Skocz do zawartości

wykrętak i śruba zabezpieczająca w kole ?


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

witam zgubiłem nasadke do śrub antykradzieżowych i teraz nie mam jak odkręcić koła.

Myslicie ze wykrętakami dam radę ? spawanie nie wchodzi w grę bo śuba dosyć głęboko w feldze alu i nie ma tam miejsca na manewry.

wykrętaki

wykrętaki 2

Czy moze cos o innym gwincie ??

wykrętaki yato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam zgubiłem nasadke do śrub antykradzieżowych i teraz nie mam jak odkręcić koła.

> Myslicie ze wykrętakami dam radę ? spawanie nie wchodzi w grę bo śuba dosyć głęboko w feldze alu i

> nie ma tam miejsca na manewry.

> wykrętaki

> wykrętaki 2

> Czy moze cos o innym gwincie ??

> wykrętaki yato

Podjedz do ASO (jeśli da rade jechac) - mają uniwersalne zestawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie prościej kupić nową nasadkę ?

A myslisz ze gdybym mógł to bym nie kupił hehe.gif

nasadka i same śruby s a stare nie mam żadnego symbolu zupełnie nic, żeby dobrac odpowiednią nasadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> śruba

> cos podobnego do tego kompletu

Jedynie spawanie , przerabiałem to już w dwóch samochodach. Trzy lata temu miałem podobną sytuację jak Twoja , opisywałem to na forum. Mając już doświadczenie w swoim aucie wczoraj pomogłem wykręcić śruby sąsiadowi który był w podobnej sytuacji.

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to felga stalowa, gdzie łeb śruby wystaje tak, że można za niego chwycić - to dobra żaba i odkręcisz. Ja zgubiłem kiedyś nasadkę od zabezpieczenia felgi alu...śruba była schowana w gnieździe dobre kilka cm. Wziąłem świeczkę zlosnik.gif, zrobiłem odcisk w wosku i na jego podstawie dorobiłem klucz. Jak sam nie masz możliwości, to może jakiś ślusarz w ten sposób Ci to ogarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zakłądaj najgorszego - mnie to kosztowało nic. No chyba że to śruby typu after-market, a nie

> montowane w fabryce.

Dzwoniłem do ASO powiedział miły Pan, że mam podjechać to zobaczą może coś dopasują. Więc jadę za godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie wykrętaki Yato i tym podobne. Yato robi przyzwoite narzędzia popularne, ale tak specjalistyczne jak wykrętaki, gwintowniki itp nie dają rady. Wykończyłem komplet wykrętaków Yato przy urwanej śrubie ustalającej tarczy hamulcowej wink.gif Jeśli chcesz użyć wykrętaka, to kup jedną sztukę, ale jakąś zawodową. Z tym że pewnie taniej będzie podjechać do ASO wink.gif Nie sądzę żeby policzyli jak za zboże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na przykład nie uznaję istnienia firm typu Yato, bo mówi mi ona tyle samo, co Yuger, Palmo,

> Fataki, czy Treypin.

> Narzędzi nie kupuje się w Biedronce.

Wiesz, nie wszystko jest czarne albo białe. Ja też mam zestaw narzędzi z wysokiej półki. Ale dla kogoś kto używa narzędzi sporadycznie i do zastosowań amatorskich, a w dodatku nie chce za nie płacić worka złota, Yato to nie jest zła opcja. Narzędzia są uważam warte swojej ceny, na pewno nie jest to profesjonalna półka, ale też nie są to zabawki typu Toya czy Topex które nadają się tylko do oglądania wink.gif Mówię o typowych narzędziach ręcznych, bo tak jak napisałem koledze, narzędzia bardziej specjalistyczne jak wykrętaki już nie dają sobie rady.

A tak ogólnie to podzielam Twoje podejście ok.gif Mój profesor od materiałoznawstwa mawia "Kupujcie najlepsze narzędzia na jakie was stać, bo warto" wink.gif

Mnie bardzo fascynuje różnica pomiędzy narzędziami wyglądającymi na pozór identycznie. Ostatnio miałem okazję testować wiertła do metalu. Oba 6 mm, oba marki Irwin, jedno z środkowej półki (ok. 9zł/szt.), drugie z wyższej , z powłoką kobaltową (ok. 13 zł/szt.). Wierciłem w dość twardej stali grubości ~4 mm, oczywiście ze smarowaniem. Pierwsze wiertło powolutku i przy sporym moim wysiłku drążyło materiał. Drugie przeszło prawie jak przez masło icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, nie wszystko jest czarne albo białe. Ja też mam zestaw narzędzi z wysokiej półki. Ale dla

> kogoś kto używa narzędzi sporadycznie i do zastosowań amatorskich, a w dodatku nie chce za nie

> płacić worka złota, Yato to nie jest zła opcja.

