Skocz do zawartości

Kamera cofania - jaka


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję do samochodu coś co wspomoże w cofaniu ( szczególnie drugiego kierowce = żonę).

Najlepiej jakaś kamerka z niewielkim monitorkiem. Co możecie polecić w niedużych / rozsądnych pieniądzach.

Np coś takiego - pierwsze z brzegu na allegro

albo lepiej tak bo do zabudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję do samochodu coś co wspomoże w cofaniu ( szczególnie drugiego kierowce = żonę).

> Najlepiej jakaś kamerka z niewielkim monitorkiem. Co możecie polecić w niedużych / rozsądnych

> pieniądzach.

> Np coś takiego - pierwsze z brzegu na allegro

> albo lepiej tak bo do zabudowy

A moze cos montowane zamiennie zamiast oswietlenia tablicy? Ma swoje oswietlenie LED tablicy.

Dodatkowe oswietlenie do oswietlenia otoczenia wbudowane w kamere to sciema, dobra kamera reguluje poziom jasnosci i widzi nawet jak jest ciemno.

Zamontowalem cos takiego i podlaczylem pod oryginalny telewizor LCD.

PRZYKLADOWA AUKCJA

a tak to wyglada. Jak mozesz zobaczyc ledwo przez tylna szybe widzisz w rogu czybek kapelusza, rowera nie widzisz wogole a zobacz jak to wyglada w kamerze. Jako minut to tylko ze kamera nie jest zamontowana centralnie ale pole widzenia (kat widzenia) jest w zupelnosci wystarczajacy.

kamera1.jpg

kamera2.jpg

kamera3.jpg

kamera4.jpg

kamera5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak się spisuje gdy jest ciemno ?

wlasnie najomego oryginalna w Lancerze jest w nocy slepa a ta w jakiejsc takiej ciemno zielonej poswiacie widzi wszystko tak do 2 metrow do tylu, dalej to ciemnosc.

ta made in china zabawka widzi lepiej niz oryginal z lancera screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie najomego oryginalna w Lancerze jest w nocy slepa a ta w jakiejsc takiej ciemno zielonej

> poswiacie widzi wszystko tak do 2 metrow do tylu, dalej to ciemnosc.

> ta made in china zabawka widzi lepiej niz oryginal z lancera

ja tez mam oryginalna w primerze i w ciemnosci widzi ciemnosc hehe.gif

ogolnie majac do wyboru kamere i czujniki cofania bez wahania wybralbym to drugie rozwiazanie.ewentualnie to i to. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję do samochodu coś co wspomoże w cofaniu ( szczególnie drugiego kierowce = żonę).

w podanych przez ciebie linkach nie ma praktycznie żadnych danych technicznych tych kamer frown.gif

tutaj masz dokładnie opisane na co patrzeć. Niestety w EN ale zawsze możesz się wesprzeć google translate wink.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie najomego oryginalna w Lancerze jest w nocy slepa a ta w jakiejsc takiej ciemno zielonej

> poswiacie widzi wszystko tak do 2 metrow do tylu, dalej to ciemnosc.

> ta made in china zabawka widzi lepiej niz oryginal z lancera

Czyli do sprawnego cofania w nocy rozumiem że jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w podanych przez ciebie linkach nie ma praktycznie żadnych danych technicznych tych kamer

> tutaj masz dokładnie opisane na co patrzeć. Niestety w EN ale zawsze możesz się wesprzeć google

> translate

> HanYs

Z tego co zajrzałem do tego linka tak na szybko to przykładowo taka z tańszych powinna być ok:

http://allegro.pl/nvox-kamera-cofania-wodoszczelna-noktowizja-led-i2797508503.html

tylko czy można ten kabelek jakoś przerobić (w radiu mam chinche) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamontowalem cos takiego i podlaczylem pod oryginalny telewizor LCD.

> PRZYKLADOWA AUKCJA

Jeszcze tak się zastanawiam na jakiej zasadzie ona się działa, myślałem że dostaje zasilanie z lampy wstecznego, ale tutaj jest podłączona cały czas pod oświetlenie tablicy więc skąd wie że się ma włączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze cos montowane zamiennie zamiast oswietlenia tablicy? Ma swoje oswietlenie LED tablicy.

> Dodatkowe oswietlenie do oswietlenia otoczenia wbudowane w kamere to sciema, dobra kamera reguluje

> poziom jasnosci i widzi nawet jak jest ciemno.

> Zamontowalem cos takiego i podlaczylem pod oryginalny telewizor LCD.

Jak to podłączyłeś w a6 pod mmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze tak się zastanawiam na jakiej zasadzie ona się działa, myślałem że dostaje zasilanie z

> lampy wstecznego, ale tutaj jest podłączona cały czas pod oświetlenie tablicy więc skąd wie że

> się ma włączyć ?

Normalnie to powinna sie wlaczac (kamera i telewizorek) w momencie wlaczenia wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to podłączyłeś w a6 pod mmi?

Ja mam AMI.

Kamere podpinasz pod TV (oczywiscie w momencie cofania Telewizor, DVD czy nawigacja sie wylacza (ale przykladowo dzwiek caly czas idzie w tybie MP3 czy RADIO)

Proste kodowanie VAGiem zeby przelaczal zrodlo VIDEO przy cofaniu a gniazdo masz przy wzmacniaczu w bagazniku, pod DVD od nawigacji. Na stonie MRFIX dobrze znanej na A6KLUB jest opisane tez programowanie zeby mozna bylo ogladac filmy czy telewizje w czasie jazdy, ale to mozez juz sobie dowolnie poustawiac (zeby DVD czy mp3 sie zatrzymywalo czy szlo dalej).

Kamerka odrobine sniezyla. A6 jest naszpikowane elektronika i cos mi delikatnie zaklucalo obraz. Jak podpinalem pod prosty akumulatorek zelowy 12V to bylo dobrze. Prosta dioda i kondensator zalatwily sprawe z zaklucaniem. Innym rozwiazaniem byloby deaktywowanie ukladu sprawdzania przepalonej zarowki na swiatlach cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję do samochodu coś co wspomoże w cofaniu ( szczególnie drugiego kierowce = żonę).

> Najlepiej jakaś kamerka z niewielkim monitorkiem. Co możecie polecić w niedużych / rozsądnych

> pieniądzach.

> Np coś takiego - pierwsze z brzegu na allegro

> albo lepiej tak bo do zabudowy

za 400-450 zł mozna kupic tablet 7 calowy z GPS, rejestratorem jazdy i kamera cofania (kamere i kable montuje sie na stałe)

dobra opcja - zabierasz tablet do domu (a w podrozy mozesz skorzystac z GPS itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aa mogę prosić o link?

musiałbym sprawdzić w robocie jak się nazywaja modele

napewno media tech ma cos takiego w ofercie

lik nie wiem czy na pewno ten model, tamten na androidzie jest

i omega ma tez cos takiego (tam dodatkowo DVBT jest)

przykładowy, bo ten chyba nie ma kamery klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.