Skocz do zawartości

Katowice - Nordkapp : The Arctic Edition


Rekomendowane odpowiedzi

KLIK KLIK

Quote:

Katowice – Nordkapp 71°10′21″N

Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Norwegia

Najbardziej północy punkt europy osiągalny naszymi bolidami!

Złombol 7. edycja Nordkapp Edition – The end of the known world!....

Start: 10.08.2013

Odległość, pustka, komary, awarie, wyczerpanie!

Dla uczestników 7. Edycji Złombolu oznacza to jazdę w jednym kierunku: PÓŁNOC.

Będziemy jechali słynną Via Baltica E-67 przez Warszawę, Suwałki, Litwę, Łotwę, Estonię do Helsinek, „córkę Bałtyku”. Odwiedzimy Kaunas, Rigę, Tallinn, przeprawimy się przez Bałtyk. Jadąc dalej na północ przejedziemy Pojezierze Fińskie, rejon zwanym esencją Finlandii, z setkami jezior, pięknymi widokami i niepowtarzalnym klimatem! Koło podbiegunowe to tylko punkt na naszej dalekiej drodze na północ!

Przekroczymy najbardziej odludnioną i dziką krainę w Europie – Laponie (2,1 mieszkańca na kilometr kwadratowy)! Ale to nie koniec naszej podróży! Po przekroczeniu granicy z Norwegią przeprawimy się przez rejon Finnmark i prawdziwą Tundrę!! Dla tych którzy poradzą sobie z wyzwaniem i przetrwają trasę, problemy i arktyczne niekończące się dni, wynagrodzeniem będzie niepowtarzalny widok na Nordkapp i morze Barentsa! Ale nim tam dojadą czeka na nas po drodze walka z gigantycznym dystansem, brakiem cywilizacji, komarami, łosiami i własnymi nerwami! Po za tym czekają na nas jak co roku rozmaite i nie kończące się awarie, piękne widoki, Fińskie jeziora, tym razem zimna woda w dużej ilości i słynna Złombolowa integracja.


Ktos sie wybiera znow biglaugh.gif ?? Ogrzewanie sprawne ?? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy przemyśleć w ekipie, bo kierunek mniej atrakcyjny niż rok temu, a kasy pewnie więcej potrzeba (Skandynawia + większy dystans). Miałem też swoje plany urlopowe na sierpień. Zapisani jesteśmy niby do Autozlombolsanu, ale i tak nic nie wiadomo. Naszym Żukiem bym się tam już nie wybrał. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musimy przemyśleć w ekipie, bo kierunek mniej atrakcyjny niż rok temu,

Nie jadę - nie moja bajka, nie mój klimat no.gif

Zimno a fiordy i tak mi z ręki jeść nie będą zlosnik.gif

> a kasy pewnie więcej

> potrzeba (Skandynawia + większy dystans).

Z tego co czytałem przed Turcją na forum to Norwegia była wspominana jako wybitnie drogi kierunek.

Np. hamburger w cenie 80 PLN yikes.gif

>Miałem też swoje plany urlopowe na sierpień.

> Zapisani jesteśmy niby do Autozlombolsanu, ale i tak nic nie wiadomo. Naszym Żukiem bym się

> tam już nie wybrał.

Szkoda, że wyjazd w już znanym kierunku oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... ja już słyszałem głosy. Że zamiast Finlandią będą ludzie lecieć via Ruskie pod Murmańsk. LPG

> dostępne i tanie ;-)

Zakladajac ze potrzebna wiza plus obowiązek meldunkowy i gorsze drogi to ekonomicznie pomysl slaby.

Natomiast jest to ciekawa opcja pomijając koszty smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment maila od stowarzyszenia Autozlombolsan:

Quote:

Na tą chwile szacujemy koszt całej imprezy na około 35 tyś złotych

12 tyś złotych - zakup autobusu ( dojazd do miejsca oględzin, droga powrotna, kwota zakupu pojazdu, opłacene podadku itp )

10 tyś złotych - rejestracja, remont, części zapasowe, ubezpieczenie

13 tyś złotych - paliwo ( zakładając średnią cenę około 7 zł za 1l ON i dystansie 7 tyś kilometrów, przy spalaniu 20 l/100 ) + opłaty drogowe

Przybliżone koszty naszego wyjazdu przy 35 uczestnikach to około 1000 zł/osoba.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakladajac ze potrzebna wiza

Ale za to przygoda i tani alkohol ok.gif

> plus obowiązek meldunkowy

Nie na taki krótki okres ok.gif

> i gorsze drogi to ekonomicznie

Pod Murmańsk asfalt w lepszej jakości niż nasze drogi ok.gif

> Natomiast jest to ciekawa opcja pomijając koszty

To może być najlepsza część trasy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kręcił mnie nordkapp strasznie od dawien dawna, więc cieszę się niezmiernie jednak kant ze

> skrzynią czwórką i silnikiem pędzonym benyzną ... tanio nie będzie

My też jedziemy !! wink.gif Kierunek Nam się BARDZO podoba, termin pasuje wink.gif Też jedziemy w benzynce. Na gaz Nam się nie opłaca przerabiać, na diesla też nie, bierzemy baniaki z wachą i jedziemy !! wink.gif

Poldon Caro 1.6 GLE rocznik 1994 do boju !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.