Skocz do zawartości

jaki interfacfce do bmw


Codename47

Rekomendowane odpowiedzi

> chce kupic jakis dobry interface.

> wiekszosc co widze na allegro jest na obd2 a ja mam w autach te okragle polaczenie.

> jakiego mam szukac najlepiej ?

> http://moto.allegro.pl/interfejs-kabel-diagnostyka-bmw-inpa-dis-cd-pl-i2891555253.html

> takie cos + przejsciowka okragla ?

Osobiście mam i polecam ten interfejs. Działam nim w e46 z okrągłym złączem w inpie, disie, ncsie i podejrzewam, że sss też będzie działać. Nie wiem ile prawdy w tym ale na jakimś forum spotkałem się z opinią, że te interfejsy z usb działają niestabilnie ze starszymi modelami typu e36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chce kupic jakis dobry interface.

> wiekszosc co widze na allegro jest na obd2 a ja mam w autach te okragle polaczenie.

> jakiego mam szukac najlepiej ?

> http://moto.allegro.pl/interfejs-kabel-diagnostyka-bmw-inpa-dis-cd-pl-i2891555253.html

> takie cos + przejsciowka okragla ?

Jaki rocznik modeli, które chcesz diagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lub euroscan i soft pod czysty dos. Ja swoją 95r euroscanem robię.

To mnie zainteresowalo, jaki to soft ? myslalem ze euroskan ma tylko softy pod win - mam tez ten fejs i w moich oczak jest bezuzyteczny. Poleci kolega cos ?

Co do bmw, to niestety do starszych modeli musi byc ADS. Do tego INPA lub GT1. Nie wiem jak z PA SOFTem, chyba dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mnie zainteresowalo, jaki to soft ? myslalem ze euroskan ma tylko softy pod win - mam tez ten

> fejs i w moich oczak jest bezuzyteczny. Poleci kolega cos ?

> Co do bmw, to niestety do starszych modeli musi byc ADS. Do tego INPA lub GT1. Nie wiem jak z PA

> SOFTem, chyba dziala

Tak oczywiście, wszyscy piszą, że stare to tylko ads i inpa. A nie prawda. Miałem na stanie euroscan, który kupiłem 5 lat temu do Fiata na wtyk obd1 trzy pinowy. Działał po dosem na programie Visa 1.83, ale warunek, komputer musi mieć dwa porty com. Spróbowałem wpiąć go do e36, z tym że rozpiska pinów euroscan każe podpiąć jedną linię pod pin 17. Ja takiego pinu nie mam w złączu i podpiąłem pod pin 20 (teoretycznie od airbag). Zadziałał bez problemu. Mogę sprawdzać i kasować błędy silnika, wykonywać adaptację krokowca i jakiś tam przekaźników, podglądać bieżące nastawy, czasy wtrysków, lambdę, przepływkę, zapłon itp, czyli tak zwana "live data".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> programie Visa 1.83, ale warunek, komputer musi mieć dwa porty com.

AAA to teraz sobie przypomnialem - faktycznie tak było grinser006.gif przymierzam sie teraz do kupna czegos pod d-can i sss. Czy cos kolega moze polecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> klik Nie robię gościowi reklamy ale szukałem w wielu miejscach i nie zawsze działało tak jakbym

> chciał a od niego wszystko co zamieścił działa na pewno pod win7

Teraz jestem w job ale jak tylko wrócę do domu to zobaczę co to jest, no i pochwale się po pierwszej próbie podpięcia. Może w końcu uda mi się zaprogramować DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz jestem w job ale jak tylko wrócę do domu to zobaczę co to jest, no i pochwale się po

> pierwszej próbie podpięcia.

daj znać czy coś tam udało Ci się pogrzebać to też zanabędę zlosnik.gif

> Może w końcu uda mi się zaprogramować DRL.

polecam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co czytałem to sporo rzeczy można sobie zaprogramować

no właśnie... jakie? zlosnik.gif

mi nic innego nie przychodzi do głowy.. automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu, otwieranie z pilota tylko drzwi kierowcy po jednym naciśnięciu, DRL.... co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie... jakie?

> mi nic innego nie przychodzi do głowy.. automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu, otwieranie z

> pilota tylko drzwi kierowcy po jednym naciśnięciu, DRL.... co jeszcze?

Tryb pracy tylnej wycieraczki w Touringu, kierunkowskazów, Follow-Me-Home, oświetlenie wnetrza po wyłączniu silnika i długość włączenia, funkcja szukania auta, można długo wymieniać...

Tu co nie co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tryb pracy tylnej wycieraczki w Touringu

opowiadaj co można zmienić, ja mam chyba sprysk + 3 machnięcia

> kierunkowskazów

opowiadaj koniecznie

> Follow-Me-Home

mam standardowe po machnięciu długimi, można ustawić 'zawsze po zamknięciu'?

> oświetlenie wnetrza po

> wyłączniu silnika i długość włączenia

hmm, wydaje mi się, że mam (kurde, albo nie mam? do sprawdzenia) zlosnik.gif czas mi nie robi zlosnik.gif

> funkcja szukania auta

jakiś alarm / światła po naciśnięciu pilota? rozwiń zlosnik.gif

> można długo wymieniać...

nie powstrzymuj się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opowiadaj co można zmienić, ja mam chyba sprysk + 3 machnięcia

Możesz ustawić automatyczne uruchamianie wycieraczki po wrzuceniu biegu wstecznego przy włączonych wycieraczkach z przodu. Wybrać czy wycieraczka ma pracować non stop czy z interwałem.

