Skocz do zawartości

Maluch w centrum Krakowa


Rekomendowane odpowiedzi

> Jaka druga? To juz jest pierwsza przejsciowka - obstawiam jakis 82-84 rocznik. Druga seria to chyba

> cos kolo 76 roku? Na klasykach sie nie rozeznaje.

Chciałeś powiedzieć druga przejścówka wink.gif

Mocne hamulce, lusterko przykręcane, nowe fletnerki ok.gif

Pierwsza seria kończyła się w lipcu 1976 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałeś powiedzieć druga przejścówka

> Mocne hamulce, lusterko przykręcane, nowe fletnerki

> Pierwsza seria kończyła się w lipcu 1976

Ignac, chyba juz byl taki watek na forum o tych wszystkich dziwadlach miedzy 82 (koniec ST) a 88 (pelny FL). Piszac pierwsza przejsciowka mialem na mysli, ze to juz nie ST, tylko cos z poczatku misz-maszu. A czy ta przejsciowka jest pierwsza, druga, czy 2,5 to juz nie ma znaczenia - wiemy przeciez ze wtedy kladli do auto co bylo pod reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ignac, chyba juz byl taki watek na forum o tych wszystkich dziwadlach miedzy 82 (koniec ST) a 88

Ten konkretny wygląda dokładnie jak Malec jakiego miałem po ojcu.

Rocznik początek 83.

Kapliczka, palony z wajchy, prądnica, chrom. zderzaki, 650ccm, tłumik szmerów.

Mam go nie nazywać ST tylko dlatego że ma nowy typ hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten konkretny wygląda dokładnie jak Malec jakiego miałem po ojcu.

> Rocznik początek 83.

> Kapliczka, palony z wajchy, prądnica, chrom. zderzaki, 650ccm, tłumik szmerów.

> Mam go nie nazywać ST tylko dlatego że ma nowy typ hamulców?

Wedlug mnie tak. Nowy typ hamulcow to juz jest jakis lifting eSTeka zmierzajacy do przemiany go w pelnego FLa. ST to cytryny i wszystko co wymieniles. Wraz z rozpoczeciem wprowadzania zmian liftingowych przez kilka lat byly wszelkiego rodzaju przejsciowki, niepelne FLe, ale juz nie ST - a to kapliczka, ale z alternatorem, albo palony z kluczyka, a to szerokie zegary, ale palony z linki, albo jeszcze inny mix waskich przednich blotnikow ze zderzkami P4 i brakiem lub z przetloczeniami pod mocowania szerokich plastikow. Wiec jesli maluch posiada cytryny, kapliczke, , waska, duza kierownice, waskie przednie blotniki, chromy, pradnice, palony jest z linki i kilka innych, charakterystycznych cech dla ST to jest to ST. Na drugim koncu mamy nowe hamulce, szerokie zegary, szerokie przednie blotniki, szerokie wloty powietrza na tylnych blotnikach, mala, gryba kierownice, alternator, palony jest z kluczyka, ma swiatlo cofania i przeciwmgielne, szeroka konsole srodkowa wraz z polka pasazera, lampy przednie na nowy typ zarowek i inne to jest to pelny FL. Wszystko co jest mixem ww. to sa przejsciowki pomiedzy ST, a FL. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsza seria konczyla się w lipcu 1977

Tak jest, maj mistejk grinser006.gif

@Żuraw - no tak, generalnie masz rację opacznie Cię zrozumiałem wink.gif Dla mnie do 77 to pierwsza seria, od 77 druga seria, pozniej tak jak piszesz jakiś "lifting" na początku lat 80tych no i miszmaszowe FLe.

Ojciec mi opowiadał, że były takie czasy gdzie część maluchów na taśmie już miała zderzaki już p4, a część jeszcze nikle. Podobno w tamtych czasach był też taki "trend", że ludzie celowo chcąc odmłodzić malucha, szukali zderzaków P4 i wywalali chromonikle. Ot taki ówczesny tuning zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.