Skocz do zawartości

płukanie nagrzewnicy...jest jakiś środek do tego ??


Slawek_Carlsson

Rekomendowane odpowiedzi

...osłabło mi ogrzewanie w samochodzie...jakoś nie zwracałem na to uwagi wcześniej, ale teraz to widać przy mrozach - nie mam na razie opcji wymiany nagrzewnicy bo auto musi jeździć więc pytanie - czym przepłukać nagrzewnicę i układ chłodzenia ??

Obstawiam nagrzewnicę dlatego że układ odpowietrzony, płynu pod dostatkiem, chłodnica wymieniona rok temu, termostat sprawny, silnik dogrzewa się i w odpowiednim momencie włączają się wiatraki, UPG wymieniona...w zbiorniczku widać ze trochę syfu zebrało się w płynie tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...osłabło mi ogrzewanie w samochodzie...jakoś nie zwracałem na to uwagi wcześniej, ale teraz to

> widać przy mrozach - nie mam na razie opcji wymiany nagrzewnicy bo auto musi jeździć więc

> pytanie - czym przepłukać nagrzewnicę i układ chłodzenia ??

> Obstawiam nagrzewnicę dlatego że układ odpowietrzony, płynu pod dostatkiem, chłodnica wymieniona

> rok temu, termostat sprawny, silnik dogrzewa się i w odpowiednim momencie włączają się

> wiatraki, UPG wymieniona...w zbiorniczku widać ze trochę syfu zebrało się w płynie

Takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak pisalem - auto musi jezdzic...moze byc inna bo clima jest..

w corsie b z klimą to robiłem ciotce, trochę roboty było ale nagrzewnica nie wymagała wymiany tylko sprzatniecia. ciotce dałem siatke tuningową na wlot nawiewu i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś osobiście tego WYNN's? Po zimie będę u siebie musiał cały układ oczyścić. Nagrzewnica grzeje jak szalona ale autko się strasznie szybko grzeje. Termostat sprawny ale chłodnica nie nadąża się ochładzać, podejrzewam, że ma dodatkową osłonę termiczną w postaci kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te wynalazki ale wynnsem kiedyś zamiast wypłukać zatkaliśmy układ chłodzenia.

Teraz stosujemy to:http://sklep.pro-tec-polska.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=71&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=63

Niedawno robiliśmy beemę e34. Jedna płukanka i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdarzyło się komuś że po płukaniu układ się rozszczelnił? Muszę też przepłukać w Lanosie bo grzeje słabiej niż rok temu, a termostat sprawny. Tylko boję się właśnie żeby coś mi się potem nie rozszczelniło, bo dostęp do nagrzewnicy wymaga rozebrania całej deski, albo kombinacji alpejskich bez rozbierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zdarzyło się komuś że po płukaniu układ się rozszczelnił? Muszę też przepłukać w Lanosie bo

> grzeje słabiej niż rok temu, a termostat sprawny. Tylko boję się właśnie żeby coś mi się potem

> nie rozszczelniło, bo dostęp do nagrzewnicy wymaga rozebrania całej deski, albo kombinacji

> alpejskich bez rozbierania.

...rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że jeśli nie wiadomo w jakim stanie jest UPG to lepiej odpuścić temat bo może jej zaszkodzić jak będzie w kiepskim stanie...u mnie na razie jeszcze coś tam grzeje, ale jak będę miał chwilę to przeczyszczę bo UPG dopiero co założona ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prestone flush używałem kiedyś w punto, auto miało swoje lata i kkm nic się upg nie stało, a syf z układu leciał okropny.

ale to robota na wiosnę lato/trzeba po tym dobrze układ przelać wodą żeby usunąć resztki preparatu i syfu z ukł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny na 100% ale znajoma chyba ten siuwaks używa do czajników http://www.kamix.pl/pl/dom/odkamieniacz_50g i nawet wziąłem na spróbowanie do nawilżacza gdzie nie mam dostępu żeby szczoteczką wyczyścić i powiem wam że działa praktycznie od razu.

Widziałem też czajnik przed i po, normalnie nówka sztuka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zdarzyło się komuś że po płukaniu układ się rozszczelnił? Muszę też przepłukać w Lanosie bo

> grzeje słabiej niż rok temu, a termostat sprawny. Tylko boję się właśnie żeby coś mi się potem

> nie rozszczelniło, bo dostęp do nagrzewnicy wymaga rozebrania całej deski, albo kombinacji

> alpejskich bez rozbierania.

Tak miałem taki przypadek. Rozszczelniła się nagrzewnica w punto. Ale to fiat więc w zasadzie tego się spodziewaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że jeśli nie wiadomo w jakim stanie jest UPG to lepiej

> odpuścić temat bo może jej zaszkodzić jak będzie w kiepskim stanie...u mnie na razie jeszcze

> coś tam grzeje, ale jak będę miał chwilę to przeczyszczę bo UPG dopiero co założona

Prędzej to kompresja z cylindra rozerwie niz taka płukanka przeczyści.

Jakis farmazonów ci nagadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.