Skocz do zawartości

[Uno 1.0 i.e.S 2002r] Gumy półosi - trwałość i jakość?


arkain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich zlosnik.gif

Przejdę od razu do rzeczy:

Dnia 19.04.2011 wymieniałem u mechanika gumy półosi ponieważ były poważnie spękane. Dnia 02.11.2011 zmuszony zostałem do zakupu i montażu "nowej skrzyni" (używana 96r - swoją drogą kto miał tak genialny pomysł by oznaczenia skrzyni wybijać WEWNĄTRZ skrzyni?) z powodu iż guma którą "założył" "mechanik" ciekła przy półosi od strony skrzyni i następowało to jedynie podczas jazdy (przez co nie widziałem objawów na parkingu dopóki ich nie usłyszałem).

Wówczas założyłem nowe gumy i posmarowałem delikatną warstwą silikonu do miski olejowej (by być pewien szczelności połączenia) w miejscu gdzie jest łożysko gumy.

Dziś mamy 24.11.2012 i z gumy półosi od strony skrzyni (znowu prawa strona) zaczyna wyciekać olej...

Od czasu ostatniej wymiany auto przejechało dokładnie 10tyś km.

Pytanie brzmi: Jakiej firmy, marki lub od jakiego innego auta pasują gumy półosi które wytrzymają ZNACZNIE więcej km. Poprzednie które były zamontowane fabrycznie wytrzymały 40 tyś km i prawie 10 lat.

Wiem że zapewne z obecną jakością produkcji i podejściem producenta do klienta gumy takie nie wytrzymają więcej niż 5lat ale może ktoś miał już z tym problemem styczność i może pomóc?

Z góry wielkie dzięki.

guma.jpg

post-147148-14352518035243_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gumy są raczej całe tylko wałek jest mokry i ciężko powiedzieć czy to cieknie to łożysko czy między

> łożyskiem a gumą. Tak to wygląda obecnie

Na razie to się tylko poci. Ale jak pisałem wyżej - jest to efekt nieprawidłowego wykonania naprawy.

Tu masz link do wyżej wspomnianego manuala.

A ogłoszenie poszło do kosza. Zamieść je od nowa w podwieszonym wątku na UKP.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to wygląda obecnie

Na moje oko to masz ledwo co spocone. Przetrzyj szmatką i zapomnij.

Sam wymieniałem gumy oraz uszczelniacze półosi i po ok. 5 latach bolid znaczy teren w garażu... angryfire.gif to nie guma popuszcza, lecz uszczelniacz, ale już tego nie ruszam... zresztą nawet stosowne przepisy dopuszczają zapocenie części pojazdu, byle nie było spadających kropel płynów eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.