Skocz do zawartości

BMW x5 - odczytuje prędkość ze skrzyni czy z ABS'u?


Glaca

Rekomendowane odpowiedzi

I w ogóle czy auta biorą prędkość (na zegary) z ABS'u?

Czemu pytam?

Znajomy do X5 2003r, 3.0 benzyna automat włożył mechanizmy różnicowe od 3.0D (przedni mu zmieliło i nie mógł dostać takiego samego to zmienił oba na szybsze).

Zastanawia mnie jak to będzie jeździło (jeszcze nie rozmawiałem z nim po naprawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> predkosciomierz pod abs podobnie jak esp

Czyli jest możliwość, że będzie głupiał?

Dyfry mają inne przełożenia. Wątpię, że tu ktoś takie myki robił i nie oczekuję odpowiedzi w stylu: taaa, miałęm to samo i mi się tak i tak robiło grinser006.gif ale poteoretyzować można cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jest możliwość, że będzie głupiał?

> Dyfry mają inne przełożenia. Wątpię, że tu ktoś takie myki robił i nie oczekuję odpowiedzi w stylu:

> taaa, miałęm to samo i mi się tak i tak robiło ale poteoretyzować można

W BMW czujnik prędkości jest i był zawsze za przełożeniem głównym (w dyfrze) więc nie będzie problemu.

Możesz żonglować dyframi a tak czy inaczej brana jest do wyliczeń ilość obrotów półosi=koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W BMW czujnik prędkości jest i był zawsze za przełożeniem głównym (w dyfrze) więc nie będzie

> problemu.

> Możesz żonglować dyframi a tak czy inaczej brana jest do wyliczeń ilość obrotów półosi=koła.

ok.gif Jak w większości aut. Jedyne błędy wychodzą po zmianie kół/opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w większości aut. Jedyne błędy wychodzą po zmianie kół/opon.

Wiecie co Panowie. Nie znam się na BMW ale logika nie jest mi obca.

Jak dla mnie to jest dokładnie odwrotnie jak piszecie.

Może jak z przodu dam inne koła niż z tyłu to wyjdzie jakiś błąd ale możecie mi powiedzieć skąd samochód ma "wiedzieć", że ma inne koła? Ma czujniki wiatru jak samolot? cfaniaczek.gif

A w ogóle to nie było tam przy dyfrach żadnych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli sygnał brany z ABS to wszystko będzie działać tak jak powinno.

To akurat jest moje pytanie - czy sygnał jest brany z ABS.

Bo jeśli tak to jednak ja sądzę, że może nie być tak jak powinno bo nie będą się obroty koła zgrywały z obrotami silnika gdyż dyfer ma inne przełożenie. Pytanie czy komp bierze to pod uwagę niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może jak z przodu dam inne koła niż z tyłu to wyjdzie jakiś błąd ale możecie mi powiedzieć skąd

> samochód ma "wiedzieć", że ma inne koła? Ma czujniki wiatru jak samolot?

> A w ogóle to nie było tam przy dyfrach żadnych czujników.

Chodzi o błąd pomiaru prędkości/przebiegu przy zmianie średnicy kół grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat jest moje pytanie - czy sygnał jest brany z ABS.

> Bo jeśli tak to jednak ja sądzę, że może nie być tak jak powinno bo nie będą się obroty koła

> zgrywały z obrotami silnika gdyż dyfer ma inne przełożenie. Pytanie czy komp bierze to pod

> uwagę

Jeśli sygnał dla prędkościomierza jest brany z ABS to dyfer nie ma nic do wskazań licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat jest moje pytanie - czy sygnał jest brany z ABS.

> Bo jeśli tak to jednak ja sądzę, że może nie być tak jak powinno bo nie będą się obroty koła

> zgrywały z obrotami silnika gdyż dyfer ma inne przełożenie. Pytanie czy komp bierze to pod

> uwagę

ale predkosc auta to jedno a obroty silnika to drugie...

predkosc i dystans jest wyliczana z ilosci obrotow kola i jego obwodu - ktory jest znany i ustalony przez producenta (dlatego zmiana srednicy kola psuje wskazania predkosci i odleglosci)

obroty silnika sa wyliczane z zupelnie innego miejsca i nie maja nic wspolnego (te wyliczenia) z predkoscia ruch auta - bo przeciez mozesz na luzie wykrecic silnik az do odcinki wink.gif - predkosc zero a obroty sie jednak zmieniaja... w druga strone, gaszac silnik i toczac sie z gorki (o ile jest prad oczywiscie) to predkosc jest pokazywana i odomoeter nabija przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiecie co Panowie. Nie znam się na BMW ale logika nie jest mi obca.

> Jak dla mnie to jest dokładnie odwrotnie jak piszecie.

> Może jak z przodu dam inne koła niż z tyłu to wyjdzie jakiś błąd ale możecie mi powiedzieć skąd

> samochód ma "wiedzieć", że ma inne koła? Ma czujniki wiatru jak samolot?

> A w ogóle to nie było tam przy dyfrach żadnych czujników.

Pomyśl tak: auto na samych kołach, bez dyfra jedzie na luzie z górki. Koła się kręcą i stąd trafia sygnał z prędkością. Nieważne jaki dyferencjał będzie, prędkość pokazywana będzie taka sama. Jedynie obroty silnika mogą być wyższe/niższe przy danej prędkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale predkosc auta to jedno a obroty silnika to drugie...

