Skocz do zawartości

200kkm i 10lat SEAT TOLEDO II


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

2002r. kupiony nowy w ASO

samochód nigdy nie zawiódł zawsze dowiózł do celu

przez ten czas poza olejem (zawsze co 15kkm na syntetyk 5W40 bez najmniejszych dolewek) i fitrami wymienione zostało:

- 43kkm wymiana trąbki klaksonu (gwarancja)

- 80kkm wymiana rozrządu i świec zapłonowych, klocków hamulcowych z tyłu (ASO 1200zł)

- 101kkm montaż sekwencyjnej instalacja gazowej (2300zł)

- 114kkm wymiana czujnika temp silnika (55zł, wymiana we własnym zakresie)

- 122kkm wymiana przednich tarcz i klocków hamulcowych, łączników i gum stabilizatora, czujnika ABS (550zł)

- 151kkm wymiana sworzni wahacza przód, kocówek kierowniczych (350zł)

- 160kkm wymiana rozrządu, świec zapłonowych, uszczelniacz półosi napędowej, wymiana oleju w skrzyni biegów (500zł)

- 165kkm wymiana wtryskiwaczy gazowych (150zł wymiana we własnym zakresie)

- 175kkm wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów (auto ma hak i w wakacje ciaga przczepke z mała łodzia) (550zł)

- 183kkm wymiana osłony gumowej półośki (50zł)

- 200kkm wymiana plastikowego króćca przy silniku, wymiana łozysk i szczotek w alternatorze, wymiana akumulatora (600zł)

Silnik AKL 1.6 8V 100KM idealnie nadaje się do zasilania LPG. Jest to bardzo trwała i dynamiczna (jak na 1.6) jednostka napędowa. Dzięki zmiennej długości kolektora dolotowego elastyczność silnika jest bardzo dobra jak na 1.6 n/a. Spalanie nawet w zatłoczonym Wrocławiu nie przekracza 10L LPG. Na trasie można zejść do 7,5L LPG. Średnio przy jeździe 50% miasto 50% trasa spalanie to 9L LPG.

zawieszenie dobrze zestrojone do mocy silnika i PL dróg

skrzynia biegów: bardzo fajnie zestopniowana 1-4 bieg, 5 mogłaby dłuższa

hamulce więcej niż wystarczające jak na ta moc silnika

tapicerka słabej jakości - widać ślady użytkowania, w moim starym passacie VR6 tapicerka welurowa podczas sprzedaży (16 lat i 270kkm) wygladała jak nowa

mało miejsca na tylnej kanapie dla dorosłych osób

wielki (550L) nie praktyczny (mała klapa załadunkowa) bagażnik

ładna ponadczasowa linia nadwozia

dobre wyposażenia jak na klasę i rocznik auta (ESP, klima, pełna elektryka)

podsumowując idealne auto do jazdy po mieście i wokół komina, bardzo tanie w eksploatacji i ewentualnych naprawach. nie sprzedaje póki go ruda nie zje i będzie ekonomiczny sens napraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze mi się podobały.

golf 4 czy octavia z tego rocznika wyglada juz staro

> ESP chyba można wyłączyć przyciskiem między fotelami ?

Tak

> Dopłacałeś do ESP ?

Taka dziwna wersja sie trafila, ktos zamowil a potem sie wycofal. Kupilem w cenie modeluu bez espiz manualna klima

> Klimatronik czy manualna klima ?

Klimatronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przez 2,5 roku ibizę 2002 zrobioną na prawie 200 KM i to najlepsze auto jakie w życiu miałem-a najlepsze że nic sie nie psuło. Więc mogę potwierdzić że Seaty z tamtych lat to bardzo dobre auta-pod warunkiem że sie kupi zdrowy, normalny egzemplarz nie złożony z 2 przystanków i z przebiegiem powyżej 500 000 km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mało miejsca na tylnej kanapie dla dorosłych osób

>wielki (550L) nie praktyczny (mała klapa załadunkowa) bagażnik

ale co, źle sie siedzi/wsiada? jak fotelik-dziecko haczy nóżkami?

co do bagaznika-wejdzie wózek?

porównanie do alteiXL - duże są różnice? - interesi mnie glownie bagaznik i tyle siedzenia...

i prosze o male porównanie wygody/wielkości do octavii II 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką ibize jak Ty w avatarze z silniczkiem 1.4 85KM rocznik 2007. Było to najlepsze auto klasy B jakie w życiu miałem - prowadzila sie jak gokart, wkręcała na obroty jakby miała 120KM, fajne materiały w środku, mało paliła i sie w ogóle nie psuła. Super wóz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co, źle sie siedzi/wsiada? jak fotelik-dziecko haczy nóżkami?

Dziecko w foteliku bez problemu sie miesci

Ale dorosle osoby maja ciasno

> co do bagaznika-wejdzie wózek?

Duza spacerowka czy gondola bez skladania nie wejdzie, trzeba kola zdjac zeby przez otwor weszlo

> porównanie do alteiXL - duże są różnice? - interesi mnie glownie bagaznik i tyle siedzenia...

