Skocz do zawartości

Aluminiowe Felgi 15" do Uniacza


szefol84

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem mam alumki 15" w atrakcyjnej cenie do kupienia i nie wiem jakie opony wsadzić by nie obcierały mi o nadkola i nie wystawały poza obrys autka.

(Felgi śmigają w Fiacie Marea ale nie wym czy wam to pomoże w odpowiedzi i) Opony tam są 195/50 lecz u mnie takie nie wejdą. Panowie pytam jakie opony wsadzić do tych felg by zgodnie z prawem śmigać. Czy może jednak odpuścić sobie te felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam problem mam alumki 15" w atrakcyjnej cenie do kupienia i nie wiem jakie opony wsadzić

> by nie obcierały mi o nadkola i nie wystawały poza obrys autka.

> (Felgi śmigają w Fiacie Marea ale nie wym czy wam to pomoże w odpowiedzi i) Opony tam są 195/50

> lecz u mnie takie nie wejdą. Panowie pytam jakie opony wsadzić do tych felg by zgodnie z

> prawem śmigać. Czy może jednak odpuścić sobie te felgi.

To są oryginalne fele od marei?

Sporo zależy od odsadzenia felgi (ET) ale raczej będzie ciut wystawało. Jakie masz w ogóle zawieszenie?

Ja jeżdżę na 195/55, obniżone zwieszenie. Z tyłu mam krążki pod odbojami i nie ociera, z przodu czasem haczy zderzaka delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko że poprzedni właściciel miał je w fiacie one wyglądają tak jak dobrze pamiętam:http://corsasport.pl/forum/alufelgi-rial-viper-15-7j-z-oponami-t69111.html

lub tak: http://moto.allegro.pl/1-alu-felga-centra-7j-15-et37-4x98-pp70154-i2738288265.html

co do zawieszenia to nie wiem jakie mam bo autko od pół roku mam i w zawieszeniu nie grzebałem ale z tego co widzę to standard zero obniżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem tylko że poprzedni właściciel miał je w fiacie one wyglądają tak jak dobrze

> pamiętam:http://corsasport.pl/forum/alufelgi-rial-viper-15-7j-z-oponami-t69111.html

> lub tak: http://moto.allegro.pl/1-alu-felga-centra-7j-15-et37-4x98-pp70154-i2738288265.html

> co do zawieszenia to nie wiem jakie mam bo autko od pół roku mam i w zawieszeniu nie grzebałem ale

> z tego co widzę to standard zero obniżenia.

Bardzo trudno będzie Ci doradzic bo wiele zależy od ET i szerokości felgi. Nie możesz założyć tego na próbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jutro będe przymierzał ale tam są opony 195/55, Jutro sprawdze dokładnie jakie jest Et i

> szerokość felgi. Jak zmierzyć szerokość od wewnątrz felgi czy cała??

Pojedź na wulkanizację. Tam jednym magicznym dotknięciem czujników na wyważarce powiedzą ci jaką masz szerokość i ET :D

Tu masz 195/55

poskadany2.jpg

poskadany1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy 6 calach szerokosci i ET w okolicach 35 i odpowiednim profilu opony nic sie dziac nie

> bedzie...

> o 7 calowych felgach bez klepania rantow zapomnij a i tak bedzie w uj ciasno...

Mam 7-mio calowe, opony 195/55, ranty nie klepane, zawias -40 i nie ociera.

Krążki pod odboje się zakłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie na 15" felgach z tipo były założone 195/55 i obcierały z tyłu o belkę a z przodu przy

> skręcie o nadkola. Ja zdecydowałem się na 175/55/15 i wszystko pięknie się mieści, nic nie

> obciera, a jeździ się całkiem przyjemnie.

Bo Ty masz małe odsadzenie (duże ET). Jakbyś jakiś dystans dał to by było git grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie na 15" felgach z tipo były założone 195/55 i obcierały z tyłu o belkę a z przodu przy

> skręcie o nadkola. Ja zdecydowałem się na 175/55/15 i wszystko pięknie się mieści, nic nie

> obciera, a jeździ się całkiem przyjemnie.

