Skocz do zawartości

Opłata skarbowa


Ketchup87

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak się kupuje autko to trzeba przed rejestracją pobiec do urzędu skarbowego i coś zapłacić?

To nie chodzi o oplate tylko o złożenie deklaracji, kase w rozliczeniu rocznym sobie rozlicza, najwazniejsze jest aby w terminie była złożona ta deklaracja grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto wpisac kwote w umowie ponizej 1000PLN np 999 wtedy unikniesz jakichkolwiek oplat no i nie

> trzeba isc do skarbowki..

kupowałem niedawno bmw e32: wartość na umowie 999 zł, z adnotacją, że uszkodzona skrzynia biegów i auto do poprawek blacharskich - wszystko zgodnie z prawdą.

dla pewności poszedłem do US zapytać czy muszę coś płacić i urzędniczka sprawdzała przy mnie w taryfikatorze i na allegro wartość samochodu i na podstawie tych dwóch rzeczy wyceniła go na 4000 zł, a uwzględniając adnotację o uszkodzeniach poleciła odprowadzić podatek od wartości 3000 zł. albo mieć faktury na naprawy usterek opisanych na umowie.

dała jakiś druk do wypełnienia i powiedziała, że auto można normalnie zarejestrować, a podatek odprowadzić do dwóch tygodni. ogólnie sprawiała wrażenie niezorientowanej w temacie i raczej mało przekonywująca była, więc olałem temat, zarejestrowałem i póki co jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o podatek od czynności cywilno-prawnych. Masz 14 dni (liczone od daty na umowie kupna) na zgłoszenie się do US i zapłacenie, jeśli samochód kupiłeś od osoby fizycznej.

Jeśli auto kupione zostało w komisie i dostałeś na nie fakturę VAT, wówczas jesteś zwolnioy z tego podatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto wpisac kwote w umowie ponizej 1000PLN np 999 wtedy unikniesz jakichkolwiek oplat no i nie

> trzeba isc do skarbowki..

i tak musisz iść do skarbówki, bo oni wedle eurotaxu (czy jakoś tak to się nazywa) wyceniają pojazd. Jeśli nie trzeba robić opłat wtedy biją na umowie pieczątkę z tekst zwolniony z opłaty skarbowej czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak musisz iść do skarbówki, bo oni wedle eurotaxu (czy jakoś tak to się nazywa) wyceniają

> pojazd. Jeśli nie trzeba robić opłat wtedy biją na umowie pieczątkę z tekst zwolniony z opłaty

> skarbowej czy jakoś tak

To dziwne, jakiś czas temu kupowałem 126p za 500 zł, poszedłem do skarbówki i powiedzieli że jeśli kwota zakupu nie przekroczyła 1 tyś. zł to nie muszę wgl tam przychodzić, i nic na umowie mi nie pisali itp. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może się coś zmieniło, jeszcze rok temu za malucha wartego 500pln musiałem mieć pieczątkę z

> skarbówki, bo inaczej nie chcieli wydać dowodu

to tez cie w konia robili, bo starostwo nie ma prawa odmowic wydania dowodu, jak nie masz oplaty zrobionej. to czy zaplacisz ten podatek, czy nie i pozniej skarbowka ma za co cie scigac to tylko i wylacznie twoj problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie się wydaję że zależy od urzędu i miejscowości w którym się znajduje bo każdy inaczej interpretuje przepisy:)

A tu sejek ma racje u nas w Łodzi jest tak że jak kupujesz auto poniżej 1 tyś i starsze niż 10 lat to do skarbówki nie trzeba się stawiać tylko rejestracja i śmigasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie się wydaję że zależy od urzędu i miejscowości w którym się znajduje bo każdy inaczej

> interpretuje przepisy:)

> A tu sejek ma racje u nas w Łodzi jest tak że jak kupujesz auto poniżej 1 tyś i starsze niż 10

> lat to do skarbówki nie trzeba się stawiać tylko rejestracja i śmigasz:)

Czyli jak starsze niż 10 lat to nie trzeba tego płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cena nie większa niż 1tyś

Ale wszystko w granicach rozsądku bo jak kupisz np Audi A8 z 2000r. za 1tyś to wiadomo że coś takiego nie przejdzie. Skarbówka w późniejszym czasie może się doczepić jak sprawdzą umowę,

ponieważ wydział komunikacji przesyła jakieś dane po zarejestrowaniu do US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził jednak iść, kupiłem tak jak kolega pare postów wyżej samochód z uszkodzeniami karoserii, wartość na umowie 950PLN, auto z 94' i na allegro są po 1500-2000. W US wycenili go na 2300 i odjeli 20% za uszkodzenia. Zapłacić i tak musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.