Skocz do zawartości

Nowa OCTAVIA


prebek

Rekomendowane odpowiedzi

> Celowo o tym nie wspominam, bo to tutaj budzi zbyt silne emocje.

A ja skończyłem zdanie wcześniej niż planowałem. Pierwotnie miało sie kończyć słowami ".... image, którego Skoda nigdy nie miała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale właśnie z powyższych powodów Skoda może co najwyżej lekko nadgryźć rynek na tamte samochody.

> Poważnie mu nie zagrozi, bo marki premium i tak wolą klientów, którzy biorą tzw. wypas - na

> tym jest spory zysk przecież.

Ale nikt nie mowi o zagrazaniu. Ja majac budzet wlasnie na wspomniane A6 wybralem Superba. Moje priorytety byly takie a nie inne, i lepsze wykonanie, czy znaczek na masce nie byly w stanie "usprawiedliwic" duzo wiekszego wydatku... A na A6 bylem najarany od dawna jak lysy na suchary hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Celowo o tym nie wspominam, bo to tutaj budzi zbyt silne emocje.

Normalne chyba, ze budzi palacz.gif.

W mojej rodzinie rowniez. I jakiez bylo moje zdziwienie, gdy szwagier ostatnio przy piwku wspomnial, ze tylko z dwoch aut byl zadowolony Octavi mk1 (ale na wypasie z L&K i po czipie do 160KM w 1.9TDI), i BMW 330d. A aut mial wiele, i wieloma jezdzi (z wypozyczalnii)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalne chyba, ze budzi .

> W mojej rodzinie rowniez. I jakiez bylo moje zdziwienie, gdy szwagier ostatnio przy piwku

> wspomnial, ze tylko z dwoch aut byl zadowolony Octavi mk1 (ale na wypasie z L&K i po

> czipie do 160KM w 1.9TDI), i BMW 330d. A aut mial wiele, i wieloma jezdzi (z wypozyczalnii)...

L&K to trochę inna bajka. Skoda się naprawdę w tych wersjach postarała. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> L&K to trochę inna bajka. Skoda się naprawdę w tych wersjach postarała.

Z czym inna? W Superbie to brazowa nie czarna skora, panoramiczny dach, chlodzone zydle przednie, grzane zydle tylne, "samoparkowanie", TV w Columbusie i dywaniki. To bajery ponad moja wersje. Fajny pakiet, ale nic nadzwyczajnego... Moze w Octavii jest wieksza roznica ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak na żart, to powyższe było kontrowersyjne.

ja bym się bał, po tym jaką jakość i poziom inżynierii reprezentował poprzednik, kupić tą A-klasę. Zresztą w zasadzie każdy Mercedes od 15 lat to zwykły śmietnik zlosnik.gif

Wolałbym Fabię bo bym się mniej bał że gdzieś nie dojedzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czym inna? W Superbie to brazowa nie czarna skora, panoramiczny dach, chlodzone zydle przednie,

> grzane zydle tylne, "samoparkowanie", TV w Columbusie i dywaniki. To bajery ponad moja wersje.

> Fajny pakiet, ale nic nadzwyczajnego... Moze w Octavii jest wieksza roznica

W Superbie nie widziałem jeszcze. Ale Octavia robiła niezłe wrażenie. Jakość wykończeń w porównaniu do zwykłych wersji była zupełnie inna. Aż chciało się takie auto mieć. Przyjemne wewnątrz i nie rzucające się w oczy na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Superbie nie widziałem jeszcze. Ale Octavia robiła niezłe wrażenie. Jakość wykończeń w porównaniu

> do zwykłych wersji była zupełnie inna. Aż chciało się takie auto mieć. Przyjemne wewnątrz i

> nie rzucające się w oczy na zewnątrz.

Tak sie prezentuje Elegance, ktory mam ja:

skoda_superb_5.jpg

Moje auto na wode

286343115-IMG_2197.jpg

lub wnetrze w jasnym kolorze (wyglada slicznie, ale przy dzieciach jest masakra):

2009_skoda_superb_4.jpg

A tak L&K

Skoda+Superb+Estate+Laurin+%2526+Klement+%25282011%2529+Interior.jpg

Skoda-Superb-Combi-LK-01.jpg

jendo czego zazdroszcze to aluski, bardzo mi sie podobaja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sie prezentuje Elegance, ktory mam ja:

> Moje auto na wode

> lub wnetrze w jasnym kolorze (wyglada slicznie, ale przy dzieciach jest masakra):

> A tak L&K

Superb Elegance/Platinum wygląda na tyle dobrze, że L&K tu nie zmienia aż tyle.

Octavia nie robi takiego wrażenia, tam L&K mi się bardziej podobało. Chociaż teraz to chyba trochę pozmieniali te pakiety.

> jendo czego zazdroszcze to aluski, bardzo mi sie podobaja

Felgi fajne, fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Superb Kombi jedno z najładniejszych aut w klasie, jakbym miał tyle dudków to bym je brał w ciemno

> Sedan jest paskudny ale kombiaczek

> Skoda Superbem kombi mnie przeciągnęła na swoja stronę

Tez chętnie bym takiego kombiaka przytulił ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako typowy kapelusznik musze stwierdzic ze octa jest prima sort zlosnik.gif

szkoda tylko ze zwiekszaja wymiary-niestety miejsca parkingowe maja stale wymiary od wielu lat..jesli tendencja sie utrzyma to octavia 5 generacji bedzie wymiarowo przypominac dzisiejsza s-klase a chyba nie o to chodzi w takich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lat..jesli tendencja sie utrzyma to octavia 5 generacji bedzie wymiarowo przypominac

> dzisiejsza s-klase a chyba nie o to chodzi w takich autach.

hmmm moja S-klasa z 69 jest jednak znacząco większa od tej nowej Octavii, więc raczej jej to jednak nie grozi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm moja S-klasa z 69 jest jednak znacząco większa od tej nowej Octavii, więc raczej jej to jednak

> nie grozi

a jak ta s-klasa ma sie wymiarowo do dzisiejszej?

mysle o dlugosci bo pewnie szerokosc jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak ta s-klasa ma sie wymiarowo do dzisiejszej?

