Skocz do zawartości

Diagnostyka UNO 1.0 na Bosch MA1.7


arkain

Rekomendowane odpowiedzi

> Z góry przepraszam za off topic. Piszę ze szpitala. Jak z niego wyjdę to napiszę na stronie uno

> moja historię i będę musiał się z Wami wszystkimi przegnać...

Auć, jak rodzina?

> Moje uno nie nadaje się już do jazdy: bo miałem wypadek

> Ja mam 4 szwy na głowie i jeszcze muszę kilka dni tu zostać...

> Co do diagnostyki uno to może w wolnym czasie pomyśle o napisaniu własnego softu który będzie

> diagnozował wszystkie nasze uniacze... Ale to dalekie plany...

Spokojnie, to teraz najmniej ważna sprawa. Mój Uniak drugi dzień jeździ na ECU od Audi - 0 280 000 745 i wygląda, że z nim go zostawię.

Pozdrawiam Wszystkich

> Forumowiczów.

Wracaj szybko do zdrowia. To teraz najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cztery szwy na głowie i naciągnięte ścięgna szyji i barku, żona poza krwiakami i bólem pleców cała, mój 2,5 letni synek cały i zdrowy (zasługa wysokiej klasy fotelika), w najgorszym stanie jest moja mama która siedziała za mną, ma złamany mostek, skręconą nogę w kolanie, kilka szwów na głowie i krwiak na głowie oraz wstrząs mózgu miała... Ale najważniejsze że wszyscy żyjemy bo auto miało 28L LPG w kole (a bagażnik przestał istnieć) oraz 3/4 zbiornika PB... Najważniejsze że mały wyszedł z tego bez obrażeń bo my dorośli jakoś się wyliżemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Panowie a czy tym programem zdiagnozuje uno z 2001 z silnikiem 1,0 FIRE?

Nie mam pojęcia. Natomiast wiesz, na czym skończyłem ostatecznie z diagnostyką 1,4? Diodą LED i przyciskiem zlosnik.gif Działa doskonale, podaje kody sekwencją błyskową. Ten sam komp z diagnozerem nie chciał współpracować.

A żeby było jeszcze śmieszniej, to Uno teraz jeździ z ECU z Audi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pojęcia. Natomiast wiesz, na czym skończyłem ostatecznie z diagnostyką 1,4? Diodą LED i

> przyciskiem Działa doskonale, podaje kody sekwencją błyskową. Ten sam komp z diagnozerem nie

> chciał współpracować.

> A żeby było jeszcze śmieszniej, to Uno teraz jeździ z ECU z Audi

No to masz prawie-audi smile.gif

A do Uno 1.0 ponoć pasuje komp z któregoś VW - bodaj z passata B3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A żeby było jeszcze śmieszniej, to Uno teraz jeździ z ECU z Audi

Rozumiem że nie była to przkładka P&P tylko musiałeś coś zmieniać?

Gdzieś widziałem fotki uno przerobionego na A3 więc jesteś na dobrej drodze palacz.gif

Program już mam teraz tylko czekam na kabelek i zobaczymy co z tego wyjdzie icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem że nie była to przkładka P&P tylko musiałeś coś zmieniać?

Kompletne P&P. Odpięcie akumulatora, wypięcie kompa fiata i wpięcie od audi, podpięcie akumulatora, następnie "adaptacja" kompa zgodnie z instrukcją. Czyli odpalenie zimnego silnika bez dotykania pedału przyśpiesznika, danie mu się nagrzać do trzech załączeń wentylatora, ostre kilkukrotne przegazowanie, przytrzymanie przez kilkanaście sekund na ok 2 tysięcy obrotów i zgaszenie.

> Gdzieś widziałem fotki uno przerobionego na A3 więc jesteś na dobrej drodze

Małe szanse, bo spryskiwacze reflektorów ma od BMW zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 98 roku montowali układ sterujący z tematu w 1.0, więc na 99% CI się uda...

ps. jetronici/motronici montowali w peugotach, audi, renault, fiatach (croma, uno różne rodzaje, bravo)... itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

> Podłączyłem się pod MES i od razu zauważyłem że w ustawieniach FTDI opóźnienie musiałem zmienić z

> 16 na 2 by zachować stabilność połączenia.

> W ustawieniach programu zwiększyłem szybkość odświeżania parametrów i wykresów na FAST i nareszcie

> jakoś ładnie zaczęło to działać

> Jednak mimo wszystko im mniej zaznaczymy parametrów które chcemy oglądać tym szybciej się one

> aktualizują...

> Zauważyłem również że MES pokazuje kilka parametrów mniej niż CDIF/2.

> Jak widzicie drogie koleżanki i koledzy możemy w końcu diagnozować nasze 1.0 w zaciszu własnego

> domu za niewielkie pieniądze (i bez bawienia się w kupowanie laptopów czy kart PCMCIA z dwoma

> portami RS232).

> To chyba tyle odnośnie tego wątku. Nie zamykam bo może ktoś ma jeszcze jakieś pytania

> Pozdrawiam

> Arkain

> PS: Szkoda że nie da się do jednego postu dodać więcej niż jednego załącznika...

> (z góry przepraszam adminów że wklejam post pod postem ale tylko dzięki temu mogłem władować tu

> pliki i wszystko przedstawić)

Mam pytanie bo zakupiłem taki sam interefejs ze strony http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-ecu-scan-usb-we-wtyku-obd2.html i przejściówkę na 3 pin ale nie moge się połaczyć z moim ecu monotronic 0 261 204 822 . Czy ten interfejs działa z Mes-em tylko po przeróbkach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie bo zakupiłem taki sam interefejs ze strony

> http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-ecu-scan-usb-we-wtyku-obd2.html i przejściówkę na 3 pin ale

> nie moge się połaczyć z moim ecu monotronic 0 261 204 822 . Czy ten interfejs działa z Mes-em

> tylko po przeróbkach ???

Przeróbek wymaga ELM,

a na tym ustawiasz pozycję KKL i przejściówka 3 pin. Podobno ma działać. niewiem.gif

Ja mialem starszy wyrob Viaken-a dedykowany pod linie KKL na dwa porty com - działało. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie bo zakupiłem taki sam interefejs ze strony

> http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-ecu-scan-usb-we-wtyku-obd2.html i przejściówkę na 3 pin ale

> nie moge się połaczyć z moim ecu monotronic 0 261 204 822 . Czy ten interfejs działa z Mes-em

> tylko po przeróbkach ???

Mam ten kabelek, używam go z przejściówką 3pin z oprogramowaniem IAW EcuScan.

Sam interfejs działa bez problemu, z tym że u mnie jest komputer z Palio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ten kabelek, używam go z przejściówką 3pin z oprogramowaniem IAW EcuScan.

> Sam interfejs działa bez problemu, z tym że u mnie jest komputer z Palio

Ale ten program to do samochodów z kompem MM np 899 w uno albo 1.2 w punto a nie Boscha np 1.0 w uno 1.4 w tipo, do drugiego to MES już jest potrzebny, ja sam podłączałem przez usb i za każdym razem dobrze działało cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.