U mnie przy 175/50 R15 i felgach 15" z ET 30 z tyłu potrafiło obetrzeć przy komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie na 15" felgach z tipo były założone 195/55 i obcierały z tyłu o belkę a z przodu przy

> skręcie o nadkola. Ja zdecydowałem się na 175/55/15 i wszystko pięknie się mieści, nic nie

> obciera, a jeździ się całkiem przyjemnie.

Ja mam 175, co prawda na felgach 13", ale z wysokim profilem, no i jak wiesz, bez krążków tarło o nadkole. Teraz obciera tylko przy dużym obciążeniu, co się nie zdarza smile.gif

Mniejsze ET na pewno by poprawiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponę możesz założyć prawie każdą tylko niestety nieliczne będą bezkolizyjne dla Twojej budy wink.gif

Jeśli felga będzie szeroka a opona za wąska zrobi się naciąg i boki opony będą pod lekkim skosem w kierunku bieżnika. Natomiast jeśli profil opony będzie za wysoki to zrobi się balon.

Przy 15" dla naszych samochodów to przede wszystkim musi być niskie ET felgi (od 37 w dół), szerokość max 6,5" (tyle pamiętam ma chyba gajos - jeżeli się mylę to mnie poprawcie) i teraz pytanie jaką szerokość będzie miała opona: im mniejsza szerokość tym profil może być ciut większy.

Koledzy Ci już opisali przykłady 15stek i szerokości.

Moim zdaniem trzeba byłoby szukać 195/45r15 czyli te Yokohamy Tschooba, które teraz są u Kacpra i taki rozmiar co kiedyś miał Zibi w swoim UT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc felg nie przymierzyłem ponieważ opony tam są 195/55 i tak by mi tarło. Ale felga ma ET 37,szerokość 7'',rozmiar felgi 15'' firma ARECO lub AREKO. Pytam teraz jakie opony najlepiej do tego i czy nie będzie obcierało lub wystawało za autko.

Bardzo dziękuję wszystkim którzy mi pomagają udzielając odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc felg nie przymierzyłem ponieważ opony tam są 195/55 i tak by mi tarło. Ale felga ma ET

> 37,szerokość 7'',rozmiar felgi 15'' firma ARECO lub AREKO. Pytam teraz jakie opony najlepiej

> do tego i czy nie będzie obcierało lub wystawało za autko.

> Bardzo dziękuję wszystkim którzy mi pomagają udzielając odpowiedzi.

Zbierając do kupy informacje:

To czy będzie wystawało będzie w dużej mierze zależne od ET ale przy 7 calowej feldze to na pewno ciut będzie wystawało. Jeśli nie to będzie tarło od wewnątrz i tu trzeba zdystansować...

Co do ocierania to z tyłu można dać krążki na belkę pod odbojnik a z przodu niewiele się zrobić da ale tam przeważnie nie trze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse jakieś mam 2 sztuki, krążki ( a jakieś dane jaka średnica , jaka grubość) jak będzie ciut wystawało to nakładki na nadkola załatwią sprawę by wyglądało że nie wystaje.(bo problemy z przeglądem będą). Jakieś jeszcze porady dla mnie przed założeniem tych felg?? A jakie opony?? jestem laikiem samochodzik mam od 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dystanse jakieś mam 2 sztuki, krążki ( a jakieś dane jaka średnica , jaka grubość) jak będzie ciut

> wystawało to nakładki na nadkola załatwią sprawę by wyglądało że nie wystaje.(bo problemy z

> przeglądem będą). Jakieś jeszcze porady dla mnie przed założeniem tych felg?? A jakie opony??

Kup sobie krążki hockeyowe w sklepie sportowym.

Nakładki owszem ale to kasa...

A tak w ogóle to najpierw obniż zawieszenie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a bez obniżania auta nie przejdzie???

Przejdzie, nawet mniejsze ryzyko ocierania ale jak to wygląda grinser006.gif

Wiele lat jeździłem kozą (z przyczyn praktycznych) ale od kiedy posadziłem uniaka to jest inna bajka.

Inny wygląd, inne prowadzenie (komfort spadł ale nie w zakrętach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejdzie, nawet mniejsze ryzyko ocierania ale jak to wygląda

> Wiele lat jeździłem kozą (z przyczyn praktycznych) ale od kiedy posadziłem uniaka to jest inna

> bajka.

