Skocz do zawartości

[L] Reflektor HB


konradek

Rekomendowane odpowiedzi

> Potwierdzam,

> to jedne z najmocniej świecących żarówek

A jak z ich żywotnością? Nie trzeba ich potem wymieniać 2-3x w roku?

Jeśli chodzi o same lampy, jeśli są oryginalne, może lepiej spróbować zregenerować. Jeszcze za czasów Fiata, którego miałem wcześniej, dowiedziałem się, iż ludzie byli zadowoleni z tej operacji (ok. 50-70zł/lampę). Pozostaje jednak pytanie, na czym polega ta regeneracja - czy jest to wymiana odbłyśnika, czyszczenie szkła? A może wystarczy samo umycie lamp od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory nie świecą tylko żarówki zlosnik.gif

Jeśli wina odbłyśników, to może rzeczywiście warto je zmienić w całości, ale te zamienniki nie są już tak rewelacyjnej jakości. Jeśli przednia szybka zażółkła to wystarczy porządnie spolerować, nawet pastą do lakieru typu np. Tempo. W Nubirze tak zrobiłem i reflektory jak nówki były, ale czynność trzeba powtórzyć raz na rok (20minut roboty). Polecam dobre żarówki, ale te +50% itp. mają dużo krótszą żywotność. Ważne też, żeby sprawdzić jakie napięcie jest na żarówkach. Lepiej jak jest bliżej 14V niż 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z ich żywotnością? Nie trzeba ich potem wymieniać 2-3x w roku?

Ja miałem takie, tylko h7. Wytrzymały 9 miesięcy. H4 zwykle wytrzymują dłużej, więc można oczekiwać 12 miesięcy działania.

> A może wystarczy samo umycie lamp od środka?

Myłem,ale nie w lacetti. Moja instrukcja:

1. wyjąć lampy

2. wlać wody z płynem do mycia naczyń

3. włożyć miękką bawełnianą szmatkę i ruszać lampą. Szmatka ma pływać w wodzie.

4. wylać, przepłukać wodą

5. wlać wodę destylowaną, poruszać, wylać (usunie ewentualne osady z wody np. wapń)

6. założyć lampy palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli przednia szybka zażółkła to wystarczy porządnie

> spolerować, nawet pastą do lakieru typu np. Tempo.

Wystarczy nawet leciutko spolerować lampę, nie ściągając tej warstwy zabezpieczającej na plastiku.

Zwykle to co zatrzymuje światło, to jest jakiś osad (np z deszczu) na lampie, który się wypala, ze względu na wysoką temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Siostra musi wymienić reflektory przednie bo strasznie kiepsko świecą.

> Czy ktoś z Was może kupował zamienniki, np. takie: DEPO lub takie: drugi Cena - 270-350

> Oryginały niestety drogie - koło 700-750 zł

Niestety zwykłe H4 w laczku NIE ŚWIECĄ. Wymieniłem z ciekawości na jakieś +30% i doznałem szoku yikes.gif Koniecznie zacznij od żarówek. Obstawiam że reflektory są OK. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety zwykłe H4 w laczku NIE ŚWIECĄ. Wymieniłem z ciekawości na jakieś +30% i doznałem szoku

> Koniecznie zacznij od żarówek. Obstawiam że reflektory są OK.

h7 swieca super w lacetti sedan

natomiast mam w yarisie h4 i te nie swieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z ich żywotnością? Nie trzeba ich potem wymieniać 2-3x >w roku?

Założylem do laczka w 2010 przy przebiegu okolo 50kkm a sprzedałem go na poczatku lipca 2012 i mial nakrecone okolo 100kkm. Podejrzewam,ze jeszcze swieca.

W SX4 zalozone rowno z tym w laczku, jedna padla w marcu 2012 i profilaktycznie zmienilem obie.

W marcu zalozylem ojcu do Sportaga h7 i padly w lipcu no.gif

W sierpniu zalozylem do Volvo H7 i jeszcze jezdza a zrobione juz 15kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założylem do laczka w 2010 przy przebiegu okolo 50kkm a sprzedałem go na poczatku lipca 2012 i mial

> nakrecone okolo 100kkm. Podejrzewam,ze jeszcze swieca.

> W SX4 zalozone rowno z tym w laczku, jedna padla w marcu 2012 i profilaktycznie zmienilem obie.

> W marcu zalozylem ojcu do Sportaga h7 i padly w lipcu

> W sierpniu zalozylem do Volvo H7 i jeszcze jezdza a zrobione juz 15kkm.

No właśnie ja też mam jakieś (nie sprawdzałem od zakupu, co tam było) już dość długo (ok. 31 tyś najechane w 1,5 roku), mam od zakupu i do tej pory świecą nieźle, ile wcześniej przejechały, niewiadomo. A przed zakupem widziałem dość sporo opinii, że w laczku trzeba często żarówki wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A przed zakupem widziałem dość sporo opinii, że w laczku >trzeba często żarówki

> wymieniać.

Ja w moim przez 5 lat i 100km wymienialem tylko raz i to ze sprawnych fabrycznych na nightbreakery smile.gif

Pamietaj jednak,ze sedany i kombi mialy h7 a to cholerstwo lubi sie spalic... W scenicu najkrocej mialem jedna 3 dni panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w moim przez 5 lat i 100km wymienialem tylko raz i to ze sprawnych fabrycznych na nightbreakery

> Pamietaj jednak,ze sedany i kombi mialy h7 a to cholerstwo lubi sie spalic... W scenicu najkrocej

> mialem jedna 3 dni

Oj lubi hehe.gif , u mnie w kombiaku może ze dwa miesiące świeciły , ale może h4 dłużej wytrzymują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najstarsze laczki są z 2004 więc nie miały jeszcze kiedy się zużyć. ńo chyba że ma z pół bańki km

> przejechane...

Moja Nubira jest z 2003 i reflektory są ciągle OK, poza tym, że gdy chińskie H7 przypaliły mi kostki, szkło lekko przydymiło się od środka. Widać to z bliska, natomiast nie widzę wpływu na jakość świecenia. Muszę się po prostu zabrać za ich dokładne wyczyszczenie, bo częściowo zrobiłem to przy wymianie kostek na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.