Skocz do zawartości

Pedal sprzegla nie odbija prawidlowo


Chorzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mi foka prezent swiateczny sprawila :wqrw: Pierwsza awaria.... Pedal nie cofa sie calkowicie co ktorys raz, albo odbija skokowo. Biegi wchodaa bez problemow. Usterka zbiegla sie z tym, ze raz albo dwa razy hamulec reczny zrobil mi sie jakis taki "miekki" , nie łapiacy... A plyn do hamulca i spraegla to z jednego zrodla...

Co podejrzewac? "pompke" ? Czytalem tez o pekajacych oringach ... Plyn w zbiorniczku w normie na ta chwile, widocznych wyciekow brak.

Z gory dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki mi foka prezent swiateczny sprawila :wqrw: Pierwsza awaria.... Pedal nie cofa sie calkowicie

> co ktorys raz, albo odbija skokowo. Biegi wchodaa bez problemow. Usterka zbiegla sie z tym,

> ze raz albo dwa razy hamulec reczny zrobil mi sie jakis taki "miekki" , nie łapiacy... A plyn

> do hamulca i spraegla to z jednego zrodla...

> Co podejrzewac? "pompke" ? Czytalem tez o pekajacych oringach ... Plyn w zbiorniczku w normie na ta

> chwile, widocznych wyciekow brak.

> Z gory dzieki za sugestie

U mnie pompka objawiła się ciężkich wchodzeniem biegów, pedał mięciutki od góry i dopiero tuż na dole łapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki mi foka prezent swiateczny sprawila :wqrw: Pierwsza awaria.... Pedal nie cofa sie calkowicie

> co ktorys raz, albo odbija skokowo. Biegi wchodaa bez problemow. Usterka zbiegla sie z tym,

> ze raz albo dwa razy hamulec reczny zrobil mi sie jakis taki "miekki" , nie łapiacy... A plyn

> do hamulca i spraegla to z jednego zrodla...

> Co podejrzewac? "pompke" ? Czytalem tez o pekajacych oringach ... Plyn w zbiorniczku w normie na ta

> chwile, widocznych wyciekow brak.

> Z gory dzieki za sugestie

Sprawdź może sprężynkę od pedału, kiedyś w Focusie II tez mi nie zawsze wracał pedał aż w końcu sprężynka pękła frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź może sprężynkę od pedału, kiedyś w Focusie II tez mi nie zawsze wracał pedał aż w końcu

> sprężynka pękła

Raczej nie to. Jak "napompuję " sprzęgło kilka razy to działa prawidłowo. Tak jakby się układ zapowietrzył ??

Muszę gdzieś wynaleźć opis odpowietrzania, bo mój mechanik pracuje dopiero od 2-go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzęgło i hamulec "nożny" - tak.

Ja to w tych sprawach laik jestem zlosnik.gif Ma działać i już.

W każdym razie chwilowo samo się naprawiło icon_eek.gif "kilkadziesiąt" razy napompowałem sprzęgło na zimno i przeszło. Pojeździłem trochę i wszystko jest tak jak było. Ciekawe na jak długo ... icon_rolleyes.gif

Ford chyba powstał po to aby wq...ć ludzi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm to nie wiem. Ale może jak to w fordzie jedna usterka wiele różnych objawów...

Dokładnie. Wyczytałem w międzyczasie, że niektórzy mieli podobne przypadki w Mondeo IV (kilka razy taki objaw i potem wszystko ok). Dlatego nie będę kombinował. Jeździ to jeździ, jeszcze coś popsuję.

Dziś natomiast pobawiłem się nabytym kablem diagnostycznym (przerobionym na MS CAN / HS CAN) + ELMConfig w najnowszej wersji - koszt ok. 80 zł z przesyłką.

Ustawiłem sobie parę ciekawych opcji. Polecam tą konfigurację, bo można sporo pozmieniać w konfiguracji auta (zepsuć też zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Wyczytałem w międzyczasie, że niektórzy mieli podobne przypadki w Mondeo IV (kilka razy

> taki objaw i potem wszystko ok). Dlatego nie będę kombinował. Jeździ to jeździ, jeszcze coś

> popsuję.

> Dziś natomiast pobawiłem się nabytym kablem diagnostycznym (przerobionym na MS CAN / HS CAN) +

> ELMConfig w najnowszej wersji - koszt ok. 80 zł z przesyłką.

> Ustawiłem sobie parę ciekawych opcji. Polecam tą konfigurację, bo można sporo pozmieniać w

> konfiguracji auta (zepsuć też )

Jakich ciekawych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakich ciekawych?

Obsługuje parametry konfiguracyjne GEM (nazywanego przez niektórych komputerem komfortu), zegary, ABS/ESP, SRS (poduszki), moduły drzwiowe (DDM/PDM), parktronic, klimatyzację i częściowo audio

Natomiast nie wszystkie interfejsy działają prawidlowo i najlepiej skorzystać z pomocy na forum fordclubpolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.