Skocz do zawartości

Mercedes czy warto?? w201


bahran

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam okazję kupić W201 2.5diesel bez Turbo, z 1987r automat. z nalotem ok 400tyś.cena 5.5tyś.

Warto?? auto utrzymane, i serwisona na bieżąco. do auta zimówki po jednym sezonie, i letnie 80% na alusach.

Boję się troche tego 5cylindrowgo diesla i automata...

Zna się ktoś na tym i mi odpowie rzeczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej.

> Mam okazję kupić W201 2.5diesel bez Turbo, z 1987r automat. z nalotem ok 400tyś.cena 5.5tyś.

> Warto?? auto utrzymane, i serwisona na bieżąco. do auta zimówki po jednym sezonie, i letnie 80% na

> alusach.

> Boję się troche tego 5cylindrowgo diesla i automata...

> Zna się ktoś na tym i mi odpowie rzeczowo.

Jeden z ostatnich prawdziwych mercedesów. Za takie $$ ja bym się nie zastanawiał. O ile nie zgnity i przebieg prawdziwy to kolejne tyle powinien zrobić ok.gif Tyle się nasłuchałem i przekazuje to Tobie palacz.gif Jak Ty nie weźmiesz to pewnie inni się zgłoszą zaraz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden z ostatnich prawdziwych mercedesów. Za takie $$ ja bym się nie zastanawiał. O ile nie zgnity

> i przebieg prawdziwy to kolejne tyle powinien zrobić Tyle się nasłuchałem i przekazuje to

> Tobie Jak Ty nie weźmiesz to pewnie inni się zgłoszą zaraz

blachy igła, rdzy nie ma. konserwacja podwozia. rudej nie widać.

boję sie tego diesla bo; nigdy nie miałem ropniaka, i te 5cylindrów tak nie do pary...i ten automat. przy takim przebiegu nie będzie zmęczona skrzynia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> diesel nie do zarżnięcia - pojedzie na czymkolwiek a "pierwszy" milion kilometrów nie zrobi na

> nim wrażenia, jeżeli odpowiednio serwisowany będzie..

> bałbym sie bardziej tego automatu

Nie ma się czego bać starych automatów Mercedesa - są łatwo przywracalne do życia i robią duże przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blachy igła, rdzy nie ma. konserwacja podwozia. rudej nie widać.

> boję sie tego diesla bo; nigdy nie miałem ropniaka, i te 5cylindrów tak nie do pary...i ten

> automat. przy takim przebiegu nie będzie zmęczona skrzynia ??

5 cylindrów tu cud, miód i orzeszku..a. wink.gif Przynajmniej w porównaniu z czterocylindrowym dieslem, zwłaszcza z tamtego okresu. smile.gif

Nie pogardziłbym jakimś wygodnym wózkiem z 2.4JTDm (też R5, ale 20V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok. jak co to dam znać. tymczasem te 5cylindrów nie daje mi spokoju. ale jak piszecie że to dobry

> motor...

Ale jaka jest różnica przy 4 a przy 5 cylindrach? W przypadku tego silnika tylko na plus z tego co czytam. Czyli lepsza kultura pracy, lepsze osiągi. Trwałość taka sama jak 4 cylindrowca. Ja bym brał i się cieszył, że właśnie trafiło Ci się 2.5 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jaka jest różnica przy 4 a przy 5 cylindrach? W przypadku tego silnika tylko na plus z tego co

> czytam. Czyli lepsza kultura pracy, lepsze osiągi. Trwałość taka sama jak 4 cylindrowca. Ja

> bym brał i się cieszył, że właśnie trafiło Ci się 2.5

Trwałość nawet może być większa niż 4-cylindrowca. Samo wyważenie to powoduje. R5 pracuje jakby dużo bardziej łagodnie niż R4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok. jak co to dam znać. tymczasem te 5cylindrów nie daje mi spokoju. ale jak piszecie że to dobry

> motor...

Moje autko ma dokładnie taki sam silniczek. Ponad 1 400 000 km wyjechane, olej i filtry wymieniane co 5-10 kkm ewentualnie jakieś części eksploatacyjne - silnik to noofka sztuka nie śmigana. Jeśli Ci zabraknie paliwa to do najbliższego sklepu spożywczego po olej kujawski i jazda.

Polecam ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile z tego przebiegu zrobiłeś sam?

Pytam z czystej ciekawości jako miłośnik marki, sam mam W201 2.0D.

Do autora wątku: listwa jest wąska mam nadzieję? Masz jakieś zdjęcie?

