Skocz do zawartości

Linka sprzęgła fiat palio weekend


grzegorzmis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniej linki sprzęgła chodzi o długość/producent.

W moim palio 1,6 16 V z 98 roku, mam już 6 linkę. Regularnie co 2 lata zrywa się. Mechanicy montują takie, jakie akurat kupią. Efekt jest taki, ze linki zawijają się co powoduje, ze pedał sprzęgła nie wraca. A jak się zawijają to się o pancerz obcierają a w końcu przecierają.

Pomóżcie mi proszę dobrać odpowiednią linkę po VIN:

SUF17800003022831

będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki do sklepu zabierac nie musisz. jesli sprzedawca dobry, to bedzie wiedzial jaką dać, bo w 1.2 jest inna, 1.4 też ma inną, a 1.6 jeszcze inną

jestem przekonany, ze mechanik jeśli kupił dobrą, to po prostu żle założył i dlatego ci się zrywa. przerabiałem ten temat, bo mnie tez żle założyli. z jednej strony linka ma taką wygiętą fajkę, którą się przykręca do ściany grodziowej, fajka ta nakierowuje linką na pedał. jeśli założysz na odwrót, linka sie zbyt wcześnie przetrze. u mnie przetarła sie chyba po pół roku (oryginał), następną zakładałem sam i jest już 1,5 roku i działa, a kupiłem najtańszą jaka była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> linki do sklepu zabierac nie musisz. jesli sprzedawca dobry, to bedzie wiedzial jaką dać, bo w 1.2

> jest inna, 1.4 też ma inną, a 1.6 jeszcze inną

do 1,6 miałem 4 rodzaje do wyboru. niestety trzeba mieć oryginał w łapce ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba byłeś w jakimś dziwnym sklepie

ja kupowałem już 3 razy i za każdym razem dostałem taką samą, bez możliwości wyboru. nigdy też nie zabierałem ze sobą starej, także nie wiem jak do tego samego silnika mogą być 4 rodzaje? wg mnie bez sensu, chyba ze po prostu 4 różnych producentów, to prędzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.

zakupy robię w dużej hurtowni motoryzacyjnej MOTO-HURT i to raczej twój sklep jest dziwny, bo sprzedawca nie ma pojęcia, że może być inny rodzaj smile.gif

samego LINEXa do 1,6 (1999 r.) masz TUTAJ 3 rodzaje:

- 670/200

- 685/250

- 787/307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupowałem już 3 razy ....,

blue_

czyli widzę, ze nie tylko u mnie linka regularnie się zrywa.

mrarek

widzę, ze rozumiesz w czym jest problem. U mnie tez tak jest, zawsze maja problem z wyborem odpowiedniej z poniższych i która jest dobra ? , rocznik 1998.

- 670/200

- 685/250

- 787/307

Napisze sobie wymiary na klapce paliwa, żebym nie zapomniał i może do złomowania oblatam... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisze sobie wymiary na klapce paliwa, żebym nie zapomniał i może do złomowania oblatam... ;-)

w ciągu 2 lat wymieniałem sam 1x linkę i do głowy mi nie przyszło zapisać sobie wymiary smile.gif

lepsza jazda jest z cylinderkami z tyłu... też z 5 rodzajów miałem do wyboru grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odkopię temat, jestem po wymianie sprzęgła i obecna linka jest skręcona na max, po nr vin wychodzi że mam wyprzęgnik hydrauliczny grinser006.gif ktoś wie czym różnią sie linki w 1.6 16V oraz jaką linkę polecacie oprócz linex-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.