> opowiadaj koniecznie

Po krótkim naciśnięciu dźwigni kierunkowskazów mogą mrygnąć raz lub trzy razy, do wyboru.

> mam standardowe po machnięciu długimi, można ustawić 'zawsze po zamknięciu'?

Ustawia się funkcję i czas świecenia.

> hmm, wydaje mi się, że mam (kurde, albo nie mam? do sprawdzenia) czas mi nie robi

Pewnie masz, ale można wyregulować czas świecenia.

> jakiś alarm / światła po naciśnięciu pilota? rozwiń

Naciskasz przycisk na pilocie i przy zamkniętym samochodzie zapala się oświetlenie wnętrza, światła postojowe lub kierunkowskazy - do wyboru.

> nie powstrzymuj się

Otwieranie/zamykanie okien/szyberdachu z pilota, przy wersji wyposazonej w podrzewane dysze spryskiwaczy i zamki w drzwiach po pociągnięciu za klamkę zaczynają się podgrzewać itp.

Link do krótkiej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz ustawić automatyczne uruchamianie wycieraczki po wrzuceniu biegu wstecznego przy włączonych

> wycieraczkach z przodu. Wybrać czy wycieraczka ma pracować non stop czy z interwałem.

chcę i automatyczne włączenie i interwauuuu zlosnik.gif

> Po krótkim naciśnięciu dźwigni kierunkowskazów mogą mrygnąć raz lub trzy razy, do wyboru.

chcę zlosnik.gif

> Naciskasz przycisk na pilocie i przy zamkniętym samochodzie zapala się oświetlenie wnętrza, światła

> postojowe lub kierunkowskazy - do wyboru.

ZTCP środek mi się zapala

> Link do krótkiej listy.

tylko pytanie podstawowe- czy to na pewno w E39 wszystko? Wydaje mi się, że większość nie... Nawet w/w mryganie kierunkowskazów (x2, x3) jest dla mnie podejrzane... dlatego, że swego czasu czytałem różne fora i nikt o tym w E39 nie pisał, co wydaje się dziwne w sumie hmm.gif

Ustawiałeś coś z tych rzeczy u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcę i automatyczne włączenie i interwauuuu

> chcę

> ZTCP środek mi się zapala

> tylko pytanie podstawowe- czy to na pewno w E39 wszystko? Wydaje mi się, że większość nie... Nawet

> w/w mryganie kierunkowskazów (x2, x3) jest dla mnie podejrzane... dlatego, że swego czasu

> czytałem różne fora i nikt o tym w E39 nie pisał, co wydaje się dziwne w sumie

> Ustawiałeś coś z tych rzeczy u siebie?

W mojej e39:

Przeprogramowane Webasto

DLR

Interwał wycieraczki

Folow-Me-Home

Oświetlenie wnetrza przy poszukiwaniu auta

Kierunki migają raz (jak miałem ustawione X3 to ciężko się "dziekowało" kierunkowskazami)

Próbowałem ustawić składanie lusterek wraz z zamknięciem samochodu niestety bezskutecznie.

Dodatkowe funkcje komputera w e39 nie są mi potrzebne, za to w e34 uruchamiam je bezpośrednio z panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat smile.gif

Mam INPA i mam przewod do tego ktory dzialal fajnie z e46 jedynie co bylo dziwnego to w momencie podgladania np pracy wtryskiwaczy auto zaczynalo dziwnie sie zachowywac , silnik gozej pracowal.. ale po wyjsciu z tej opcji wszystko inne dzialalo..

Teram nie moge np wejsc do e90 silnika i zrobic sprawdzenia , testy itp... ale reszta dziala bez problemu...

kiedys bylem ogladc e90 330d i polaczylem sie z silnikiem dopiero za 4-6 razem..

Czy myslicie ze mam kabel jakis tandetny czy moze INPA sie sypie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klik Nie robię gościowi reklamy ale szukałem w wielu miejscach i nie zawsze działało tak jakbym

> chciał a od niego wszystko co zamieścił działa na pewno pod win7

Znasz jakiś inny sposób na pobranie INPY oraz DISA od tego gościa bo za cholerę nie mogę pobrać tego z durnego chomika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągnąłem od niego wykupiłem jakiś tam transfer za parę zł. Ściągałem różne wersje z rapidów itp., ale te od niego działają bez problemu i trudno będzie znaleźć konkurencyjnie działającego gotowca. Możesz pobrać ew. stąd inpę do tego jakiegoś vmware, zainstalować czystego win xp, a pod nim już instalować tą inpe. Możesz również spróbować zainstalować samą inpę pod 7, jedni piszą, że działa mnie osobiście się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kierunki migają raz (jak miałem ustawione X3 to ciężko się "dziekowało" kierunkowskazami)

w e39 hmm.gif bardzo mi tego brakuje, ale myslalem ze w tym modelu nie jest to dostepne

> Próbowałem ustawić składanie lusterek wraz z zamknięciem samochodu niestety bezskutecznie.

a masz fotele z pamiecia, bo tylko z ich modulem da sie to zaprogramowac ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba w ncs wlasnie chodzi o to zeby go dopisac

tak latwo to nie jest zlosnik.gif dopisac nie mozna, mozna jedynie zmienic juz istniejacy parametr, np. z nieaktywnego na aktywny (badz odwrotnie), lub predkosc przy ktorej zarygluja sie drzwi czy ile sekund maja swiecic "follow me home" ok.gif jesli jakas funkcja nie istnieje w danym sterowniku to nic nie zrobisz, czasami nawet jak istnieje to i tak nie dziala spineyes.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.