Sprawdź przede wszystkim progi i otwory na lewarek, tam lubią gnić najczęściej, podnieś maskę i obejrzyj czy nie ma śladów korozji, to samo pod gumą w bagażniku, sprawdź czy do podnoszenia maski jest oryginalna linka czy wystaje stalowy badziew, często się urywa, a drogie - 120zł w ASO. Zobacz czy nie schodzi chrom z grilla - wtedy prawie pewnik że wymieniany przy mocniejszym trafieniu.

Odpal zaraz po pierwszym nagrzaniu świecy żarowej, powinien zaskoczyć z miejsca, posłuchaj sobie odgłosów z tyłu przy 80-90 km/h, nie powinno nic wyć, automat Mercedesa z tego okresu ciężko zakatować, przebieg 400 kkm, to prawie jak dotarcie, ja wymieniałem oryginalne ! amory z tyłu przy 360 kkm.

Obejrzyj fotel kierowcy dokładnie, jego stan nic Ci nie powie o przebiegu, bo to zależy od właściciela, ale często są zapadnięte i ciężko tak jeździć, trza szukać używki, często też się prują.

Ostatnią usterką, która mnie wkurza jest pękanie plastików wewnątrz od gorąca, no ale ten typ tak ma.

Osiągi - rzekłbym współczesne, 2.5D sprawnie się porusza, wyprzedzanie nie musi być poprzedzone głęboką analizą jak w moim 2.0D:), v-max to z reguły licznikowe - mój zamyka 160 km/h bez problemu, o dziwo równo ze wskazaniem GPS.

Jak coś jeszcze, wal, miałem w rodzinie - w sensie jeździła nim mama i ja - rocznik 86 przez jakieś 14 lat, teraz mam drugi - rocznik `91.

Czym jeździłeś do tej pory? Bo komfort zaskakuje niejednego... Szczególnie specyficzne położenie pedału gazu - uwielbiam go na trasie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie dosiadam W210. 2000benzyna. a tego diesla chciałbym do miasta. zresztą 190 wejdzie mi do garażu pod domem.a okulara . trzymam 5kilometrów od domu. w zimie troche to nie wygodne jest. od razu zaznaczam, że okulara raczej nie mam zamiaru się pozbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile z tego przebiegu zrobiłeś sam?

> Pytam z czystej ciekawości jako miłośnik marki, sam mam W201 2.0D.

Moje to siedem ostatnich lat i w sumie jakieś 250 kkm ujechane. Przedtem przez ponad 17 lat chłop pańszczyźniany spod Hamburga w firmie akwizycyjnej katował autko średnio po 200 km dziennie zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile tysięcy kilometrów przejechałeś na tym spożywczym oleju?

Myślę, że może nawet 100 kkm.

Na rzepaku jeździłem od 2005 roku w miesiącach z temperaturą powyżej zera (jeśli była bliska zeru to z dodatkiem benzyny). Od kilku lat leję biodiesel, ponieważ cena oleju spożywczego zrobiła się mało atrakcyjna i za tą cenę nie warto bawić się w 3 litrowe opakowania z Lidla no.gif.

> Zimą przy -20 stopniach też

Nie. Przy -20 leję zimowy olej napędowy z benzyną w stosunku 3 do 1. Odpala od pierwszego bzyknięcia waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje autko ma dokładnie taki sam silniczek. Ponad 1 400 000 km wyjechane, olej i filtry wymieniane

> co 5-10 kkm ewentualnie jakieś części eksploatacyjne - silnik to noofka sztuka nie śmigana.

> Jeśli Ci zabraknie paliwa to do najbliższego sklepu spożywczego po olej kujawski i jazda.

> Polecam .

NIe chciałbyś zdjęć jakiś zapodać? Ewentulanie filmiku jak silniczek pracuje? Z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIe chciałbyś zdjęć jakiś zapodać? Ewentulanie filmiku jak silniczek pracuje? Z czystej ciekawości

> chciałbym zobaczyć

Autko wygląda tak:

286580360-IMG_0459.JPG

Wzdęć ani filmu z silniczkiem nie posiadam ale w czasie jazdy go nie słychać - przynajmniej, kiedy stoję na światłach waytogo.gif.

post-1668-14352518472273_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej.

> Mam okazję kupić W201 2.5diesel bez Turbo, z 1987r automat. z nalotem ok 400tyś.cena 5.5tyś.

> Warto?? auto utrzymane, i serwisona na bieżąco. do auta zimówki po jednym sezonie, i letnie 80% na

> alusach.

> Boję się troche tego 5cylindrowgo diesla i automata...

> Zna się ktoś na tym i mi odpowie rzeczowo.

jak się nie zdecydujesz to daj namiar zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autko wygląda tak:

> Wzdęć ani filmu z silniczkiem nie posiadam ale w czasie jazdy go nie słychać - przynajmniej, kiedy

> stoję na światłach .

