Skocz do zawartości

Zmiana alternatora 105 na 120 A - jest sens?


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

tymczasowo mój alternator zakończył współpracę z samochodem, cena nowego powala, więc będzie regeneracja.

Warsztat który to będzie regenerował ma (do regeneracji) altek 120A, mój altek to 105A i teraz:

1. będą pasować p&p? (eper też wskazuje, że może być zamontowany altek 120A w wersji tropik, u regeneratora mają takiego o odpowiednim nr kat.)

2. czy w ogóle jest sens, zabawy, bo jak nie, to będą robić mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tymczasowo mój alternator zakończył współpracę z samochodem, cena nowego powala, więc będzie

> regeneracja.

> Warsztat który to będzie regenerował ma (do regeneracji) altek 120A, mój altek to 105A i teraz:

> 1. będą pasować p&p? (eper też wskazuje, że może być zamontowany altek 120A w wersji tropik, u

> regeneratora mają takiego o odpowiednim nr kat.)

> 2. czy w ogóle jest sens, zabawy, bo jak nie, to będą robić mojego.

Jesli nie ma roznic miedzy 115 a 140 to kup sobie na allegro altek powiedzmy z 1,6mj albo 2,0 Za okolo 300 masz prawie nowa czesc. Ja tak zrobilem u siebie, za regulator napięcia zawolali mi ponad 300 a altek z doblo kupilem za 250 oczywiscie 120A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli nie ma roznic miedzy 115 a 140 to kup sobie na allegro altek powiedzmy z 1,6mj albo 2,0 Za

> okolo 300 masz prawie nowa czesc. Ja tak zrobilem u siebie, za regulator napięcia zawolali

> mi ponad 300 a altek z doblo kupilem za 250 oczywiscie 120A

nie bede szukał na allegro, do wyboru mam tą opcję, że albo regeneruje swój za tyle ile wyjdzie naprawa (jak zwiozę to się dowiem) i wkładam swój, albo oddaję swój i dostaję 120A (o ile pasują p&p). koszt 120A to 430 zł minus to co dostanę za swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bede szukał na allegro, do wyboru mam tą opcję, że albo regeneruje swój za tyle ile wyjdzie

> naprawa (jak zwiozę to się dowiem) i wkładam swój, albo oddaję swój i dostaję 120A (o ile

> pasują p&p). koszt 120A to 430 zł minus to co dostanę za swój.

120A to moc maksymalna, a altek i tak będzie dawał prąd w zależnosci od obciążenia. Także nic nie szkodzi jesli będzie mocniejszy. Jesli mocowania i podłączenia pasują- można zakładać.

Pozdrawiam!

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, mam pytanie odnosnie altka..

U siebie mam duzo odbiornikow, widac ze napiece skacze, szczegolnie przy wlaczonej dodatkowej nagrzewnicy..widocznie tak tem model ma...

Napiecie na zaciskach aku, bieg jalowy 14V

Wiec roznica 2V, miedzy aku a alternatorem.

Przy zalozeniu, ze aku ma niska rezystancje wewnetrzna, ladowanie jest, ale jaki prad to nie wiem..

Czy altek tez reguluje prad ladowania?

Co do napiecia, to tak, poprzez wzbudzenie, a co z pradem?

W moim przypadku moze byc tak, ze alternator daje, ale caly prad idzie w urzadzenia..malo w aku.

Przez co nie doladowuje akumulatora, lub aku jest juz do bani..

Mam zakupiony nowy aku, trzeba wymienic, ale zastanawiam sie jeszcze czy czegos jeszcze nie sprawdzic..

Czytam rozne artukuly i podaja tylko napiecie, jaki powinno byc na akumulatorze w trakcie ladowania...widocznie rezystancja wewnetrzna aku sama podczas ladowania wzrasta, co powoduje zmniejszenie pradu ladowania..przy okazji wzrasta napiecie i prad tez maleje..

Czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie, mam pytanie odnosnie altka..

> U siebie mam duzo odbiornikow, widac ze napiece skacze, szczegolnie przy wlaczonej dodatkowej

> nagrzewnicy..widocznie tak tem model ma...

