Skocz do zawartości

Ustawianie zapłonu w WSK


agorny

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam mały problem z ustawieniem zapłonu w wuesce...może robię coś nie tak. Banalne pytanie: czy do

> ustawiania przerwy na przerywaczu służy tylko i wyłącznie wkręt oznaczony strzałką na fotce?

Tak, ale najpierw musisz ustawic tlok w odpowiedniej pozycji i miec zalozone magneto, o ile dobrze pamietam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam mały problem z ustawieniem zapłonu w wuesce...może robię coś nie tak. Banalne pytanie: czy do

> ustawiania przerwy na przerywaczu służy tylko i wyłącznie wkręt oznaczony strzałką na fotce?

OPIS

jak wyżej kolega napisał - koło magnesowe musi być założone, tłok 3 mm przed GMP. I jedna uwaga - jeżeli to współczesny przerywacz, to ustawienie zapłonu może być problematyczne - tworzywo to gównolit, który czasem po jednym obrocie krzywki się odkształca, albo wręcz rozpuszcza pod wpływem temperatury oslabiony.gif

Ale próbuj ok.gif

No i pokaż foty Wieśki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, Panowie. Czytałem ten opis (jak również kilka innych) i "na papierze" wygląda to na stosunkowo prostą czynność. Ale w praktyce...Kiedy już ustawię prawidłową szerokość szczeliny i zaczynam dokręcać wkręt młoteczek i kowadełko zaczynają rozjeżdżać się i to w różnych płaszczyznach... tongue.gif

Aha, przerywacz rzeczywiście jest współczesny. ok.gif

Szybsza niż pozostałe bo czerwona. grinser006.gif

286457926-wsk.jpg

post-25997-14352517994771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli to współczesny przerywacz, to ustawienie zapłonu może być problematyczne - tworzywo to

> gównolit, który czasem po jednym obrocie krzywki się odkształca, albo wręcz rozpuszcza pod

> wpływem temperatury

gdzie zatem kupic porzadne czesci?

jakis czas temu zakupilem cala plytke zaplonowa do jawy, ale jej wykonanie jest wlasnie mniej wiecej takie jak opisales, czlowiek chce dobrze, kupuje nowe, a tu zonk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, przerywacz rzeczywiście jest współczesny.

No właśnie o tym pisałem - plastik jest elastyczny i miękki...też miałem problem z ustawieniem przerwy na takim badziewiu - założyłem stary z epoki, wyczyściłem styki i sprzęt śmiga - pali od pierwszego, jeździ bez zadyszki wink.gif

> Szybsza niż pozostałe bo czerwona.

git zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie zatem kupic porzadne czesci?

> jakis czas temu zakupilem cala plytke zaplonowa do jawy, ale jej wykonanie jest wlasnie mniej

> wiecej takie jak opisales, czlowiek chce dobrze, kupuje nowe, a tu zonk...

wielokrotnie o tym pisałem - współczesne części to kasa w błoto - kilka razy sprawdziłem i wystrzegam się jak mogę.

Trzeba uskuteczniać polowanie na części z prlu - nieraz okazywało się, że wyczyszczenie jakieś części dawało lepszy rezultat niż zamontowanie współczesnej (chińskiej!!) produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
W dniu 18.11.2012 o 15:34, agorny napisał:

Mam mały problem z ustawieniem zapłonu w wuesce...może robię coś nie tak. Banalne pytanie: czy do ustawiania przerwy na przerywaczu służy tylko i wyłącznie wkręt oznaczony strzałką na fotce? http://forum3.autokacik.pl/public/style_emoticons/default/zlosnik.gif

286457698-zaplon.jpg

%7BfileStore.core_Attachment%7D/monthly_11_2012/post-25997-14352517993948_thumb.jpg

Mam ten sam problem ;] ustawiłem wszystko jak bozia przykazała i silnik pracuje jeszcze gorzej ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.