Skocz do zawartości

chiński felgi -tym razem stalowe


Lucasso

Rekomendowane odpowiedzi

jak część z Was wie pracuję od lat w firmie Alcar Polska Sp. z o.o.. produkujemy 4 marki felg aluminiowych ale również felgi stalowe marki KFZ. ostatnio na rynku pojawiły się chińskie podróby naszych wyrobów sygnowane naszymi numerami katalogowymi. felgi te były również rozprowadzane przez jedną z dużych sieci marketów. oczywiście dokonaliśmy zakupu tych podrób i wykonaliśmy następnie ich testy. polecam lekturę tego krótkiego artykułu :

http://www.alcar.pl/82071_PL.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a oczywiście na ową sięc padła lekka panika związana z tym że mamy na f-rze udokumentowany zakup

> podróbek

Ale i tak odezwą się zaraz głosy, że chińskie felgi są dobre, a ci co kupują markowe to są frajerzy, bo przepłacają.

Było już tak kilka razy o felgach aluminiowych.

Takich oszczędnych nie przekonasz sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie jest to o tyle wiarygodne że firma która to rozprowadzała, gwałtownie sie wycofuje z

> dystrybucji tego prosząc żebyśmy nie szli do sądu.

a dla mnie w ogóle. liczą się dowody, a nie to co ktoś, gdzieś powiedział/napisał. Skąd mam wiedzieć, że tego nie wymyśliła sobie Twoja firma, bo nagle chińczyki wyskoczyli z tańszymi felgami, "podparli" się waszą marką i sprzedaż stanęła.

Wg mnie jak się chce coś udowodnić to trzeba mieć twarde dowody, a nie wyskakiwać z ogólnikami bo dobrze to się napewno na tym nie wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dla mnie w ogóle. liczą się dowody, a nie to co ktoś, gdzieś powiedział/napisał. Skąd mam

> wiedzieć, że tego nie wymyśliła sobie Twoja firma, bo nagle chińczyki wyskoczyli z tańszymi

> felgami, "podparli" się waszą marką i sprzedaż stanęła.

> Wg mnie jak się chce coś udowodnić to trzeba mieć twarde dowody, a nie wyskakiwać z ogólnikami bo

> dobrze to się napewno na tym nie wyjdzie...

jak dla mnie juz wyszlismy na tym dobrze bo felgi wycofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie panika, tylko widzisz zaczęli do nas wydzwaniać ludzie z reklamacjami. felgi do nas przyjeżdżały i okazywało sie że to nie nasze. a powiedz mi co to za metody konkurencji która nakleja nasze numery katalogowe na te swoje felgi ? uważasz że to uczciwe posunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miejscem do pokazania tych testów będzie sąd a nie to forum, chcesz możesz wierzyć nie chcesz twoja

> sprawa.

Podszywanie sie pod markę, wymierne straty i przez fałszerstwo chińczyków ryzyko utraty zaufania wśród klientów.

A forum co robi ?...........okradany dostaje zj..bę, a chińskie falgi sa cacy sciana.gif

Odwrócona normalność hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale i tak odezwą się zaraz głosy, że chińskie felgi są dobre, a ci co kupują markowe to są

> frajerzy, bo przepłacają.

> Było już tak kilka razy o felgach aluminiowych.

> Takich oszczędnych nie przekonasz

Znajdz mi coś, czego żółte rączki nie produkują...Niczego "Made in China" nie kupujesz? Obejrzyj sobie metki ciuchów to zobaczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwrócona normalność

Bo dla mnie okradany sam dopuszcza do takiej sytuacji (co nie znaczy, ze pochwalam okradanie).

Kupowalem ostatnio felgi na opony zimowe, 16in. Mialem do wyboru KFZ albo oryginaly. Poszukalem po forach, rozne opinie sie pojawialy, ja sie zdecydowalm na oryginaly z jednego powodu - 100% kompatybilnosc srub od felg aluminiowych z kolami stalowymi.

Ale teraz - widze post kolegi z gory - 200pln za "podrobe" oryginalu. Podobna cena byla dla mojej felgi. Tyle, ze nie mialem problemu z tym, zeby kupil oryginal za 225pln za sztuke. wiec gdzie sens, gdzie logika? Ludzie nie widza w zasadzie roznicy w cenie i szukaja jak najtaniej, a potem zonk... takie troche kuriozum wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajdz mi coś, czego żółte rączki nie produkują...Niczego "Made in China" nie kupujesz? Obejrzyj

> sobie metki ciuchów to zobaczysz...

