Skocz do zawartości

Sprzęgło, jakie za ile i ile za wymianę?


Lucyfer

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent - Uno 1.4i, 1994 rocznik. Pierwszy raz dziś się sprzęgło pośliznęło na piątym biegu.

Pierwsze pytanie, za ile km mniej więcej poleci? Kilkadziesiąt, czy kilkaset a może więcej? Obecnie ma pod 270 tysięcy, fabryczne.

Drugie pytanie - jaki komplet kupić (tarcza, docisk, łożysko)? Bo w necie są od stukilkudziesięciu do ponad trzystu złotych.

Trzecie pytanie - jaki jest mniej więcej koszt wymiany (robocizna)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w escorcie na slizgajacym sprzegle przejezdzilem jeszcze ok 10tys km (ciagly brak czasu na odstawienie auta) co do typu sprzegla to zostawilem to mechanikowi- mialo byc w miare tanio ale dobrze (tyle ze to byl znajomy) razem z wymiana kosztowalo mnie to cos 400zl ale 5 lat wstecz (sprzeglo 220 reszta robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w escorcie na slizgajacym sprzegle przejezdzilem jeszcze ok 10tys km

Pocieszające. Pamiętam że ostatnie sprzęgło poleciało mi w Passacie ze 25 lat temu i wtedy od pierwszego śliźnięcia na piątce do ślizgania na dwójce to było raptem kilkaset km, ale to był diesel z dużym momentem.

> (ciagly brak czasu na

> odstawienie auta)

To samo.

> co do typu sprzegla to zostawilem to mechanikowi- mialo byc w miare tanio

> ale dobrze (tyle ze to byl znajomy) razem z wymiana kosztowalo mnie to cos 400zl ale 5 lat

> wstecz (sprzeglo 220 reszta robocizna)

No to jutro muszę podzwonić po znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego Uniacza zakładałem VALEO - koszt - około trzy stówki jakieś sześć lat wstecz - co do robocizny grinser006.gif sam zmieniałem, więc jakieś piwo pewnie poszło zlosnik.gif

Standardowo - docisk(słoneczko straciło kilka listków), łożysko, i tarcza, choć tarcza by jeszcze pewnie dała radę trochę pociągnąć oink.gifzlosnik.gif - tak liczę około 50 - 60 tkm, ale że Rodzicielce pożyczyłem auto, to ta dojechała sprzęgło na trasie Łomża - Gdynia zlosnik.gif

EDit

Przebieg podobny był do Twojego.

Uno z 95 też 1,4

Z nowym sprzęgłem poszedł do ludzi, a łatwego życia u mnie nie miał 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem sprzęgło LUK-a. U mnie w sklepie komplet czyli tarcza docisk i łożysko kosztowało 220 zł. Kupowałem dopiero po wymontowaniu starego. Mam silnik 1.0 a tarcze sprzęgła mam taką samą jak w 1.4.

Co do robocizny to nie wiem, bo wymieniałem sam.

Jedynie na początku nowe łożysko trochę hałasowało ale mu przeszło grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://moto.allegro.pl/sprzeglo-fiat-tempra-uno-lancia-delta-1-4-1-1-i-i2702492216.html

Dzięki.

Z ciekawostek, zrobiłem ogląd pojazdu na kanale. Przeguby zmieniane przez SKP w sierpniu plują smarem po zaciskach hamulcowych, bo panowie nie docisnęli cybantów manszet i ledwo siedzą na korpusach przegubów. Dzisiaj będzie dym, bo jadę z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki.

> Z ciekawostek, zrobiłem ogląd pojazdu na kanale. Przeguby zmieniane przez SKP w sierpniu plują

> smarem po zaciskach hamulcowych, bo panowie nie docisnęli cybantów manszet i ledwo siedzą na

> korpusach przegubów. Dzisiaj będzie dym, bo jadę z reklamacją.

To niech w ramach reklamacji policzą darmo albo co najwyżej połowę za wymiane sprzęgła, bo do wymiany i tak trzeba skrzynie zdjąć. A zakup sprzęgła polecam po wyjęciu starego, nie zawsze w uniakach mamy takie sprzęgło jakiego byśmy się spodziewali. zlosnik.gif Ot taka ciekawostka fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To niech w ramach reklamacji policzą darmo albo co najwyżej połowę za wymiane sprzęgła, bo do

> wymiany i tak trzeba skrzynie zdjąć.

Już w ramach reklamacji dołożyli smaru i dociągnęli cybanty, więcej ich oglądać nie chcę.

> A zakup sprzęgła polecam po wyjęciu starego, nie zawsze w

> uniakach mamy takie sprzęgło jakiego byśmy się spodziewali. Ot taka ciekawostka fiata.

Tak samo jak z poduszką zawieszenia skrzyni biegów w Uno 1.4, gdzie jak przynoszą z Etki to nie pasuje, bo jest od 1,1, a trzeba brać tę, wykazywaną jako od diesla.

Ale sprzęgło będę robił w innym warsztacie i tam sami je kupią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.