Skocz do zawartości

Wymiana płynu chłodzącego


marcinqqq

Rekomendowane odpowiedzi

> Ściągasz dolną rurę z chłodnicy i podstawiasz miednicę. Tyle.

> Ustaw ogrzewanie na maxa i jeśli chcesz na 100% się pozbyć wszystkiego to odpal na chwilę silnik.

Nie do końca masz rację, że wystarczy ściągnąć przewód od chłodnicy bo jest w bloku silnika korek od spuszczania płynu na szczęście znalazłem go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca masz rację, że wystarczy ściągnąć przewód od chłodnicy bo jest w bloku silnika korek

> od spuszczania płynu na szczęście znalazłem go

ile ci przez ten korek zleciało płynu? 100ml? jeszcze nie pamiętam żeby ktokolwiek ten korek wykręcał przy wymianie płynu, to już lepiej ściągnąć węże z nagrzewnicy i dmuchnąć, więcej zleci grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile ci przez ten korek zleciało płynu? 100ml? jeszcze nie pamiętam żeby ktokolwiek ten korek

> wykręcał przy wymianie płynu, to już lepiej ściągnąć węże z nagrzewnicy i dmuchnąć, więcej

> zleci

Trochę więcej niż 100ml bo może z około litr płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca masz rację, że wystarczy ściągnąć przewód od chłodnicy bo jest w bloku silnika korek

> od spuszczania płynu na szczęście znalazłem go

Tak piszesz jakby od tego zależało Twoje życie :D

A ile na tym płynie przejechałeś, że go spuszczasz? A może miałeś wodę? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile ci przez ten korek zleciało płynu? 100ml? jeszcze nie pamiętam żeby ktokolwiek ten korek

> wykręcał przy wymianie płynu, to już lepiej ściągnąć węże z nagrzewnicy i dmuchnąć, więcej

> zleci

ja na warsztacie odkręcam i wbrew pozorom sporo jeszcze z bloku schodzi.

Generalnie jeśli się wymienia to im więcej się wymieni tym lepiej.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze robiłem shocked.gifgrinser006.gif, ale jeszcze na chwilkę odpalałem sprzęta coby pompa resztę przetoczyła zlosnik.gif

A taka mała dygresja - w Ścierze miałem wodę i przy minus dwudziestu kilka i bloku nie rozpieprzyło, jedynie miałem problem z jazdą na LPG, po kilkuset metrach od odpalenia i przejechania parownik zamarzał i padlina gasła na długo grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wodę to można bo inaczej sama ucieknie w nocy

No właśnie sama nie ucieknie a jak kupiłem to musiałem wody dolać bo był mocno niski stan a nie miałem płynu pod ręką i wolałem żeby wszystko spuścić z układu ze względu na mrozy co już zaczynają następować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie sama nie ucieknie a jak kupiłem to musiałem wody dolać bo był mocno niski stan a nie

> miałem płynu pod ręką i wolałem żeby wszystko spuścić z układu ze względu na mrozy co już

> zaczynają następować:)

To mogłeś koncentratu dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.