Ja to świetnie rozumiem, dlatego na końcu sugerowałem raczej wizytę w warsztacie.

Ja naprawdę lubię grzebać w samochodzie i prawie wszystko co się da, robię sam, dlatego staram się miec dobre narzędzia. Wiadomo, że są drogie, ale służą latami.

Wspomnę tu przy okazji, że odkręcałem kiedyś zimą koło pasowe w swoim Uniaku, bo zmieniałem pasek rozrządu i musiałem dojść do kreseczek pokazujących prawidłowe ustawienie wału silnika i wałka rozrządu. Klucz miałem wtedy gó..w..ni..any i zwyczajnie zjechał mi z nakrętki. Żadnej kości nie złamałem, ale z powodu zmarźnięcia dłoni zobaczyłem istotę wszechrzeczy, zobaczyłem Jezusa i nawet z nim porozmawiałem, zanim doszedłem do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na przykład nie uznaję istnienia firm typu Yato, bo mówi mi ona tyle samo, co Yuger, Palmo,

> Fataki, czy Treypin.

> Narzędzi nie kupuje się w Biedronce.

Zdecydowanie dramatyzujesz. Pracuję na narzędziach tej firmy również i porównywanie ich do narzędzi z biedronki jest co najmniej nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzwoniłem do 7 oponiarzy,3 mechaników i jednego ślusarza i wszyscy rozkładali ręce oooj Panie masz pan problem nie da rady zamów pan nową nasadkę inaczej nie odkręcimy a jeszcze inni tylko spawanie ale nie dajemy gwarancji, że felga nie ulegnie uszkodzeniu.

A ceny średnio 50 zł za koło mówię o spawaniu.

Nawet w aso bylem próbowali dobrać nasadkę ale gdzie tam nic nie pasowało.

W końcu stwierdziłem,że nie dam zarobić cwaniakom żądającym koło 200 stów za trzy koła bo jedno miałem odkręcone.

Łeb wsadziłem w net i na fora i odpuściłem wykrętaki.

Wziąłem 2kg młotek, kupiłem nasadkę 19mm z obi za 10 zł plus pożyczyłem do tego profesjonalną grzechotkę.

Najpierw kilka puknięć w śrubę a potem nabiłem nasadkę chociaż ciezko wchodziła i już zeszła ładnei śruba z drugim kołem "męczyłem" się z 3 minuty a z trzecim jedną minutę

Na koniec wrzasnąłem kur.. udało się aż babcia z psem się odwróciła smile.gif

Szybko tanio i nie dałem zarobić innym w tak jak się okazuje banalnej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie dramatyzujesz. Pracuję na narzędziach tej firmy również i porównywanie ich do narzędzi

> z biedronki jest co najmniej nie na miejscu.

Ok, dla mnie jasne. ok.gif Ja nie mam narzędzi z Yato, stąd to skojarzenie nazwy z tańszczyzną (tanią-chińszczyzną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale zanim kupie śruby brakujące to minie kilka dni czy w zwiąku z tym mogę jeździć na trzech z czterech śrub. Mówimy o przejechaniu 30-40 km z prędkościami max 60 km/h bardzo delikatnie niczym to nie grozi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam zgubiłem nasadke do śrub antykradzieżowych i teraz nie mam jak odkręcić koła.

> Myslicie ze wykrętakami dam radę ? spawanie nie wchodzi w grę bo śuba dosyć głęboko w feldze alu i

> nie ma tam miejsca na manewry.

> wykrętaki

> wykrętaki 2

> Czy moze cos o innym gwincie ??

> wykrętaki yato

Zależy jakiego typu masz zabezpieczenia... zapodaj fotkę tej śruby to może coś podpowiem...

Z doświadczenia wiem ,ze McGard-y są bardzo upierdliwe (spawarka wskazana) Jest skuteczny patent na odkręcanie...ale na forum nie będę pisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jakiego typu masz zabezpieczenia... zapodaj fotkę tej śruby to może coś podpowiem...

> Z doświadczenia wiem ,ze McGard-y są bardzo upierdliwe (spawarka wskazana) Jest skuteczny patent

> na odkręcanie...ale na forum nie będę pisał...