> i prosze o male porównanie wygody/wielkości do octavii II 1.6

Altea i octavia II sa na plycie golfa5 wiec jest wiekszy roztaw osi i przez to wiecej miejca na nogi na tylnej kanapie

Altea xl ma mega gromny bagaznik

Ja przy dziecku celowalbym wlasnie w aktea xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem taką ibize jak Ty w avatarze z silniczkiem 1.4 85KM rocznik 2007. Było to najlepsze auto

> klasy B jakie w życiu miałem - prowadzila sie jak gokart, wkręcała na obroty jakby miała

> 120KM, fajne materiały w środku, mało paliła i sie w ogóle nie psuła. Super wóz

Mialem dokladnie taka sama - 2008r wersja z pakietem Sport, ale silnik ten sam 1.4 85KM - rewelacyjne auto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem dokladnie taka sama - 2008r wersja z pakietem Sport, ale silnik ten sam 1.4 85KM -

> rewelacyjne auto

Ja miałem Favoritkę, też rewelacyjne auto ok.gif

Potem Astrę F 1.6 16V to już był demon prędkości i zjeździłem pół Europy, rewelacyjne auto ok.gif

Potem Swifta 1.3 16V, świetne auto ok.gif

Teraz mam Fabię równie świetną ok.gif

cfaniaczek.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo mnie w astrze do 240kkm dwa razy się skończył

U mnie przy podobnym przebiegu zrobiłem końcowy. Astrę sprzedawałem jak miała 315 tys - prawie wyłącznie trasa )u Ciebie pewnie krótkie odcinki). Obecna primera ma jakieś 230 tys i wydech cały oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem Favoritkę, też rewelacyjne auto

> Potem Astrę F 1.6 16V to już był demon prędkości i zjeździłem pół Europy, rewelacyjne auto

> Potem Swifta 1.3 16V, świetne auto

> Teraz mam Fabię równie świetną

Czyli cokolwiek bys nie kupil to ci pasuje. Zazdorszcze 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli przez 200 kkm nie zmieniłeś tylnych klocków???

Miałem Leona z tym silnikiem i pierwsze klocki z tarczami z przodu były wymieniane przy około 90 kkm .....Tez moge potwierdzić że Leon 1.6 2001` była najmniej psującym sie i najtańszym w eksploatacji mym pojazdem. ( tańszym od punto sportinga )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No widzisz a było kupić tylko 2x mocniejsze auto - ile oszczędności!

heheh ale tak naprawdę to zależy jak kto jezdzi.. aktualnie załozyłem na jesieni zestaw wiekszych tarcz zacisków (focus RS) i zobaczymy na ile styknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak O/T to ten wątek potwierdza jeszcze jedną moją tezę - jakość samochodów jest coraz lepsza,

> nawet wśród marek które nigdy nie słynęły z niezawodności.

ciekawy jestm jak obecny odpowiednik np: skoda octavia II FL 1.2 TSI poradzilaby sobie z takim dystansem i wiekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmieniał po 80kkm, ale co ciekawe przednie dopiero przy 122kkm

fakt tez bylem bardzo zdziwiony. przednie klocki byly na tyle twarde ze wytrzymaly 120kkm ale z drugiej strony tacze tez juz byly do wymianay

widze ze tylne klocki i tarcze lada dzien tez trzeba bedzie wymienic czyli wytrzymaly od 80-205kkm ok.gif oraz same przednie klocki czyli wytrzymaly 120-205kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fakt tez bylem bardzo zdziwiony. przednie klocki byly na tyle twarde ze wytrzymaly 120kkm ale z

> drugiej strony tacze tez juz byly do wymianay

to podobnie jak w moim lancerze. PRzy 77kkm zmienialem tylne klocki a przednie (w tej chwili 95kkm) jeszcze fabryczne. Faktycznie sa mega twarde bo dawno temu tarcze sie pogiely wiec wymieniac mam zamiar jedno i drugie ale to jeszcze troche potrwa.

Uzytkownicy tego auta (glownie zona ale czasem tez ja) nie jezdza jak emeryci, do tego bolid porusza sie glownie po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupełniam jeszcze info o oponach:

auto zakupione z dwoma kompletami opon (letnie + zimowe)

przy 60kkm zakup 1 nowej opon letniej (jako druga poszła zapasowa , a na zapas poszla stara)

przy 90kkm zakup 2 nowych opon letnich

przy 105kkm zakup 4 nowych opon zimowych

przy 175kkm zakup 4 nowych opon wielosezonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydech nie dotykany i jak widziałem ostatnio auto od spodu to jest w swietnej kondycji

czyli musi być dobrej jakości ok.gif

tylny oryginał w astrze wytrzymał 5lat, środkowy 10lat, zamiennik tylny 5lat (jazda głównie na odcinkach 20km)

w fordzie mam 8lat, z tym że gaz dopiero 3lata, a wydaje mi się że już jest głośniejszy - coś sie wypaliło w środku

co do klocków, w astrze pierwsze 90kkm, następne przy 150-160kkm i już na nich dojeździłem do końca 240kkm

tarczy nie wymieniłem, czyli na tarczach zrobione było 240kkm icon_eek.gif

w fordzie pierwszy właściciel wymienił klocki przód po 30-40kkm, następna wymiana razem z tarczami po 60kkm

kupiłem auto gdy miało 70kkm i klocki zmieniłem teraz przy 130kkm

czyli przebieg x2, to samo auto i podobne trasy (też po mieście)

więc albo ASO go robiło w konia, albo tak jeździł hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc albo ASO go robiło w konia, albo tak jeździł

ASO Forda pod tym względem to jest plaga nono.gif

Znajomy miał 2 transity, przy pierwszym przeglądzie już do niego dzwonili, że klocki do wymiany. Odmówił.

Przy drugim przeglądzie to samo, a w jednym proponowali już bezwzględną wymianę tarcz.

Auta na 4 przeglądzie dopiero dostało nowe klocki hehe.gif

Ojcu (w innych ASO Forda) też na pierwszym przeglądzie telefon, klocki Panie, klocki. Na drugim to samo + tarcze. Auto ma teraz ponad 60kkm i klocki mają się dobrze hahahahah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.