Skocz do zawartości

Otwieranie drzwi kluczykiem


tom111

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś sprawdzić czy po włączeniu funkcji ''dead lock'' da się otworzyć drzwi kluczykiem (metalowym grotem schowanym w pilocie)?

Zablokowały mi się drzwi kierowcy właśnie po zamknięciu ''dead lockiem'' i nie da się ich otworzyć klamkami, pilotem ani kluczykiem. Podejrzewam właśnie ''dead lock''. Zamek centralny działa, pozostałe drzwi otwierają się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji wygląda to tak:

"Aby otworzyć awaryjnie, wykonać to następująco:

- pociągnąć za klamkę, włożyć wkładkę metalową do bębenka i obrócić w kierunku przeciwnym zegara;

- wyjąć kluczyk i opuścić klamkę;

- pociągnąć za klamkę i otworzyć drzwi."

Nikomu się nie chce nacisnąć dwa razy przycisk zamykania na pilotcie i otworzyć drzwi kluczykiem?

Wiem że pogoda nie teges, ale... powo stawiam piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg instrukcji wygląda to tak:

> "Aby otworzyć awaryjnie, wykonać to następująco:

> - pociągnąć za klamkę, włożyć wkładkę metalową do bębenka i obrócić w kierunku przeciwnym zegara;

> - wyjąć kluczyk i opuścić klamkę;

> - pociągnąć za klamkę i otworzyć drzwi."

> Nikomu się nie chce nacisnąć dwa razy przycisk zamykania na pilotcie i otworzyć drzwi kluczykiem?

> Wiem że pogoda nie teges, ale... powo stawiam

Aaaa to trzeba najpierw pociągnąć za klamkę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak racja, też sprawdziłem w instrukcji, "gdzie przewidziano"

> W takim razie z powodu braku userów z tak "wypasionymi" Cromami, zamykam temat i dziękuję za uwagę.

Jutro rano ci to sprawdze jak dziala z dead-lock. Wydaje mi sie ze kiedys to juz sprawdzalem i po uzyciu kluczyka normalnie otworzylem drzwi. Dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógłby mi ktoś sprawdzić czy po włączeniu funkcji ''dead lock'' da się otworzyć drzwi kluczykiem

> (metalowym grotem schowanym w pilocie)?

> Zablokowały mi się drzwi kierowcy właśnie po zamknięciu ''dead lockiem'' i nie da się ich otworzyć

> klamkami, pilotem ani kluczykiem. Podejrzewam właśnie ''dead lock''. Zamek centralny działa,

> pozostałe drzwi otwierają się bez problemu.

Po włączeniu dead lock można normalnie otworzyć samochód.

Nie wiem tylko jak to wygląda w innych cromach ale u mnie otwieranie kluczykiem bardziej przypomina grzebanie śrubokrętem w zamku niż otwieranie samochodu. Obracając kluczyk nie czuje się oporu mechanizmu, ani nic co by świadczyło o tym, że zamek jest otwierany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź

> Wygląda na to że to coś innego zablokowało mi drzwi.

> Czeka mnie niestety rozbieranie zamkniętych drzwi. Nie będzie łatwo

U mnie i tak sie auta kluczykiem nie otworzy po zaryglowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam z fabrycznym alarmem i po zaryglowaniu z deadlockiem kluczykiem się otwiera. Sprawdzane na

> drzwiach kierowcy.

ja nie otworzyłem u siebie... przerosło mnie to ani od kierowcy ani od pasażera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie otworzyłem u siebie... przerosło mnie to ani od kierowcy ani od pasażera...

Dziwne, może coś źle robisz niewiem.gif

Udało mi się w końcu otworzyć. Rozbieranie zamkniętych drzwi to niezła gimnastyka, ale jakoś poszło. Wsio działa jak należy, chociaż nie jestem pewny co było przyczyną zablokowania. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne, może coś źle robisz

> Udało mi się w końcu otworzyć. Rozbieranie zamkniętych drzwi to niezła gimnastyka, ale jakoś

> poszło. Wsio działa jak należy, chociaż nie jestem pewny co było przyczyną zablokowania.

A liczyłem, że rzucisz trochę światła na tą sprawę... Może i robię coś nie tak ale z drugiej strony co tam zrobić można inaczej... nie wsadzisz kluczyka jeśli nie pociągniesz za klamkę do góry a przekręcając kluczyk nie czuję żadnego oporu w granicy 90 stopni... w sumie dwa razy to robiłem i za każdym poległem wink.gif nie przeszkadza mi to ale gdyby się tak akumulator rozładował to miałbym pewien problem.... muszę sobie wyciągnąć otwieranie drzwi na zewnątrz i ukryć gdzieś... z drugiej strony często zdejmuje się wodziki z zamka aby złodzieje nie mogli otworzyć auta - jest to stara cygańska sztuczka która nie jedno auto ocaliła przed kradzieżą smile.gif Więc wyjdę z założenia, że moje jest zabezpieczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tam zrobić można inaczej... nie wsadzisz kluczyka jeśli nie pociągniesz za klamkę do góry a

> przekręcając kluczyk nie czuję żadnego oporu w granicy 90 stopni...

Oporu w zasadzie nie czuć i nie słychać aby jakaś zapadka zadziałała.

Jest jedno ale. Czy po przekręceniu kluczyka w lewo i po wyjęciu go, opuszczasz klamkę i ciągniesz ją ponownie w celu orwarcia?

Jeśli chodzi o naświetlenie problemu zablokowania drzwi to podejrzewam dwie rzeczy. Albo wtyczka ekektryczna do zamka się poluzowała (ale w sumie było słychać, że centralny działa i kluczykiem się nie dało otworzyć), lub co bardziej prawdopodobne klamka zewnętrzna zaczęła znów szwankować, bo musiałem ją rozpiąć i złożyć żeby działała poprawnie, ale tu znowu dziwna zagadka, że nie dało się otworzyć drzwi klamką wewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Czołem.

Chciałbym odgrzać temat.

 

Jestem nowy na forum. Kupiłem na dniach Fiata Crome z 2005. Mam pewiem problem z zamkiem. Postępuje zgodnie z instrukcją awaryjnego otwierania drzwi. Podnoszę klamkę, wkładam grot, kręcę w lewo, wracam do pozycji, wyjmuje klucz, opuszczam klamkę, podnoszę klamkę... i nic. Wiecie co może być tego przyczyną? Auto otwiera się z pilota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 15:54, Rudolfinho napisał:

Czołem.

Chciałbym odgrzać temat.

 

Jestem nowy na forum. Kupiłem na dniach Fiata Crome z 2005. Mam pewiem problem z zamkiem. Postępuje zgodnie z instrukcją awaryjnego otwierania drzwi. Podnoszę klamkę, wkładam grot, kręcę w lewo, wracam do pozycji, wyjmuje klucz, opuszczam klamkę, podnoszę klamkę... i nic. Wiecie co może być tego przyczyną? Auto otwiera się z pilota.

 

Przyczyną jest pewnie padnięta klamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.