty będą się stopniowo pogłębiać. Teraz szwankuje Ci raz na jakiś czas, potem będzie coraz częściej, potem będzie permanentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczyścić nie zaszkodzi,

najpierw pomierzę czujnik potem luty będę w sterowniku poprawiał zlosnik.gif

> Teraz szwankuje Ci raz na jakiś czas, potem będzie coraz

> częściej, potem będzie permanentnie.

Ale dlaczego zawsze i tylko przy prędkościach powyżej 100 km/h hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Demontujesz przegub, zbijasz a właściwie ściągasz uszkodzoną koronkę i nabijasz delikatnie nową

No to już masz winowajce smile.gif

Tak jak napisal wczesniej kolega,operacja zajmie jakies 30min.Przegub wystarczy aby wybic,nie trzeba go demontowac.Oczysc papierem/szczotką miejsce montazu.Nasmaruj nową koronkę i delikatnie wbijaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz dokładniej opisać operację przegubów jeszcze nie demontowałem

-Sciagasz koło

-sciagasz ta oslonke ze sruby przegubu

-sciagasz zawleczke,odkrecasz kluczem srube przegubu

-odkrecasz koncowkę drązka

-odkrecasz stabilizator

-odkrecasz srubę tą pod spodem co trzyma zwrotnice ze sworzniem

-pociagasz kolumne do siebie by wyleciala koncowka przegubu

-demontujesz i montujesz koronke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki Jednak słowo pisane poprzednika dokładniej to obrazowało Na razie czekam aby przyszła

> zamówiona koronka

Podczas montażu koronki istnieje prawdopodobieństwo jej pęknięcia. Miałem ten sam problem co Ty i postanowiłem wymienić cały przegub. Koszt troszke większy a radość z nieświecącej kontrolki bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas montażu koronki istnieje prawdopodobieństwo jej pęknięcia. Miałem ten sam problem co Ty i

> postanowiłem wymienić cały przegub. Koszt troszke większy a radość z nieświecącej kontrolki

> bezcenna.

Jak zakupiłem koronkę (10 zeta gdyż sprzedawca ściągną ją z przegubu który miał w sklepie) ale jej nie założyłem i kontrolka przestała sie pojawiać zlosnik.gif Jaki klucz jest potrzebny do odkręcenia tej śruby trzymającej piastę pod deklem ? Nie mam takiego klucza w swoim arsenale i muszę zakupić crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki klucz jest potrzebny do odkręcenia

> tej śruby trzymającej piastę pod deklem ?

w AF była 30, koniecznie długa nasadka, zwykła nie łapie

bajdełej: w podobnej sytuacji jak opisujesz wymieniłem oba przeguby

oczywiście nie pochopnie, ich stan uzasadniał wymianę ;-)

co do dokręcania... za Etzoldem (dla AF idea.gif)

Quote:

"Dokręcić nakrętkę koronową czopa półosi momentem 100 N-m. Samochód musi wtedy stać na podłożu,

włączyć bieg i poprosić drugą osobę o wciśnięcie pedału hamulca. Następnie nakrętkę poluzować i ponownie

dokręcić momentem 20 N-m. Od tego położenia dociągnąć jeszcze nakrętkę o kąt 80° (1/4 obrotu = 90°).

Włożyć nową zawleczkę i zagiąć. Jeżeli zawleczka nie daje się włożyć dokręcić nakrętkę koronową do

następnego otworu pod zawleczkę, jednak nie więcej niż o kąt 9°."


fajnie, nie? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w AF była 30, koniecznie długa nasadka, zwykła nie łapie

> bajdełej: w podobnej sytuacji jak opisujesz wymieniłem oba przeguby

U mnie przeguby sa ok ok.gif

> oczywiście nie pochopnie, ich stan uzasadniał wymianę ;-)

> co do dokręcania... za Etzoldem (dla AF ) ...

> fajnie, nie? :-D

Rozumiem dokręcić mocno ale nie za bardzo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam ten sam przypadek. Tyle, że w Astrze F.

Od kiedy mam to auto, kontrolka ABS potrafi się zaświecić ot tak sobie. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika, wszystko wraca do normy.

Teraz to już mi się nie chce ale wiosną obejrzę dokładnie koronki claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz to już mi się nie chce ale wiosną obejrzę dokładnie koronki

Koronki jak koronki... Ja miałem przypadek że jeden z czujników miał przerwę, ale indukcyjnie dawał jakieś tam impulsy. Od biedy to działało ale co jakiś czas wywalało checka. Wymiana czujnika pomogła smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.