> predkosc i dystans jest wyliczana z ilosci obrotow kola i jego obwodu - ktory jest znany i ustalony

> przez producenta (dlatego zmiana srednicy kola psuje wskazania predkosci i odleglosci)

> obroty silnika sa wyliczane z zupelnie innego miejsca i nie maja nic wspolnego (te wyliczenia) z

> predkoscia ruch auta - bo przeciez mozesz na luzie wykrecic silnik az do odcinki - predkosc

> zero a obroty sie jednak zmieniaja... w druga strone, gaszac silnik i toczac sie z gorki (o

> ile jest prad oczywiscie) to predkosc jest pokazywana i odomoeter nabija przebieg.

No to chyba się nie zrozumieliśmy. Odpisuję pod Twoim postem ale tyczy się to wszystkich poprzedników.

Mi nie chodzi o to z jaką faktycznie prędkością będzie się poruszało auto bo to jest oczywiste, że większe koła to większa prędkość i wskazania zegara będą ok nawet jeśli wyjmę dyfry i zastąpię je gumowymi głowami chomików... ale chodzi o porównanie prędkości obrotu koła z prędkościami obrotowymi silnika na poszczególnych biegach. Czy komp jakoś to porównuje, na jakiej podstawie zmienia biegi itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to chyba się nie zrozumieliśmy. Odpisuję pod Twoim postem ale tyczy się to wszystkich

> poprzedników.

> Mi nie chodzi o to z jaką faktycznie prędkością będzie się poruszało auto bo to jest oczywiste, że

> większe koła to większa prędkość i wskazania zegara będą ok nawet jeśli wyjmę dyfry i zastąpię

> je gumowymi głowami chomików... ale chodzi o porównanie prędkości obrotu koła z prędkościami

> obrotowymi silnika na poszczególnych biegach. Czy komp jakoś to porównuje, na jakiej podstawie

> zmienia biegi itp itd.

nigdzie nie napisales ze to automat wink.gif

niestety nie napisze ci jak jest w BMW - bo nie wiem, ale na zdrowy rozsadek to skrzynia automatyczna zmienia biegi w funkcji obciazenia silnika i jego obrotow, a nie predkosci wiec zmiana dyfrow nie powinna nic popsuc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdzie nie napisales ze to automat

Napisałem - w pierwszym poście. (nie edytowałem).

> niestety nie napisze ci jak jest w BMW - bo nie wiem, ale na zdrowy rozsadek to skrzynia

> automatyczna zmienia biegi w funkcji obciazenia silnika i jego obrotow, a nie predkosci wiec

> zmiana dyfrow nie powinna nic popsuc

No właśnie o ten "algorytm" zmiany biegów mi chodziło.

Trochę dziwne, że automat nie brałby prędkości auta do zamiany biegów hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem - w pierwszym poście. (nie edytowałem).

> No właśnie o ten "algorytm" zmiany biegów mi chodziło.

> Trochę dziwne, że automat nie brałby prędkości auta do zamiany biegów

w miare nowoczenym algorym bierze pod uwage min (obciazenie, glebokosc wcisniecia gazu, predkosc wcisniecia gazu, predkosc obr silnika, predkosc pojazdu, aktualny bieg), najnowsze biora pod uwage pochylenie terenu a najnajnowsze odczytuja gane z gps np o serii zblizajacych sie zakretow spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w miare nowoczenym algorym bierze pod uwage min (obciazenie, glebokosc wcisniecia gazu, predkosc

> wcisniecia gazu, predkosc obr silnika, predkosc pojazdu, aktualny bieg), najnowsze biora pod

> uwage pochylenie terenu a najnajnowsze odczytuja gane z gps np o serii zblizajacych sie

> zakretow

Czyli jest "szansa" że coś będzie niehalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem - w pierwszym poście. (nie edytowałem).

kajam sie, przeoczylem wink.gif

> No właśnie o ten "algorytm" zmiany biegów mi chodziło.

smile.gif

> Trochę dziwne, że automat nie brałby prędkości auta do zamiany biegów

wydawalo mi sie ze zmiana przelozen ma na celu prace w optymalnym dla silnika zakresie obrotow uwzgledniajac jego obciazenie itp. A predkosc jest wynikiem but.gif ale w sumie... ja sie tam nie znam na tej zaawansowanej elektronice wink.gif

ps. kuzyn kupil kiedys (lata 90) mercedesa 190 diesel z automatem od benzyny (tzw. igla sztuka od dziadka z niemiec) - nawet jezdzil wink.gif ale tam to wszystko byla 'prosta' hydraulika... no i czasy inne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może jak z przodu dam inne koła niż z tyłu to wyjdzie jakiś błąd ale możecie mi powiedzieć skąd

> samochód ma "wiedzieć", że ma inne koła? Ma czujniki wiatru jak samolot?

Nie wie, dlatego jak da się inna średnice kół niż fabryczne licznik będzie przekłamywac

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jest możliwość, że będzie głupiał?

> Dyfry mają inne przełożenia. Wątpię, że tu ktoś takie myki robił i nie oczekuję odpowiedzi w stylu:

> taaa, miałęm to samo i mi się tak i tak robiło ale poteoretyzować można

W X5 moze nikt nie robil, ale w innych modelach na potege. Dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.