> Inny wygląd, inne prowadzenie (komfort spadł ale nie w zakrętach).

tak ale u mnie auto non stop 3 osobu jeżdżą ja codziennie żona z młodym przynajmniej raz w tygodniu. Jakbym go obniżył to z zakupami nie dojadę do domu hahah (jeżdżę raz w miesiącu i ok 40kg zakupów mam). Jak będzie kasa to pobawię się w rozpórki i lepsiejsze zawieszenie a może potem pomyśle o obniżaniu jak żona zrobi prawko i kupi jakieś berechło to wtedy w uno wpakuje więcej jak do tego czasu dotrzyma.

Jaki rozmiar opon do tych felg proponujecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ale u mnie auto non stop 3 osobu jeżdżą ja codziennie żona z młodym przynajmniej raz w

> tygodniu. Jakbym go obniżył to z zakupami nie dojadę do domu hahah (jeżdżę raz w miesiącu i ok

> 40kg zakupów mam). Jak będzie kasa to pobawię się w rozpórki i lepsiejsze zawieszenie a może

> potem pomyśle o obniżaniu jak żona zrobi prawko i kupi jakieś berechło to wtedy w uno wpakuje

> więcej jak do tego czasu dotrzyma.

> Jaki rozmiar opon do tych felg proponujecie???

Kończąc dyskusję - odpuść sobie te felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kończąc dyskusję - odpuść sobie te felgi.

A co w tym złego że samochodzik do dziennego Użytku. Jak go obniżę to muszę wpakować dużo kasy w dobre zawieszenie by przy dużym obciążeniu nie dobijał. Założę alumki(wiosną), pośmigam i wyczaję jak samochód reaguje i po jakim czasie zużywa się zawieszenie

bo będę na wiosnę robił przód i tył. Wybacz Glaca ale mnie super tuning samochodu na razie nie interesuję. Kocham to autko bo jest tanie i na razie mnie nie zawiodło. Nie rozumiem aluzji by odpuścić sobie te felgi, wiem że obniżenie potęguję efekt ale na razie nie mam na to kasy by bawić się w tuning auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co w tym złego że samochodzik do dziennego Użytku. Jak go obniżę to muszę wpakować dużo kasy w

> dobre zawieszenie by przy dużym obciążeniu nie dobijał. Założę alumki(wiosną), pośmigam i

> wyczaję jak samochód reaguje i po jakim czasie zużywa się zawieszenie

> bo będę na wiosnę robił przód i tył. Wybacz Glaca ale mnie super tuning samochodu na razie nie

> interesuję. Kocham to autko bo jest tanie i na razie mnie nie zawiodło. Nie rozumiem aluzji

> by odpuścić sobie te felgi, wiem że obniżenie potęguję efekt ale na razie nie mam na to kasy

> by bawić się w tuning auta.

Mi nie chodzi o obniżenie, co się tak tego obniżenia uczepiłeś.

Mówię Ci tylko, że nie będziesz zadowolony z tych kół. Pomęczysz się, wydasz hajs na fele, opony, potem będziesz kombinował z dystansami, z krażkami i dupami, na koniec stwierdzisz że "to se neda" i zmienisz na 13 albo 14... jeśli w międzyczasie nie uszkodzisz sobie rantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jezdze na felach 3t 30 i 7 cali, na gumach 195/50 i jest cieeeezko z tyłu. Mam wsadzone krazki a

> i tak opona pocięta jak cholera. Przód lajtowo sie ulozyl. Musze wsadzic 185 oponki i powinno

> byc gites.

Ok, bogatszy w doświadczenie też mogę coś powiedzieć.

felgi 15x7, et nie znam ale bardzo "odstające"

Opony 195/55

Zawias -40

Nie da się jeździć mimo krążków.

Ociera i przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie dziękuję za informacje i rady jednak daruję sobie te felgi. macie racje szkoda fatygi.

> Dziękuję tak bym kupił i tylko się denerwował.

Tu masz foto jak wygląda krążek.

Ja swoje dzisiaj podniosłem o 2cm oraz zaklepałem ranty nadkoli... Ocierać nie będzie ale z tyłu zrobiła się "deska" (nitrogliceryny sobie nie powożę hehe.gif). Koła jednak nadal wystają...

20121127130829.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.