Skocz do zawartości

Pewne 2.0 HDI na sterydach


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym byłem u kącikowego kolegi Zibi_UT claps.gif który wziął na stół moją XP efekt dzisiejszego dnia

286402312-XSARA1.jpg

jako że czas płynął nieubłaganie na tym zakończyliśmy ale nie jest to ostatnie słowo devil.gif.

Kilka faktów. Auto to wspomniana Xsara Picasso 2.0 HDI po kilku przeróbkach mianowicie:

- dołożony IC od Renault Trafic

- założone MBC doładowanie na 1.4 bara w peaku

- wycięty katalizator

- zaślepiony EGR

- wzmocnione sprzęgło

Przy obecnym sofcie auto nie dymi a więc jest jeszcze z czego wydoić. grinser006.gif

post-32902-14352517826823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka faktów. Auto to wspomniana Xsara Picasso 2.0 HDI po kilku przeróbkach mianowicie:

> - dołożony IC od Renault Trafic

> - założone MBC doładowanie na 1.4 bara w peaku

> - wycięty katalizator

> - zaślepiony EGR

> - wzmocnione sprzęgło

> Przy obecnym sofcie auto nie dymi a więc jest jeszcze z czego wydoić.

Czyli jak rozumiem, wykres "Run 2", to charakterystyka po modach, a przed wystrojeniem, tak?

Masz może wykres twojej totalnej serii (przed przeróbkami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> apropos sprzegła,są różne dla HDi 90KM i 110KM?

Katalog IC podaje że są takie same ale podejrzewam że jest to błąd

> p.s

> widziałem gdzieś wykres HDi po podobnych modach ,wypluł ok 130KM,także jak wystroisz finalnie to

> tyle powinieneś osiągnąć.

mało grinser006.gif celujemy w więcej devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli samo dołożenie IC do RHY 90KM, obniża moc maksymalną, ale podnosi moment o ~15%?

Opisz co nieco - jak odczułeś samo dołożenie ICka swoją dupohamownią? Jak spalanie wypadło po tej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, czyli samo dołożenie IC do RHY 90KM, obniża moc maksymalną, ale podnosi moment o ~15%?

Seryjnie powinno mieć 90 KM i 205 Nm ale z tego co czytałem rzadko, które tyle ma najczęściej jest w granicach 82-89 KM. Pamiętaj że w moim przypadku nie był tylko sam IC

> Opisz co nieco - jak odczułeś samo dołożenie ICka swoją dupohamownią? Jak spalanie wypadło po tej

> operacji?

Przede wszystkim auto zaczęło lepiej się zbierać od dołu i zmniejszył się efekt puchnięcia sprężarki w gorące dni. Spalanie podobne czyli 6,2-6,8l/100km mowa o jeździe po Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seryjnie powinno mieć 90 KM i 205 Nm ale z tego co czytałem rzadko, które tyle ma najczęściej jest

> w granicach 82-89 KM. Pamiętaj że w moim przypadku nie był tylko sam IC

> Przede wszystkim auto zaczęło lepiej się zbierać od dołu i zmniejszył się efekt puchnięcia

> sprężarki w gorące dni. Spalanie podobne czyli 6,2-6,8l/100km mowa o jeździe po Warszawie

Co do spalania to ciężko cos mówić, bo trzeba troszkę przejechac a po za tym liczyło się podniesienie mocy i momentu a nie ekonomia. Ekonomią zajmiemy się przy nastepnym podejściu.

Z HDi 90KM bez IC i podnoszenia doładowania można zrobić 110KM ale niestety w gorące dni będzie kopcić. Po dołożeniu IC i podniesieniu boostu kopcenia praktycznie nie ma.

Gdyby ktoś był zainteresowany programem to zapraszam. Możliwe również wywalenie DPF/FAP/EGR. W autach z sterownikiem EDC15C2 czyli takim jak ma kolega Szyman ( lista aut z tym sterownikiem ) za program atrakcyjne cena. Zainteresowanych zapraszam na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do spalania to ciężko cos mówić, bo trzeba troszkę przejechac a po za tym liczyło się

> podniesienie mocy i momentu a nie ekonomia. Ekonomią zajmiemy się przy nastepnym podejściu.

> Z HDi 90KM bez IC i podnoszenia doładowania można zrobić 110KM ale niestety w gorące dni będzie

> kopcić. Po dołożeniu IC i podniesieniu boostu kopcenia praktycznie nie ma.

> Gdyby ktoś był zainteresowany programem to zapraszam. Możliwe również wywalenie DPF/FAP/EGR. W

> autach z sterownikiem EDC15C2 czyli takim jak ma kolega Szyman ( lista aut z tym sterownikiem

> ) za program atrakcyjne cena. Zainteresowanych zapraszam na prv.

Jaki wór pieniędzy za Mastera 125KM ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Katalog IC podaje że są takie same ale podejrzewam że jest to błąd

> mało celujemy w więcej

Nie zapomnij tak celować by ta moc i niuton były sensowne w swoim przebiegu, a nie w punkcie maksymalnym. Za wiele z tego pewnie już nie wydoisz, baza słaba to i szału nie będzie. Układ wtryskowy, turbinka bez zmiennej geometrii. Owszem pojedzie to lepiej, ale ...... tyłka nie urwie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapomnij tak celować by ta moc i niuton były sensowne w swoim przebiegu, a nie w punkcie

> maksymalnym. Za wiele z tego pewnie już nie wydoisz, baza słaba to i szału nie będzie. Układ

> wtryskowy, turbinka bez zmiennej geometrii. Owszem pojedzie to lepiej, ale ...... tyłka nie

> urwie niestety.

Wszystko będzie robione z głową. Jak osiągniemy to co mam w planach to będzie nieźle. Auto ma służyć do sprawnego przemieszczania się a nie do wyścigów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> A oto efekt finalny

> Jako że auto służy do codziennej jazdy to nie przeginaliśmy ogólnie zapas jeszcze jest Raz

> jeszcze dzięki wielkie Zibi

Pozazdrościć!

Aaa, miałem spytać - jak tam sprzęgło? Co to za wynalazek Muzyk Ci sprzedał? Bo doczytałem tylko, że wzmocnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Pipercross-Sportluftfilter-Citroen-PX1431_3.jpg

Jak widac, jest gabkowy, to taka pierwsza powazna roznica. poza tym mialem takie filtry w poprzedniej xsarze, potem w clio... Zadowolony bylem, teraz sie zastanawiam kiedy mi sie uda wyrwac i zamowic, bo okres oczekiwania ok 2-3 tygodni slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widac, jest gabkowy, to taka pierwsza powazna roznica. poza tym mialem takie filtry w

> poprzedniej xsarze, potem w clio... Zadowolony bylem, teraz sie zastanawiam kiedy mi sie uda

> wyrwac i zamowic, bo okres oczekiwania ok 2-3 tygodni

A jak to wygląda w wersji płaskiej, do takiego hdi jak ma Szyman i mam ja?

Dowiedz się z łaski swojej o dostępność i cenę. Może byłbym chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.