Skocz do zawartości

fajne kultowe autko do 5 tys .....


slon

Rekomendowane odpowiedzi

> najlepsze jest to że w latach 80 można było mieć taką liste

Zgodzę się ok.gif, tzn nie wszystko ale większość, rzeczy takie jak regulowana wysokość zawieszenia czy klimatyzacja były już dostępne w latach 80-tych. A do teraz ludzie uważają to za wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z silnikiem w nie wiadomo jakim stanie

No szkoda bardzo, żeby wszystko było ideał w tej kasie smile.gif Silnik wg mnie to pikuś np w porównaniu do zeżartej blachy, konstrukcja dość prosta więc naprawa mało skomplikowana. Ogólnie ciekawe autko ok.gif

Trzeba pamiętać, że za 5k to nie będzie ideałem żadne, ale np tak pomyślałem, że w tej cenie to może kupić maluszka z lat 70tych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodzę się , tzn nie wszystko ale większość, rzeczy takie jak regulowana wysokość zawieszenia czy

> klimatyzacja były już dostępne w latach 80-tych. A do teraz ludzie uważają to za wypas.

regulowana wysokość zawieszenia to już była w W100 w latach 60 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajdujesz Daihatsu w dobrym stanie i zapominasz o serwisie. Takiego Siriona to i z 6 poduszkami,

> pełną elektryką, klimą itd. znajdziesz.

> Tylko po co ja to piszę? Przecież i tak się nie odważysz. I dobrze. ;-)

> Pozdrawiam.

Sirion i kultowe screwy.gif

...no proszę Cię zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki mały pomysł.......

> Fiesta XR2

> Fiesta XR2

To teraz znajdź to u nas i to jeszcze w dobrym stanie, powodzenia grinser006.gif

Już nawet nowszą Mk3 XR2i ciężko znaleźć, jest na wymarciu.

Za 5k spokojnie sprzedałbym autorowi wątku swoją XR2i 16v, ale musiałbym dla siebie nowe auto znaleźć najpierw grinser006.gif

03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz znajdź to u nas i to jeszcze w dobrym stanie, powodzenia

> Już nawet nowszą Mk3 XR2i ciężko znaleźć, jest na wymarciu.

Dałem przecież linki do francuskiego portalu z ogłoszeniami. Ceny w okolicach 1.000 ojro pozwalają taki samochód ściągnąć do PL w okolicach 5 tysięcy. Trzeba się tylko trochę postarać i poszukać znajomości u kierowców TIRów, czy u ludzi, którzy lorami ściągają autka z FR.

> Za 5k spokojnie sprzedałbym autorowi wątku swoją XR2i 16v, ale musiałbym dla siebie nowe auto

> znaleźć najpierw

MkIII nie wymieniałem, bo jeszcze nie pasuje mi do kryterium "kultowe". Ale prawdopodobnie to całkiem przyzwoity kandydat do tej kategorii.

Natomiast wyobraziłem sobie tę XR2 na jakimś fajnym gaźniku Dellorto czy choćby porządnym Weberze - powinno drzeć, aż miło. Poza tym, dużo bardziej podoba mi się design tych, które przytoczyłem w poprzednim poście.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dałem przecież linki do francuskiego portalu z ogłoszeniami. Ceny w okolicach 1.000 ojro pozwalają

> taki samochód ściągnąć do PL w okolicach 5 tysięcy. Trzeba się tylko trochę postarać i

> poszukać znajomości u kierowców TIRów, czy u ludzi, którzy lorami ściągają autka z FR.

Drugi link nie działa, natomiast w pierwszym jest cena 2000EUR stąd pomyślałem że to tylko foto "poglądowe".

> Natomiast wyobraziłem sobie tę XR2 na jakimś fajnym gaźniku Dellorto czy choćby porządnym Weberze -

> powinno drzeć, aż miło. Poza tym, dużo bardziej podoba mi się design tych, które przytoczyłem

> w poprzednim poście.

To fakt, Mk2 Xr2 jest już kultowym modelem i ma dużo więcej charakteru ale nie zapominajmy że to auto ma już nawet 30 lat, i że jest to tylko Ford.

To że z zewnątrz wygląda przyzwoicie nie znaczy że tak jest pod spodem, a przecież nie mówimy tutaj o ratowaniu zabytku tylko aucie do jeżdżenia.

