Skocz do zawartości

Problem - światła mijania


malysz342762

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

Mam dziwny problem otóż mojej Pandzie wybiło okrągłe 64kkm i nagle lewe światło mijania zgasło. Postanowiłem wymienić żarówkę bo od nowości nigdy nie wymieniane ale okazało się że żarówka jest dobra. Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie w porządku. Rozłączyłem konektor od lampy okazało się że nie ma napięcia do świateł mijania (oba drogowe działają bez problemów także postojowe ok!). Pojechałem do garażu i przejeżdżając przez próg zwalniający światło nagle odżyło. Gdy jednak zgasiłem silnik i ponownie przekręciłem kluczyk to już oba światła przestały działać panic.gif.

Możecie mi podpowiedzieć co to może być. Dodam że przekaźnik działa (przynajmniej go słychać). Pogmerałem trochę przy bezpiecznikach, poruszałem przewodami i teraz odżyło jedno światło.

Chyba Pandę dopadł syndrom włoskiej motoryzacji - elektronika żyje własnym życiem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem z Allegro ale od innego sprzedawcy 44zł z darmową przesyłką priorytetem - komplet z dwoma

> przewodami, stykami i termokurczliwką. W mieście w żadnym sklepie nie wiedzieli co to jest

> Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam

Ważna rzecz- przy montażu nie skracaj tych dwóch przewodów. dłuższy kabelek lepiej odprowadza ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ważna rzecz- przy montażu nie skracaj tych dwóch przewodów. dłuższy kabelek lepiej odprowadza

> ciepło

Święta racja - jestem elektronikiem więc nawet nie myślałem żeby te przewody skręcać nono.gif Swoją drogą ciekawi mnie czy w nowszych Pandach poprawili to dając choćby przewody o większym przekroju, albo posrebrzane styki (srebro ma najwyższą przewodność cieplną większą niż miedź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Święta racja - jestem elektronikiem więc nawet nie myślałem żeby te przewody skręcać Swoją drogą

> ciekawi mnie czy w nowszych Pandach poprawili to dając choćby przewody o większym przekroju,

> albo posrebrzane styki (srebro ma najwyższą przewodność cieplną większą niż miedź).

Nie wiem jak te z Allegro,ale te które podałem Ci w moim linku to są właśnie poprawione konektory z akcji serwisowej smile.gif A nr części Fiat tego zestawu:71745167.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Już po wymianie 10 minut roboty Będę musiał pomyśleć o światłach do jazdy dziennej może to

> odciąży kostkę a przy okazji zaoszczędzę nerwów i pieniędzy przy wymianie żarówek, zwłaszcza

> tej od strony kierowcy

można pominąć kostkę oraz gniazdo i wlutować przewody bezpośrednio w płytkę, kłopot rozwiązany raz na zawsze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już po wymianie 10 minut roboty Będę musiał pomyśleć o światłach do jazdy dziennej może to

> odciąży kostkę a przy okazji zaoszczędzę nerwów i pieniędzy przy wymianie żarówek, zwłaszcza

> tej od strony kierowcy

jedyna żarówka jaka mi się przepaliła przez 7,5 roku to była mała żarówka od oświetlenia regulacji nawiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już po wymianie 10 minut roboty Będę musiał pomyśleć o światłach do jazdy dziennej może to

> odciąży kostkę a przy okazji zaoszczędzę nerwów i pieniędzy przy wymianie żarówek, zwłaszcza

> tej od strony kierowcy

zrob swiatla przez dodatkowy przekaznik i tez bedziesz mial sprawe na wieki zalatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko jak później wyjąć body. IMO rzeźba w g... Ja bym kupił nową kostkę za 40zł z Allegro i

> dołożył przekaźnik.

Zerknij na manual Tomkowskiego, na "molex'ach" ogarnął temat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.