Skocz do zawartości

Czyszczenie elektronicznej przepustnicy z 16v


fendt180

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w moim PII mam problem z wolnymi obrotami po zagrzaniu silnika, minimalnie plywaja i auto troszke wedlug mnie za dlugo kreci przy odpalaniu, do tego jak przekrece zaplon w pozycje ON (nie uruchamiam silnika) to przepustnica jakos dziwnie piszczy, jakby cos chciala ale nie umiala 270751858-jezyk.gif

Teraz pytanie czy moge dziada normalnie zamoczyc w benzynie zeby sie wymoczyla i rozpuscil sie syf czy to raczej nie wskazane ze wzgledu na elektronike siedzaca w srodku? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Piszczenie" z okolic przepustnicy to dobry znak.

Czyściłem zawsze pędzelkiem, nigdy nie "zanurzałem" przepustnicy.

16V jest wrażliwe na słabe AKU. Sprawdz przy okazji kabel masowy od aku przez "blachę karoserii" do skrzyni biegów. U mnie "przegnił" od środka sciana.gif

Same połączenia były OK i nic nie chciało się "rozerwać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie w moim PII mam problem z wolnymi obrotami po zagrzaniu silnika, minimalnie plywaja i auto

> troszke wedlug mnie za dlugo kreci przy odpalaniu,

Czekasz aż kontrolki zgasną?

>do tego jak przekrece zaplon w pozycje ON (nie uruchamiam silnika) to przepustnica jakos dziwnie piszczy, jakby cos chciala ale nie umiala

Tak ma być wink.gif

> Teraz pytanie czy moge dziada normalnie zamoczyc w benzynie zeby sie wymoczyla i rozpuscil sie syf

> czy to raczej nie wskazane ze wzgledu na elektronike siedzaca w srodku?

Zależy który syf(ten na scieżkach na płytce czy ten od oleju z odmy) bo jeśli odkręcisz przepustnicę bez jej rozbierania to nic się nie stanie bo elektronika jest zamknięta wodoszczelnej obudowie. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekasz aż kontrolki zgasną?

Czekam zlosnik.gif

> Tak ma być

Dobrze wiedziec zlosnik.gif

> Zależy który syf(ten na scieżkach na płytce czy ten od oleju z odmy) bo jeśli odkręcisz

> przepustnicę bez jej rozbierania to nic się nie stanie bo elektronika jest zamknięta

> wodoszczelnej obudowie.

Wyciagne to i zobacze, jesli jest to wodoszczelne to super.

W aucie bylo robione upg i moze plywajace obroty nie sa wina przepustnicy tylko nieszczelnosc a chce to zrobic wszystko od razu dlatego pytam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te uszczelki są do dostania w przystępniejszej cenie, dokładniej coś w okolicach 30zł za 5

> uszczelek między głowicakolektor + przepustnicakolektor. firma bodajże REINZ. Można na necie

> znaleźć.

Cos juz znalazlem, dzieki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.