> mysle o dlugosci bo pewnie szerokosc jest mniejsza.

moja ma 5m długości /181cm szerokości

W221 (obecna) ma 5,2m /187cm

ale np W116/126 z lat 70/80 ma

5,35m/187cm

a sztandarowy model ruskiej mafii czyli W140 miał

5,21/189cm

czyli jak widać specjalnie się nie zmienia zlosnik.gif

dla porównania Czajka GAZ-13 miała

5,6m/200cm hehe.gifzlosnik.gif

dlatego otwiera gębę do dziś (nawet sceptykom) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "platforma MQB" - nowy wynalazek VW (zastosowany dotychczas w nowym Audi A3, VW Golf VII i Seat

> Leon).

> Platforma MQB to zestaw modułów, który ma być wykorzystywany w samochodach różnych klas - od Polo

> do Passata

No to koncepcja bardzo ciekawa.. budowa z modów podwozia. Szybko można modyfikować bez zbędnych kosztów.. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak donosi Słowacki portal AZET czy tam Adam.sk

> została przedstawiona nowa OCTAVIA

> od poprzedniego modelu jest dłuższa o 90 mm, szersza o 45 mm, bagażnik jest większy o 5 literków na

> 590.

> Ogólnie przechodzi o klasę wyżej - jak donosi ww portal

> kliken do galerii

Ciekawe czy tylne zawieszenie żyje własnym życiem tak jak w obecnym modelu?

Gdy pierwszy raz jechałem Octavią myślałem, że coś jest zepsute bo buja tyłem na boki na zakrętach niesamowicie ale gdy przejechałem się Golfem IV i było to samo to dotarło do mnie że TTTM facepalm%5B1%5D.gif

Ode mnie Octavia ma czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowa ?

> Poza tym z calym szacunkiem, ale Cromy bym jednak z Superbem nie porownywal

Cytaj temacik,a potem się wypowiadaj.

Co ma piernik do wiatraka??.

Ty powiedziałeś tak,a ja Ci powiem na odwrót ,a inny Ci powie ..."Co Ty widzisz w tymm aucie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cytaj temacik,a potem się wypowiadaj.

> Co ma piernik do wiatraka??.

O jakiej marki samochodzie rozmawiamy?

> Ty powiedziałeś tak,a ja Ci powiem na odwrót ,a inny Ci powie ..."Co Ty widzisz w tymm aucie"

Mozesz mowic co chcesz, kwestia jest taka, ze mowimy o aucie nowym i Fiat nie ma sensownego kombi w ofercie.

I to by bylo tyle ode mnie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O jakiej marki samochodzie rozmawiamy?

> Mozesz mowic co chcesz, kwestia jest taka, ze mowimy o aucie nowym i Fiat nie ma sensownego kombi w

> ofercie.

> I to by bylo tyle ode mnie

Cromę nową jeszcze idzie kupić,wejdz na mobile.de i znajdziesz,pierw się upewnij,a potem gadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cromę nową jeszcze idzie kupić,wejdz na mobile.de i znajdziesz,pierw się upewnij,a potem gadaj.

Skonczmy ta jalowa dyskusje. To nie sa po pierwsze fabrycznie nowe auta, po drugie nie mozesz ich skonfigurowac jak chcesz. Prosze wskaz mi gdzie moge w DE, kupic fabrycznie nowa Crome skonfigurowana wg moich zachciewajek: kilkamy hehe.gif

Tak wiec nim zaczniesz kogos pouczac, naucz sie rozrozniac - "prawie nowe" od "fabrycznie nowe" 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy tylne zawieszenie żyje własnym życiem tak jak w obecnym modelu?

> Gdy pierwszy raz jechałem Octavią myślałem, że coś jest zepsute bo buja tyłem na boki na zakrętach

> niesamowicie ale gdy przejechałem się Golfem IV i było to samo to dotarło do mnie że TTTM

> Ode mnie Octavia ma

Jakoś nie zauważyłem tego własnego życia i nie miałem nigdy poczucia oderwania się od drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skonczmy ta jalowa dyskusje. To nie sa po pierwsze fabrycznie nowe auta, po drugie nie mozesz ich

> skonfigurowac jak chcesz. Prosze wskaz mi gdzie moge w DE, kupic fabrycznie nowa Crome

> skonfigurowana wg moich zachciewajek: kilkamy

> Tak wiec nim zaczniesz kogos pouczac, naucz sie rozrozniac - "prawie nowe" od "fabrycznie nowe"

http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-oglo...mp;pageNumber=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-oglo...mp;pageNumber=1

Wyjasnij - czego nie rozumiesz w slowie "nowy". Czy definicja nowy wg Ciebie obejmuje

Quote:

Kombi, Samochód roczny PR 09/2011


Auto ni ejest nawet prawie nowe, tylko ponad roczne. O czym tu dyskutowac? Prosze - daj mi link do strony Fiata w Europie, gdzie bede mogl skonfigurowac Crome od zera, tak jak ja chce.

Z mojej strony EOT, bo widze i czuje sciane hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.