Skocz do zawartości

FIAT kontratakuje ;)


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Tadaaaaam :D

Quote:

Jeszcze w tym miesiącu szef koncernu Fiat, Sergio Marchionne, ma ogłosić plany dotyczące budowy nowych modeli w 2013 roku. Jedną z propozycji będzie model 500X.

Fot. Archiwum PolskapresseDo 2016 roku koncern Fiata ma przedstawić aż nowych modeli. Będą to nie tylko pojazdy włoskich producentów, lecz także Jeep'a, Dodge'a i Chryslera. Wszystkie te pojazdy będą produkowane w Europie, zaś aż 15 trafi na rynki pozaeuropejskie.

Jedną z największych nowości będzie z pewnością model 500X - kolejny, po 500L, pojazd z rodziny 500. Będzie to kompaktowy crossover, który na rynku zastąpi wysłużone już Sedici. Z tej samej płyty podłogowej będzie korzystał także nowy model Jeep'a, pozycjonowany poniżej Wranglera.

W ciągu dwóch najbliższych lat, Fiat oraz Chrysler zainwestują łącznie 18 miliardów euro w rozwój koncernu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tadaaaaam :D

Poczekamy zobaczymy... na razie to nie ma się czym specjalnie pochwalić w ofercie a w autach małych 3-drzwiowych nie widać go od dawien dawna .. frown.gif

16 do 2016 w tym 3 to 500-tka ... w tym czasie sama Skoda wypuści kolejną wersję Octavii, Fabii, i kilku innych modeli które właśnie wchodzą do sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczekamy zobaczymy... na razie to nie ma się czym specjalnie pochwalić w ofercie a w autach małych

> 3-drzwiowych nie widać go od dawien dawna ..

dokladnie, zrezygnowali z seicento, koncza z panda i kicha;)

fiat zawsze sprzedawal tanie samochody

sam jezdzilem i CC700,900 nastepnie SC900 i przeskoczylem na hOPLA i skodzianke

w ofercie nie maja nic ciekawego poza linea, ktora sie nie sprzedaje...

gp to juz lekko zabytek, nowa panda za droga, bravo ciasne z tylu, qubo nawet fajne autko ale drogie, sedici paskudne, corma byla fajna, ale sie nie sprzedawala, freemont tez ok, ale drogi...

sprzedja duzo scudo, ducato... i coraz wiecej doblo widuje... a z osobowek kicha... nie ma seicento, nie ma pandy classic nie ma sprzedazy...

widze, ze wiekszosc ludkow u mnie na osiedlu po ok 50-60tce ktorzy jezdzili punto 2, badz GP przesiadla sie do Fabii, Octavii badz nissanow ASX jakas taka mode wsrod emerytow;) he he

nie widze ani jednego nowego fiata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilka lat po przejęciu Chryslera, skupili się na wyprowadzeniu na prostą firmy za oceanem. Co też się udało, bo sprzedaż rośnie, wyniki mają bardzo dobre mimo kryzysu, nawet Fiat 500 w USA sprzedaje się dobrze.

Teraz czas na powrót do Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie coś nowego zamiast Bravo? Gdzie coś zamiast Cromy??

Nikt tego nie kupował, zwłaszcza Cromy, więc po co wprowadzać nowy model?

> Gdzie coś pomiędzy Pandą, a Punto?

A co ma być pomiędzy klasą A a B? icon_eek.gif

> Gdzie jakaś ładniejsza Linea?

W Chryslerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Teraz czas na powrót do Europy.

Czy aby nie za późno? Czy tę dziurę da się załatać?

Jakis czas temu wprowadzili do oferty Bravo, które jedną wersją nadwoziową miało zastąpić trzy w Stilo, no i zdziwieni że się nie sprzedaje jak nie ma w ofercie kombi.

Polityka cenowa też dziwna, na jesieni kalkulując zakup nowego samochodu Bravo okazało się o ładnych parę tysięcy droższe od Astry w wersji Cosmo (po negocjacjach z obydwoma producentami). Rozwiązanie więc było oczywiste.

Croma, skadinąd świetnym samochodem będąc, padła ofiarą swojego megadziwnego wyglądu (ni to van, ni to kombi)

Domeną Fiata zawsze były samochody małe, za czasów Pandy II miał spokojny rynek, ale teraz konkurencja go dogoniła, a nawet zdaniem części osób - przegoniła.

Nie ma w ofercie małego samochodu, konkurencji dla up lub citygo w wersji 3dr, takiego nowego seicento.

No ale polski rynek nie jest reprezentatywny, jak są w stanie nadrobic te brak sprzedąjac fefnaście wariacji nt 500-ki

Tak ogólnie mam wrażenie że FIAT nie ma pomysłu na swoją markę, czym ma się zająć, w jakich segmentach runku się próbować okopać, jakoś tak się miota...

Moze to tylko tak wyglada z zewnątrz, ale nie sprawia to dobrego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pożyjemy, zobaczymy, wszystko zależy od przyszłej polityki modelowo-cenowej Fiata.

Europa kupuje teraz małe auta z małymi silnikami emitujące mało CO2 a Fiat zamiast je produkować w Polsce to wywala na bruk 1500 pracowników... Zrobili by na bazie podwozia Pandy coś 3 drzwiowego bardziej opływowego i tłukli by 300 tys/rocznie a tak sick.gif rynek nie śpi ... Dacia rośnie w siłę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tadaaaaam :D

> Quote:

> Jeszcze w tym miesiącu szef koncernu Fiat, Sergio Marchionne, ma ogłosić plany dotyczące budowy

> nowych modeli w 2013 roku. Jedną z propozycji będzie model 500X.

