Skocz do zawartości

Renault master - spalanie


mp79

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa Bydgoszcz - Białystok. Bez efektów specjalnych, ok. 100 km/h - prędkość utrzymywana na w miarę stałym poziomie. Sfajczył ok. 9 l na 100 km. To dużo, czy mało jak na mastera? W porównaniu z lublinem to wręcz śmiesznie mało, ale słyszałem, że przy takiej jeździe powinien spalić ok. 7 - 7,5. Czy ktoś potwierdza bądź zaprzecza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki silnik, ile koni, jaka zabudowa, ile na pace, pod wiatr czy z wiatrem ??

100KM 2.5cdti z 2005, jakieś 700kg na pace, blaszak L3H2 na trasie 1500km UK-PL, prędkość 100-110km/h na autostradzie (jakieś 1200km) + reszta normalnymi polskimi drogami krajowymi spalił średnio 9l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100KM 2.5cdti z 2005, jakieś 700kg na pace, blaszak L3H2 na trasie 1500km UK-PL, prędkość

> 100-110km/h na autostradzie (jakieś 1200km) + reszta normalnymi polskimi drogami krajowymi

> spalił średnio 9l/100km.

7,5 to pewnie na pusto i wersja nie podwyzszona w dodatku po prostej drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100KM 2.5cdti z 2005, jakieś 700kg na pace, blaszak L3H2 na trasie 1500km UK-PL, prędkość

> 100-110km/h na autostradzie (jakieś 1200km) + reszta normalnymi polskimi drogami krajowymi

> spalił średnio 9l/100km.

Lublin 3354 (skrzyniowy z plandeką, długa paka) w podobnych warunkach zjadł 14/100 sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7,5 to pewnie na pusto i wersja nie podwyzszona w dodatku po prostej drodze

No, to ile więcej powinna spalić brygadówka bez plandeki na szesnastkach? Podobno zmniejszenie prędkości w trasie do 80 km/h daje trochę oszczędności. Skrzynia jest sześciobiegowa i korzystałem z tego również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie spalił. Moi kierowcy w blaszce przy podobnych warunkach i Vmax do 110 (gps) spalają 9,5 - 10. Prawdą jest, że obniżenie Vmax do 80-90 daje wynik około 8-8,5l. W 7,5 to nie uwierze nigdy bez wzlędu na silnik (100, 120 czy 150km), no chyba że chwilowe w sprzyjających warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trasa Bydgoszcz - Białystok. Bez efektów specjalnych, ok. 100 km/h - prędkość utrzymywana na w

> miarę stałym poziomie. Sfajczył ok. 9 l na 100 km. To dużo, czy mało jak na mastera? W

> porównaniu z lublinem to wręcz śmiesznie mało, ale słyszałem, że przy takiej jeździe powinien

> spalić ok. 7 - 7,5. Czy ktoś potwierdza bądź zaprzecza?

7,5-8,5 pali Trafic, z 2t ogonem sfajczyl 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Movano (Master) 2.8 dti 114km L1H2 udało mi się zejść do 7,5 ltr/100km i to jeżdżąc miasto / trasa - pół na pól. Ale to była jazda 70km/h i przewidywanie toru jazdy innych użytkowników.... cool.gif

Realnie można liczyć 9l/100km na trasie na pusto oraz 10-13l/100km z ładunkiem.

Choć tez zdarzały się też przypadki kiedy spalił 25l/100km (start i zatrzymanie z ładunkiem hihihi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sfajczył ok. 9 l na 100 km. To dużo, czy mało jak na mastera?

Normalnie. U mnie średnie spalanie dla Mastera wynosi 9,5-10,5 litra - w zależności od tego, czy przeważają krótkie dystanse, czy ciut dalej się jedzie. Auto nie służy do transportu, kurierki itp. - wozi sprzęt za wiertnicą + czasem przewozi się nim trochę innego sprzętu.

> W porównaniu z lublinem to wręcz śmiesznie mało,

Dokładnie tak ok.gif

> ale słyszałem, że przy takiej jeździe powinien spalić ok. 7 - 7,5.

Może na pusto, z wiatrem, 70-80 km/h na 6. biegu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Trasa Bydgoszcz - Białystok. Bez efektów specjalnych, ok. 100 km/h - prędkość utrzymywana na w

> miarę stałym poziomie. Sfajczył ok. 9 l na 100 km. To dużo, czy mało jak na mastera? W

> porównaniu z lublinem to wręcz śmiesznie mało, ale słyszałem, że przy takiej jeździe powinien

> spalić ok. 7 - 7,5. Czy ktoś potwierdza bądź zaprzecza?

Trochę późno, ale...

Furgon L2H2, 2,5 dCi 125 KM, na dachu kogut, na plecach niewielki warsztat, tak koło 300 kilo toto waży.

Biały :-)

Trasa Wrocław - Warszawa, przez Ostrów Wlkp, - Kalisz - Koło - A2

Autostradą tak ok 120 km/h, bo zawieszenie troszkę już wytłuczone i się telepał po drodze.

6,8 (sześć koma osiem).

Z komputera - rzeczywistego nie miałem możliwości wyliczyć, ale z doświadczenia - mocno zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.