> Napiecie na zaciskach aku, bieg jalowy 14V

> Wiec roznica 2V, miedzy aku a alternatorem.

> Przy zalozeniu, ze aku ma niska rezystancje wewnetrzna, ladowanie jest, ale jaki prad to nie wiem..

> Czy altek tez reguluje prad ladowania?

> Co do napiecia, to tak, poprzez wzbudzenie, a co z pradem?

> W moim przypadku moze byc tak, ze alternator daje, ale caly prad idzie w urzadzenia..malo w aku.

> Przez co nie doladowuje akumulatora, lub aku jest juz do bani..

> Mam zakupiony nowy aku, trzeba wymienic, ale zastanawiam sie jeszcze czy czegos jeszcze nie

> sprawdzic..

> Czytam rozne artukuly i podaja tylko napiecie, jaki powinno byc na akumulatorze w trakcie

> ladowania...widocznie rezystancja wewnetrzna aku sama podczas ladowania wzrasta, co powoduje

> zmniejszenie pradu ladowania..przy okazji wzrasta napiecie i prad tez maleje..

> Czy sie myle?

Instalacja w większosci samochodów jest 12V, tzn. odbiorniki są przystosowane do napięcia nominalnego 12V. Natomiast ze względu na różne straty napięcia od alternatora do odbiorników prądu, napięcie ładowania jest wyższe. Powinno się ono zawierać w zakresie 13,8-14,4V na zaciskach akumulatora.

Prawo Ohma I=U/R [A=V/Ohm] przyjmijmy, ze opór jest stały, czyli żeby wzrosło napięcie, musi również wrosnąć natężenie pradu. W samochodach do tego służy regulator napięcia i regulując napięcie steruje też natężeniem.

Jesli nie jestes pewny akumulatora, sprawdz do ilu Volt spada napięcie podczas rozruchu silnika. Jesli spadnie poniżej 10V- akuma do wymiany. Ewentulanie można to sprawdzić testerem akumulatorów, w większosci sklepów z aakumulatorami je mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj porzadny akumulator w dobrym sklepie wink.gif Plus, ze aku powinno się prawidłowo eksploatować. Mój sasiad ma w tico ten sam aku od 10 lat, ale co miesiąc doładowuje go w domu do pełna. Zimą częściej. Plus oczywiscie idealny stan instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuj porzadny akumulator w dobrym sklepie Plus, ze aku powinno się prawidłowo eksploatować. Mój

> sasiad ma w tico ten sam aku od 10 lat, ale co miesiąc doładowuje go w domu do pełna. Zimą

> częściej. Plus oczywiscie idealny stan instalacji elektrycznej.

Jak miałbym co miesiąc doładowywać to facepalm%5B1%5D.gif wolałbym co kilka lat kupić nowy.

Ciekawostka, ja przez 10 lat nie doładowywałem ani razu, po 8.5 roku zmieniłem aku nie dlatego, że padł, tylko uznałem że czas na niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuj porzadny akumulator w dobrym sklepie Plus, ze aku powinno się prawidłowo eksploatować. Mój

> sasiad ma w tico ten sam aku od 10 lat, ale co miesiąc doładowuje go w domu do pełna. Zimą

> częściej.

To prawie jak auto na prąd hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sasiad ma w tico ten sam aku od 10 lat, ale co miesiąc doładowuje go w domu do pełna. Zimą

> częściej. Plus oczywiscie idealny stan instalacji elektrycznej.

A ja mam w swifcie 9-cio letni ... Auto stoi po kilka miesiecy nie odpalane (robi za domowy zastepczak), rok jezdzilo z walnietym alternatorem ... Podejrzewam, ze akumulator przezyje samochod (swift idzie w sierpniu na zyletki).

Po prostu kiedys robili inne akumulatory crazy.gif Od kilku lat - co by nie wlozyc - dziala 2-3 lata oslabiony.gif

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu kiedys robili inne akumulatory Od kilku lat - co by nie wlozyc - dziala 2-3 lata

to fakt, 10 letni aku ze Stilona służy jeszcze jako awaryjne źródło zasilania, wymieniony 3 lata temu na nówkę, która już zaczyna powoli okazywać że ma w d... poranny rozruch, szczególnie po postoju na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.