Przypomnę zdanie z pierwszego posta:

Quote:

dla kogoś kto sam raczej w aucie nie pogrzebie, więc ew naprawy muszą być dosyć tanie


Wiem ile kasy i roboty włożyłem w swoją Xrkę z 1993 roku, którą kupiłem od znajomego w naprawdę fajnym stanie a tutaj mowa o aucie nawet 10 lat starszym i jeszcze gorzej zabezpieczonym przed korozją. IMHO trzeba zejść na ziemię, nie ten budżet ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Multiplę w dieslu, ale raczej do 5 tyś z gazem (coś dobrego) to nie ma szans żadnych żeby

> wylookać. A czy to cooltowe auto raczej wygodny 6-cio pak o wątpliwej ,,urodzie"

Jest inna więc kultowa .. zawsze wygrywa ranking na najbrzydsze auto świata zlosnik.gif a mi osobiście się podoba ... ale ta pierwsza przed liftem żabka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest inna więc kultowa .. zawsze wygrywa ranking na najbrzydsze auto świata a mi osobiście się

> podoba ... ale ta pierwsza przed liftem żabka

I taką też ,,żabką" czy też ,,ropuszką" smile.gif jeździ się wygodnie, a i przechodnie różnie reagują smile.gif ale raczej auto nie jest obojętne- ono jest inne niż wszystkie....

Jeśli chodzi o kultowe auto to może volvo 480...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Bede wdzieczny za opinie. Opis taki...handlującego jakby...

Pan Rafał przeprowadzkami się zajmuje i pewnie łyknął przy okazji...:)

Blachy poskładane średnio na jeża, na prawej stronie ja widzę 2 odcienie, ale kiepski jestem z wróżenia ze zdjęć poza tym auto swoje lata ma więc i historię, a fotki robione chyba tosterem, że taka ostrość wyśmienita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/bmw-316i-instalacja-gazowa-pieknabezwypadkowa100-i2920693867.html

> Bede wdzieczny za opinie. Opis taki...handlującego jakby...

> Auto na czarnych blachach wiec pewnie sprzedaje pośrednik.

Kibel. Z tylca też coś było kombinowane, bo powinna być czerwona pod zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kibel. Z tylca też coś było kombinowane, bo powinna być czerwona pod zderzakiem.

Nie wnikajac w to co bylo robione, jak dlaczego i po co, to w wiekowym aucie wymazanie biteksem czy innym mazidlem progow i reszty dolu auta nie powinna az tak bardzo dziwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/bmw-316i-instalacja-gazowa-pieknabezwypadkowa100-i2920693867.html

> Bede wdzieczny za opinie. Opis taki...handlującego jakby...

> Auto na czarnych blachach wiec pewnie sprzedaje pośrednik.

Kupno stylowej e30 to dobry pomysł.

Ale tak się zastanawiam, co Ty będziesz miał z tego konkretnego egzemplarza: silnik 1.6 nie pozwoli Ci na żadne szaleństwa a i wersja wyposażeniowa też chyba z tych niższych. Skoro ktoś zakładał podtlenek LPG, to w takim razie mógł podchodzić dość oszczędnościowo do tego samochodu. A to nie wróży dobrej kondycji auta. Tak sobie tylko gdybam, oczywiście.....

Orientowałes się może, w jakich cenach chodzą obecnie jakieś mocniejsze warianty E30 z sześciocylindrowcem pod maską? Takie coś byłoby niezłym kąskiem wartym zainteresowania, tak na mój ślip.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Orientowałes się może, w jakich cenach chodzą obecnie jakieś mocniejsze warianty E30 z

> sześciocylindrowcem pod maską? Takie coś byłoby niezłym kąskiem wartym zainteresowania, tak na

> mój ślip.

Tez jestem zdanie, że jeśli już stare BMW. to z silnikiem 6 cylindrów w rzędzie ok.gif

Szwagier długo użytkował na co dzień e28 i sobie bardzo chwalił niezawodność takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heja

> Od czasu do czasu temat pojawia się na topie Tym, razem zadam ja pytanie...

> Autko do 5 tys zł najlepiej z gazem, ale nie jest to wymóg. Coś starego "kultowego"..ale wymagania

> są następujące :

> - dla kogoś kto sam raczej w aucie nie pogrzebie, więc ew naprawy muszą być dosyć tanie

> - coś co nie będzie paliło 20 litrów gazu, autko do jeżdzenia po prostu sporadycznie powiedzmy

> 500-800 km miesięcznie

Citroen AX.

4946599596_b6fd497bde.jpg

Fiat Panda.

5758754119_7b8e174f23.jpg

To sa auta na swoj sposob kultowe, spelniajace wymagania. BMW czy MB w tych zalozeniach to mzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.