> Fot. Archiwum PolskapresseDo 2016 roku koncern Fiata ma przedstawić aż nowych modeli. Będą to nie

> tylko pojazdy włoskich producentów, lecz także Jeep'a, Dodge'a i Chryslera. Wszystkie te

> pojazdy będą produkowane w Europie, zaś aż 15 trafi na rynki pozaeuropejskie.

> Jedną z największych nowości będzie z pewnością model 500X - kolejny, po 500L, pojazd z rodziny

> 500. Będzie to kompaktowy crossover, który na rynku zastąpi wysłużone już Sedici. Z tej samej

> płyty podłogowej będzie korzystał także nowy model Jeep'a, pozycjonowany poniżej Wranglera.

> W ciągu dwóch najbliższych lat, Fiat oraz Chrysler zainwestują łącznie 18 miliardów euro w rozwój

> koncernu.

Ale mi kontratak, nie ma co. Ile się takich 500 L sprzeda ? Fiat potrzebuje nowego modelu w segmentach B, C i być może D oraz dobrego kombi by mógł spróbować konkurować z kimkolwiek.

Fiat obumiera w mojej ocenie, nie ma niczego ciekawego tylko odgrzewane kotlety. Jedynie nowa Panda, choć jak dla mnie ten samochód to mała porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile będzie robionych w Tychach.

Sedici było produkowane w węgierskiej fabryce Suzuki. 500X ma wrócić do Włoch jak Panda. Chyba w fabryce Mirafiori mają je robić.

Ciekawe kiedy 500 "nam" zabiorą albo przerzucą wszystko na Meksyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwi mnie ich rozumowanie

Europa jest przez Fiata po woli traktowana jak Brazylia... to tam przenoszone są modele... tak było z TIPO, UNO , obecnie Stilo tam produkują...

Fiat zapowiada od kilku lat również Topolino - małe autko i jak na razie go nie widać... Widać, ze u Alfy dawno oczekiwane ruchy ale to wszystko trwa i trwa... ciekawe jak by zareagowali klienci BMW gdyby przez 3 lata nie byłby produkowany model 5..... zlosnik.gif A Włosi maja to gdzieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Europa jest przez Fiata po woli traktowana jak Brazylia... to tam przenoszone są modele... tak było

> z TIPO, UNO , obecnie Stilo tam produkują...

> Fiat zapowiada od kilku lat również Topolino - małe autko i jak na razie go nie widać... Widać, ze

> u Alfy dawno oczekiwane ruchy ale to wszystko trwa i trwa... ciekawe jak by zareagowali

> klienci BMW gdyby przez 3 lata nie byłby produkowany model 5..... A Włosi maja to gdzieś...

FIATem dowodzi obecnie Alkann - a ten ciągnie biznes do Ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To popatrz ile kosztuje konkurencja, a na razie mówimy o pieniądzach, nie uwzględniając co w

> zamian, bo tego nie wiemy.

Z tym mogę się zgodzić, nie mniej zdecydowanie żyjemy w czasach kiedy ludzie patrzą co kupują. Jeśli produkt marki niszowej ma konkurować z nawet z teoretycznie gorzej wyposażonym produktem marki docenianej i lubianej nie da się tego zrobić windując ceny i pokładając nadzieję, że firmę uratuje model dla snobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będą kiedyś jakieś sensowne silniki do 500L i 500X?

beda zlosnik.gif

> takie żeby te auta 0-100km/h robiły w około 10sek, bo 12,4 to trochę słabo bez tego słabo widzę

> sprzedaż tych aut

nawet nie patrzac juz na przyspieszenie do 100tki, obecne silniki w 500l czynia z tego auta duzy wozek sklepowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli produkt marki niszowej ma konkurować z nawet z teoretycznie gorzej wyposażonym produktem

> marki docenianej i lubianej

Że niby Fiat to marka niszowa? rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

A doceniana i lubiana to niby jaka? Skoda? (w końcu w czołówce sprzedaży, znaczy doceniają i lubią...) rotfl.gif

Każdemu wolno robić z jego kasą co lubi. Jeden woli bida-golca (upst...Golfa) inny wyposażonego Fiata czy Renówkę. Ja jestem zwolennikiem drugiej opcji. Dodam,że miałem VW i jedyny, do którego coś czułem to Golf GTI (złodzieje też coś czuli, bo namiętnie próbowali mi go zajumać...) inne to po prostu samochody, tyle że droższe od innych.

Ludzie myślą stereotypowo i plują na Renówki czy Fiaty, bo są na "F" ale chętnie kupują "japońskiego" Nissana (z silnikami renault) albo niemieckiego Opla z silnikiem Fiata. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie żeby te auta 0-100km/h robiły w około 10sek, bo 12,4 to trochę słabo bez tego słabo widzę

> sprzedaż tych aut

No ja też liczę na jakiś chociaż 130-140KM w 500X, po malutku rozglądam się za następcą mojego Sedesa i puki co to z oferowanymi silnikami nie kupię. To już nie tylko chodzi o przyspieszenie tylko o elastyczność. Na moich trasach jeździ dużo ciężarówek i wyprzedzanie ich na krótkich odcinkach "prostej" to czasami niezła adrenalina. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.