Skocz do zawartości

Motorówka - zmieniłem sprężyny z przodu w JTD


Zibi122

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jako, że pękła mi sprężyna z przodu, wymieniłem sprężyny i amorki na nowe.

Sprężyny kupiłem KYB a amorki jakieś niefirmowe.

Po założeniu wszystkiego z Stilo zrobiła mi się motorówka. W lusterku wstecznym zamiast drogi widzę asfalt. W prześwit pomiędzy kołem 15" a błotnikiem mieści się cała dłoń(około 10-11 cm). Silnik JTD, sprężyny dobierane z katalogu IC, amorki również. Górne mocowanie zmontowane poprawnie tzn wycięciem i wypustką ustawione tak jak mocowanie dolne do zwrotnicy.

Co to może być?

Zmieniłem juz nawet sprężyny z tyłu na nowe i tylko troszkę sie poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj zibi zibi , tyle wątków o sprężynach do stilo a Ty z takim zapytaniem

> Stilo się podnosi , za 3 miechy opadnie ,ale i tak będzie w miarę wysoko by nie trzeć w koleinach.

> Śmigaj i nie marudź

Wszystkie z przed roku przeczytalem i wiem, że opadnie, ale może cos źle zrobiłem. Rozumiem 1cm no max 2 cm ale nie 5cm w górę. Ja jestem przyzwyczajony do opuszczania samochodów w dół a nie podnoszenia.

Mam jeszcze jedno podejrzenie ale to sprawdzę za jakies 2 godz. Nie wiem czy talezyk sprężyny nie jest wyzej w tych amorkach co mam w porównaniu do serii, którą mialem 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, każdy tak ma, pojeździsz tydzień i wróci do normy, pojeździsz pół roku i '-30' nie będzie Ci potrzebne 270751858-jezyk.gif

Jeśli jakimś cudem Ci nie siądą to z chęcią się zamienię na takie które siadły, mam ich pod dostatkiem rotfl.gif

ps. chyba sam wymieniałeś, bo wszyscy 'mechanicy' wkładają spręzyny na odwrót 270751858-jezyk.gif

ps.2 u mnie przed i po:

dsc09622lt.jpg

dsc09632x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na foty waszych aut z zdziwieniem i przerażeniem jak to wysoko siedzi po wymianie... ja miałem zmieniane sprężyny pojedyczno (po pęknięciach) w odstępie ~2 lat i auto nie było krzywo!!! osiadanie jeśli było to minimalnie... wręcz nie zauważalne, sprężyny wymieniało ASO na co to nie wiem, widać na to co trzeba grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie, każdy tak ma, pojeździsz tydzień i wróci do normy, pojeździsz pół roku i '-30' nie

> będzie Ci potrzebne

> Jeśli jakimś cudem Ci nie siądą to z chęcią się zamienię na takie które siadły, mam ich pod

> dostatkiem

> ps. chyba sam wymieniałeś, bo wszyscy 'mechanicy' wkładają spręzyny na odwrót

> ps.2 u mnie przed i po:

Wymienialem sam tzn kolega Ettore mi pomagał bo sam bym ze sprezyna nie dał rady.

Jak nie opadnie to chętnie się zamienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrze na foty waszych aut z zdziwieniem i przerażeniem jak to wysoko siedzi po wymianie... ja

> miałem zmieniane sprężyny pojedyczno (po pęknięciach) w odstępie ~2 lat i auto nie było

> krzywo!!! osiadanie jeśli było to minimalnie... wręcz nie zauważalne, sprężyny wymieniało ASO

> na co to nie wiem, widać na to co trzeba

Może te oryginalne sprężyny w ASO po prostu siadają dobrze?

Te wszystkie zamienniki to jakieś dziwne są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może te oryginalne sprężyny w ASO po prostu siadają dobrze?

> Te wszystkie zamienniki to jakieś dziwne są...

Tak mi się właśnie wydaje, szczególnie że nie miałem zmienianych 2 sprężyn na raz tylko w odstępie ~2 lat... i wszystko było ok, auto nie jeździło przechylone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale miazga Pewnie silnik wyjąłeś do tego zdjęcia i nas tu wkręcasz

Już wiem 001.gif, faktycznie wyjąlem coś z komory silnika i może dlatego stoi coś wysoko. sciana.gif

Tym czymś jest osłona akumulatora, bo mi padł ostatnio ale czy ona może aż tyle ważyć ? 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.