Tego, ten, no - tak to jest, jak się wątku nie przeczyta...

Quote:

Wziąłem 2kg młotek, kupiłem nasadkę 19mm z obi za 10 zł plus pożyczyłem do tego profesjonalną grzechotkę.

Najpierw kilka puknięć w śrubę a potem nabiłem nasadkę chociaż ciezko wchodziła i już zeszła ładnei śruba z drugim kołem "męczyłem" się z 3 minuty a z trzecim jedną minutę

Na koniec wrzasnąłem kur.. udało się aż babcia z psem się odwróciła

Szybko tanio i nie dałem zarobić innym w tak jak się okazuje banalnej sprawie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego, ten, no - tak to jest, jak się wątku nie przeczyta...

> Quote:

> Wziąłem 2kg młotek, kupiłem nasadkę 19mm z obi za 10 zł plus pożyczyłem do tego profesjonalną

> grzechotkę.

> Najpierw kilka puknięć w śrubę a potem nabiłem nasadkę chociaż ciezko wchodziła i już zeszła ładnei

> śruba z drugim kołem "męczyłem" się z 3 minuty a z trzecim jedną minutę

> Na koniec wrzasnąłem kur.. udało się aż babcia z psem się odwróciła

> Szybko tanio i nie dałem zarobić innym w tak jak się okazuje banalnej sprawie.

No dobra... ale można to przyspawać w taki sposób ,ze lakieru na feldze nie przypalisz...sprawdzone nawet na głęboko osadzonych otworach na śruby... Trzeba wiedzieć tylko jak to zrobić... tongue.gif

Można nabić nasadkę, dobry sposób...(w szczególności polecam te koronkowe bo są bardziej skuteczne!!!) Nie wszystkie typy dają się tak odkręcić... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra... ale można to przyspawać w taki sposób ,ze lakieru na feldze nie przypalisz...sprawdzone

> nawet na głęboko osadzonych otworach na śruby... Trzeba wiedzieć tylko jak to zrobić...

Nabić rurkę na łeb śruby, obspawać w środku i odkręcić kluczem do rur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra... ale można to przyspawać w taki sposób ,ze lakieru na feldze nie przypalisz...sprawdzone

> nawet na głęboko osadzonych otworach na śruby... Trzeba wiedzieć tylko jak to zrobić...

> Można nabić nasadkę, dobry sposób...(w szczególności polecam te koronkowe bo są bardziej

> skuteczne!!!) Nie wszystkie typy dają się tak odkręcić...

Jak dotąd nigdy nie było takiej sytuacji że jakiejś nie odkręciłem. No ale to trzeba zainwestować kilka stówek w narzędzia a nie klientom pakować się ze spawarą do alusów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odkrecalem 3 sruby zabezp. i do pierwszej na frezarce dorobilem szesciokat ktory wbilem mlotkiem, na to klucz i odkrecila sie ale klucz sie troche zjechal a dodatkowo w nastepnych srubach zabki juz byly troche bardziej zjechane i nie dalo rady.

W nastepnej srubie wywiercilem otwor z racji tego, ze mialem lewy gwintownik ale niestety m10 wiec na styk i balem sie, ze uszkodze gwint ale dalo rady, na tokarce dorobilem pret z lewym gwintem i druga strona na klucz. Krecilem az gwint sie wkrecil (rura na kluczu) i potem troche oporu i sruba puscila. To samo z nastepna, gwint sie wkrecil caly, krece, krece (ciemno juz bylo i nie widzialem, ze sruba sie nie kreci) i du...., patrze a tu gwint sie ukrecil i zostal ukrecony w srubie sick.gif wzialem duzy srubokret, mlotek, nabilem rowek w srubie i zaczalem pod katem ja probowac zbic z calej sily ale efekt byl taki, ze pol godziny walenia w srubokret a glowka sruby tylko sie zbila jak maslo a sama sruba ani drgnela. W koncu zrobilem to czego nie chcialem na poczatku - tig, nakretka przed srube zabezpieczajaca i spawamy. Klucz, grzechotka i puscilo od razu a felga nie uszkodzona, jedynie minimalnie sie obkopcila obok sruby ale nawet tego nie czyszcze bo jest to i tak pod dekielkiem.

Krotko mowiac: jezeli mialbym to jeszcze raz odkrecac to od razu bym spawal i nie tracil czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.