Skocz do zawartości

Astra H - kierunkowskaz


widaw

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu zauważyłem, że mam problemy z włączeniem lewego kierunkowskazu. Bezproblemowo działa chwilowe załączenie po lekkim naciśnięciu dźwigienki. Jednak bardzo często zdarza się ze mocniejsze (głębsze) jej wciśnięcie nie powoduje załączenia kierunku na stałe. Muszę kilkakrotnie nacisnąć i trzymać ręką dźwignię przez kilka dobrych sekund (niekiedy kilkanaście) żeby zadziałało stałe włączenie. Prawy kierunek działa idealnie.

Zauważyłem, że zależne jest to od temperatury wewnątrz auta. Im zimniej, tym gorzej confused.gif. Rozgrzanie wnętrza auta, powoduje że usterka zanika, i wszystko działa prawidłowo. Podobnie było latem - nie występowała.

Od czego zacząć? gdzie szukać przyczyny? Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Rozgrzanie

> wnętrza auta, powoduje że usterka zanika,

IMHO puściły luty w CIM. JAk jest zimno to są skurczone i coś nie styka. Jak sie zrobi cieplej to sie materiał rozszerza i łapie kontakt. Spinkę na CIM z akcji serwisowej masz? Powinna pomóc bo ściska CIM. Jest niby na usterkę z sygnałem dźwiekowym ale mi pomogła na problem z odpalaniem i błędami 1614 i 1616.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym jednak sprawdził tę manetkę.

Ale przecież manetka jest tylko kawałkiem plastiku, nie ma żadnej elektryki od kierunków (ewentualnie tylko od tempomatu).

Ja też tak mam i czytałem, że często ten problem występuje. Zależność od temperatury może wskazywać na zimne luty w CIMie. To, że u wszystkich jest to problem z lewym kierunkiem może wskazywać na jakąś wadę konstrukcyjną lub produkcyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o część, która suwa się po płytce i zwiera odpowiednie ścieżki, jak i o same ścieżki.

Robiłem niedawno taki cim w Uno (kierunkowskaz działał jak chciał).

Wystarczyło oczyścić ścieżki, podgiąć leciutko jeden styk, zapodać nową wazelinkę i wsio śmiga jak nowe.

To nic nie kosztuje.

Oczywiście zimny lut gdzieś na płytce jest jak najbardziej prawdopodobny waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to to.

> Chociaż akurat Viki ma całe przełączanie wpinane w CIM. W Astrze są naniesione pozłacane ścieżki

> bezpośrednio na płycie i po nich ślizgają się styki.

Tak jest dokładnie jak piszesz. Dlatego jak pisałem na początku, trzeba obejrzeć styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jest dokładnie jak piszesz. Dlatego jak pisałem na początku, trzeba obejrzeć styki.

Przyjmując Waszą rację, co sądzicie o wprowadzeniu w miejsce dźwigienki (bez demontażu kierownicy i CIM) wężyka z płynem KONTAKT (spray) i zlanie styków?

Ma sens? jest do nich dostęp, żeby spray sobie poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CIM) wężyka z płynem KONTAKT (spray) i zlanie styków?

Nie wiem jak na to CIM zareaguje. Niby Kontakt 60 jest do tego typu rzeczy, ale osobiście wolałbym to rozebrać i widzieć w jakim stanie to wszystko jest i dopiero psikać, albo patyczkiem do uszu z tym kontaktem to powycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też tak mam niestety i też chodzi jedynie o lewy kierunkowskaz. Ostatnio musiałem go włączać

> chyba z 5 razy ,żeby załapał ehhhh...trzeba się przyzwyczaić do tego chyba

Też tak mam (też tylko lewy zlosnik.gif), ale tylko jak w aucie jest zimne i muszę próbować włączyć dwa, a nie pięć razy. Mam to od 3 lat jak nic i na razie temat zlałem. Teraz widzę, że TTTM wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.