A co ma piernik do wiatraka? Kontrola jakosci moze byc totalnie rozna gdy produkujemy cos dla kogos, w porownaniu z czyms, gdy produkujemy "na rynek".

W przypadku takich felg moga to byc np. odpady produkcyjne, ktore teoretycznie daja rade, ale nie przeszly kontroli jakosci odbiorcy.

Moga tez faktycznie zmieniac lekko parametry techniczne (gorsza blacha), i nagle mamy gorszej jakosci wykonczenie.

O ile smieszy mnie mowienie, jakie to np. B/S/H produkty sa cacy z DE a be z PL, o tyle w przypadku podrob z Chin juz nie. Mialem w rekach kilka produktow budzetowych, i faktycznie - jakoscia toto nie grzeszylo. Mam tez kilka produktow z Chin, ktore sa bardzo dobrej jakosci, ale ich cena przypomina odpowiedniki firmowe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie panika, tylko widzisz zaczęli do nas wydzwaniać ludzie z reklamacjami. felgi do nas przyjeżdżały i okazywało sie że to nie nasze.

Dobrze że udało się wam namierzyć punkty sprzedaży tych podróbek.

Większość z nas kupując w sklepie, ma nadzieję że opisy są zgodne ze stanem faktycznym,

oczywiście kupując na allegro duzo taniej mam już wątpliwości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajdz mi coś, czego żółte rączki nie produkują...Niczego "Made in China" nie kupujesz? Obejrzyj

> sobie metki ciuchów to zobaczysz...

Ale tu nie o to chodzi. Chińczyk wyprodukuje wszystko, za co mu zapłacisz: od tandetnych, rozpadających się podrób, po markowe produkty high tech, legalnie zamówione przez właścicieli prestiżowych marek. Mając do wyboru podróbę i w zbliżonej cenie oryginalny produkt jakiejś budżetowej marki zawsze wybiorę to drugie (z Chin albo i nie). A jeżeli ma być totalnie tanio, to wybieram produkt bezmarkowy.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze głownym powodem wycofania sie dystrybutorow z tych felg była kwestia podrobki (w domysle łamanie praw autorskich) a nie samej konstrukcji felgi...

udostepnij dane ile Wy macie reklamacji?

notabene uwielbiam stwierdzenia typu: "mogą wpływac", "ryzyko usterki", "nie odpowiada standardom"...

kupując kołpak niefabryczny i zakładajac go na stalowke tez nie odpowiada to standardom załozonym prez producenta a mase aut jezdzi i co??

nic, zupelnie nic.

a tak poza tematem gdyby test wypadł lepiej niz Wasze felgi tez była by publikacja?? tongue.gif

pokaz mi test wytrzymałosciowy tej felgi, wtedy bedziemy mowic o bezpieczenstwie a nie ogolniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba porównanie kołpaka do felgi to duże nieporozumienie. Kołpak tylko "wygląda" i ( bez naginania wyobraźni ) nie wpływa on na bepieczeństwo i komfort jazdy. Ja własnie kupiłem 4 stalówki KFZ na zime do swojego auta i gdyby się potwierdziło, że to chińskie podróby to bym na nich nie jeździł bo nie chcę się zastanawiać kiedy i przy jakiej prędkości mi taka felga się rozpadnie. Skoro chinol ucieka się do podrabiania i tak niedrogich felg KFZ to musi to być rzeczywiście produkt niskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie IMVHO problem polega na tym, ze te felgi sa drogie - troszke tansze od oryginalow.

> Dlatego Chinol podrabia

Nie sledzę cen felg stalowych na rynku ale wydaje mi się, że cena poniżej 250,- PLN za nową felgę 16" to nie jest drogo (?).

Wątpię, żeby oryginał np. do mojej C5-ki kosztował mniej niż 300,-,.. ale nie sprawdzałem.

P.S. Za swoje KFZty dałem po 200,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sledzę cen felg stalowych na rynku ale wydaje mi się, że cena poniżej 250,- PLN za nową felgę

> 16" to nie jest drogo (?).

> Wątpię, żeby oryginał np. do mojej C5-ki kosztował mniej niż 300,-,.. ale nie sprawdzałem.

> P.S. Za swoje KFZty dałem po 200,-

Mnie oryginaly od VW/Seat/Skoda kosztowaly 225pln (w przeliczeniu), rozmiar 16" 7J ET45. KFZety bylo niewiele tansze, jakies 30pln na sztuce...

Masz takie kuriozum: ori vs KFZ - ceny w sklepach podobne hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.