Rewelacja. Jakbys sprzedawal to wystaw na AK wink.gif

Na otomoto pewnie 99% zainteresowanych pomysli ze przez pomyłkę dałeś jedno zero za duzo w przebiegu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rewelacja. Jakbys sprzedawal to wystaw na AK

> Na otomoto pewnie 99% zainteresowanych pomysli ze przez pomyłkę dałeś jedno zero za duzo w

> przebiegu

Mało prawdopodobne - 24 lata ukończone i 100% oryginału food.gif. W przyszłym roku stawiam go na zabytkowych tablicach.

Będzie lans w youngtimerze zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strasznie dziwne proporcje ma to auto

> Skojarzył mi się z Ibizą mk1.

ale jak na produkcję "małoseryjną" to trzeba przyznać, że świetnie zrobiony smile.gif

schulz miał jednak zdolnosc do przewidywania przyszlosci i stworzyl pierwszy kompakt klasy premium z napedem na tył zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz ro ja za 6tys zł wezmę zlosnik.gif

Super fura. Szukam takiego bo to b.fajne samochody. Mieliśmy kiedyś w123 i tez był świetny.. Miał przejechane 1.200.000 km. Gdyby nie blacha to następne 500.000 zrobiłby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok. jak co to dam znać. tymczasem te 5cylindrów nie daje mi spokoju. ale jak piszecie że to dobry

> motor...

mam ten silnik w Wołdze, nie masz się czego obawiać - to jeden z najlepszych silników Mercedesa ever zlosnik.gif Jak nie dymi spod korka wlewu oleju to będzie jeszcze bardzo długo jeździł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej.

> Mam okazję kupić W201 2.5diesel bez Turbo, z 1987r automat. z nalotem ok 400tyś.cena 5.5tyś.

> Warto?? auto utrzymane, i serwisona na bieżąco. do auta zimówki po jednym sezonie, i letnie 80% na

> alusach.

> Boję się troche tego 5cylindrowgo diesla i automata...

> Zna się ktoś na tym i mi odpowie rzeczowo.

Wsiądź do środka, jeśli nie masz klaustrofobii ani wzrostu 2,10m to bierz w ciemno i o nic nie pytaj. Jedyne z czym może być problem to blachy, ale jak zależy Ci na aucie to i to jest do zrobienia. O silniku ciężko cokolwiek napisać poza tym, że jeździł, jeździ i będzie jeździł - a w połączeniu z małą budą W201 i automatem jeździć będzie bardzo przyjemnie. Co do pięciu cylindrów - po ruszeniu z miejsca ciężko będzie zorientować się postronnym czy to diesel czy benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem w201 2.0 benzyna smile.gif po zrobieniu zawieszenia i elatycznego łącznika wału (o ile jest wink.gif ) będzie super. nalotu 323kkm. blachy całkiem ok - jedno miejsce z burchlami i jedno otarcie z wychodzącą rudą. podłogi w stanie idealnym, siedzenie kierowcy rozdarte i lekko wysiedziane.

fajny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie wróciłem w201 2.0 benzyna po zrobieniu zawieszenia i elatycznego łącznika wału (o ile jest

> ) będzie super. nalotu 323kkm. blachy całkiem ok - jedno miejsce z burchlami i jedno otarcie

> z wychodzącą rudą. podłogi w stanie idealnym, siedzenie kierowcy rozdarte i lekko wysiedziane.

> fajny:)

Ale to znaczy sie, ze kupiles ? Jesli tak to pochwal sie ktory rocznik i ile dales, jesli sie wstydzisz to moze byc PRIV 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem

Gratuluje claps.gif

> 1991

> dzentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach...

> ale cena była dobra.

Pytam z ciekawosci, ja mieszkam zagranica, ale caly czas mysle zeby kupic w Polsce cos starszego jako inwestycje. Garaz mam, stoi pusty, kasa na zakup auta by sie znalazla a i na czas pobytu w Polsce byloby czym jezdzic. I wlasnie jakis stary Mesio mi sie marzy 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluje

thx

> Pytam z ciekawosci, ja mieszkam zagranica, ale caly czas mysle zeby kupic w Polsce cos starszego

> jako inwestycje.

w201 w podstawie to słaba inwestycja... MB W201 EVO to już coś smile.gif

> Garaz mam, stoi pusty,

pierwsza podstawa wink.gif

smile.gif kasa na zakup auta by sie znalazla

druga podstawa - zakup to nie wszystko wink.gif

>a i na czas pobytu w Polsce byloby czym jezdzic.

ja jestem w Polsce cały czas wink.gif i na słoneczne dni stoi 911 wink.gif

>I wlasnie jakis stary Mesio mi sie marzy

uważaj o czym marzysz bo marzenia lubią się spełniać wink.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.