Skocz do zawartości

Samochody tolerujące gaz


maxdax

Rekomendowane odpowiedzi

> Poproszę o podanie modeli nowych samochodów które tolerują gaz,

> wiem że Skoda Octavia 1.6 mpi czy coś jeszcze?

1.4 Fiata. Zarówno w wersji z Turbo jak i bez.

Jest sporo silników wolnossących które wymagają nieco większej troski przy LPG, bo nie mają hydrauliki regulującej luz zaworowy.

Np 1.8 w Oplu, 1.8 w Mitsubishi, chyba 1.8 z Hondy hmm.gif

Kolega ma 1.4tsi w Skodzie Octavii. Instalacja "fabryczna" (znaczy ASO domontowywało jeszcze przed pierwszą rejestracją).

Początkowo coś tam było nie tak, ale poprawili i kolega sobie chwali smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poproszę o podanie modeli nowych samochodów które tolerują gaz,

> wiem że Skoda Octavia 1.6 mpi czy coś jeszcze?

może łatwiej będzie podać, które nie tolerują....

ale z takim pytaniem trzeba się udać najlepiej do np. AC które produkuje stagi a nie do "potocznej opinii" że np. Honda z VTEC nie toleruje gazu bo "Pan Bogdan długo kręcił śrubą a check engine i tak się zapalał" hehe.gif

Ja mam Hondę i regulacja luzu jest płytkami, zrobiła 250 tyś na gazie, zero jakiś lubrykifatorów itp. sekwencja, serwis i "gra gitara" nigdy nie miałem problemu z instalacją ani silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może łatwiej będzie podać, które nie tolerują....

> ale z takim pytaniem trzeba się udać najlepiej do np. AC które produkuje stagi a nie do "potocznej

> opinii" że np. Honda z VTEC nie toleruje gazu bo "Pan Bogdan długo kręcił śrubą a check engine

> i tak się zapalał"

Tutaj chodzi o nowe auta - a więc o to, czy formalnie ASO pozwala na instalację LPG bez ryzyka utraty gwarancji.

> Ja mam Hondę i regulacja luzu jest płytkami, zrobiła 250 tyś na gazie, zero jakiś lubrykifatorów

> itp. sekwencja, serwis i "gra gitara" nigdy nie miałem problemu z instalacją ani silnikiem.

Co ile trzeba było regulować zawory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O LPDI mi chodziło właśnie

> Założyłbym ale gwarancja

Jak to się mówi, albo rybka albo pip... smile.gif

Poczytaj lpg-forum.pl jest tam gość co ma to w octavii2 1,8tsi i raczej nie jest zadowolony.

Jest za to AGIS taka polska firma od LPG, która pracuje nad swoją wersją LPDI, premiera ma być na GasShow w marcu. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można gdzieś o tym poczytać ?

wiem tylko z doswiadczenia "mojego" gazownika

wycofal sie z tego jak 3 auta pod rzad zaczely mu zjezdzac na gwarncyjne naprawy wlasnie z pompami i wtryskami

na D gazie system calkiem niezle podobno niezawodenie - jedynie tzreba wkalkulowac wymiane pompy raz na 100kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem tylko z doswiadczenia "mojego" gazownika

> wycofal sie z tego jak 3 auta pod rzad zaczely mu zjezdzac na gwarncyjne naprawy wlasnie z pompami

> i wtryskami

> na D gazie system calkiem niezle podobno niezawodenie - jedynie tzreba wkalkulowac wymiane pompy

> raz na 100kkm

W kwestii jakosci gazu:

co gazownik to opinia, ja rozmawialem z moim: nie widzi problemu oraz z centralnym serwisem KME - diagnosta ktory jezdzil ze mna podczas adaptacji mowil, ze maja klientow jezdzacy po D i odziwo jest weicej problemow (brudniejsze filtry, zatykajace sie wtryski, problem z regulacja). Sam osobiscie dwa razy w D po tankowaniu mialem problem z przelaczeniem na gaz i znacznie wiekszym spalaniem - i nie jest to kwestia V bo po naszej A2 jechalem tak samo wink.gif. Raz tez problem wystapil w Czechach.

Tyle ze po pl zrobilem 90kkm i nigdy problemu nie mialem, za granica na LPG zrobilem moze 8kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.